Šta je novo?

Zamolio bih vas da ne zatvarate teme o novom izgledu foruma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vratite VB4 default skin i svi ce biti srecni.

Ako je to ovaj onda uradite to što pre ;)

forum_main.png
 
Deda mraze, deda mraze ... jel' moze svetlo plava?
Deda mraze, deda mraze ... jel' moze root navigacija kroz forum i dole u dnu?
Deda mraze, deda mraze ... a kud nesta "moja masina", 'oce li se vratit' ?
Deda mraze, deda mraze ... oce moci da se malo vise istaknu linkovi u tekstu?

Deda mraze, deda mraze ... srecna i tebi Nova godina!

:party:
 
Poslednja izmena:
Promena je uvek dobro došla pogotovo ako je na bolje kao što je i ova. Meni se svidja sadašnji izgled mada i prethodni izgled je bio OK. Po meni suština je da se lako dodje do informacija na forumu i da je pregledan a najmanje je bitno kakave je boje skin itd.

:)
 
Samo treba da dodate karbon šaru iza Benchforum logoa i forum postaje kopija Steama 100% :D

Kao nekome ko već duže vreme radi u tamnom Windows okruženju sa Token ikonama moram reći da takva bezbojna kombinacija sa slabijim kontrastom veoma prija očima. Moje oči su veoma osetljive i lako dođe na naprezanja i zamora tako da mi je nova tema super.
 
Na prvi sekund kad sam otvorio forum pomislio sam da sam pokupio neki scam virus i da me redirektovao na neki lažnjak da pokupi user i pass.. još sam se i nasmejao kako je loše odrađeno (jako loše izgleda na 4:3 monitoru) no kad ja tamo ono međutim... :S:

ali ajde, alpha bulid pa ćemo sačekati bar betu prije nego što počnemo pizditi.. samo nemoj da ovo bude vaša Vista.. :)
 
Poslednja izmena:
Ako je to ovaj onda uradite to što pre ;)

forum_main.png

Nije loše ali bilo bi sjajno kada bi umesto bele pozadine uletela neka svetlija varijanta plavo sive iz zaglavlja. Bela ubija oči i nije mi jasno kako možete gledati u to.
 
Vratite VB4 default skin i svi ce biti srecni.

Mene nije briga za ružan izgled novog foruma, već što mi je bench upravo postao komplikovaniji za korišćenje. Već sam opisao u postu #154, treba mi kad kliknem na 'nove poruke' da mi izlista sve na jednoj strani, a ne kao budala da idem od strane do strane..

Sajt je upravo postao manje funkcionalan i komplikovaniji. U tome je problem.
 
Poslednja izmena:
ne znam ovo je privatni forum i gazde naravno imaju pravo da rade sta im je volja..ali ja volim onu staru "ne popravljaj ga dok radi", a i ne vidim ono da mi pokaže datum kad sam zadnji put bio ulogovan na forum..
 
Hehe, meni je juče Light tema bila baš loša, evo sada to i nije tako, stvar je adaptacije.:)
Dobićemo verovatno i Light Blue i Dark Blue (barem se nadam) i neće to biti loše. Bilo bi lepo videti logo u življim bojama. Juče sam malo ishitreno reagovao, ipak su se ljudi potrudili da nešto menjaju i to treba ceniti.
Pozdrav.:)
 
Ako je ovo tema za pisma deda mrazu, da je i ja overim... VRATITE PLAVU!

E sada, nije toliko strašno, ja još uvek ne mogu da profiltriram šta mi tačno smeta. Određeni gubitak identiteta bench foruma (ona kombinacija boja je bila jedinstvena), ili ova kombinacija boja stvarno smeta očima.

I imam pitanje za admine. Hoće li biti novih tema?!? Hoće li biti neka plava varijanta? Ako hoće, pričamo bzv. evo već trinaest strana... Što se funkcionalnosti tiče, pa predposatvljam da će sve biti sređeno u sledećih par dana. Ako admini budu radili za praznike. :)

Nema smajlija u "Direktan odgovor"!!!
 
Poslednja izmena:
ma ok dizajn manje vishe ali ovo sivilo UBIJA!!! :(
 
@NShappy

Kakvih smajlija u direktan odgovor? Ja se ne secam da je tog bilo i na starom vBulletin-u, uostalom kome jos to treba, dovoljno sam dugo na forumu da znam smajlije koji mi trebaju da otkucam i rucno ;)
 
Dark tema je nesto bolja, ali su linkovi neuocljivi.
 
Da li negde mogu da namestim da mi lista vise od 20 poruka odjednom kad udjem u nove poruke?
Stavio sam u opcijama da lista 30 odjednom al i dalje bude 20
Ostaje zal za starim dizajnom. Ovo je krsh i lom:(
Vidim ja da cu od sada manje posecivati ovaj fourm
 
Poslednja izmena:
Ova crna tema je bas ruzna.. kontrast je los
 
Ma ok je dark graphite fazon. Nece niko pobeci sa foruma zbog novog izgleda, eno na xda develepers sve vise i vise usera, a promenili su izgled totalno...
 
Ma dajte, ljudi, vracamo se u crno-belu tehniku! Nemojte mi reci da je lepse bilo gledati stare crno-bele televizore, nego tv u boji... Uostalom, hajde da sprovedemo anketu, da glasamo: stari ili novi izgled sajta, pa ako je uredjivacima sajta stvarno stalo do misljenja korisnika sajta...

p.s. da ne bude zabune, ne kritikujem funcionalnost sajta, ocigledno da ima poboljsanja.
 
Poslednja izmena:
Ovaj dark gray fazon je 10 puta bolji nego sivo bela varijanta od juce koja mi je umarala oci samo tako.Dok se sve ostalo ne ispegla dobro je ovako.
 
Navika je čudo. Svi smo mi robovi navike. Sve će doći na svoje za par dana. Meni je OK, malo djeluje čudno jer je drugačije ali je OK. Administracija je lijepo rekla da će se dodati novi skinovi i da će se u hodu rješavati neke stvari i to bi korisnici trebali da uzmu u obzir i "stanu na loptu". Zbog velikog broja korisnika i različitih ukusa ne bi bilo loše da se vremenom ubaci još skinova pored ova dva, pa da se situacija smiri i da svako može da si odabere ono što mu odgovara. Ne bi bilo loše da se ubaci i defaultni VB4 skin.

Izgleda da mnogi nisu shvatili da je ovo prije svega promjena verzije foruma a ne samo promjena skina. Sjećam se da je neko od nadležnih još prije više mjeseci rekao da će Bench preći na VB4 u narednom periodu a to se evo tek sada desilo. Svi će trebati malo da se naviknu a možda i sami admini ako ima izmjena i u admin kontrol panelu. To navikavanje je neizbježno, ali će sve doći na svoje. Neko se žalio kako mu je trebalo 7 sekundi da nađe dugme za postavljanje novog posta, ali kad ga nađe jednom ili dva puta kasnije će ga nalaziti žmireći. To je uvijek tako. Svi se ionako stalno navikavamo na nove interfejse programa koje koristimo, na novi izgled windowsa i ostalog. Samo da se vremenom ubaci još koji skin da si svako nađe ono što mu odgovara i sve će biti u redu.

Ne bi bilo loše da se kaže koja o novim mogućnostima samog VB4 u odnosu na VB3.x, da se vidi šta je tu sada bolje, funkcionalnije, to su bitnije stvari, upgrade se nije radio da bi forum imao drugačiju grafičku prezentaciju. Ne bi bilo loše da se vremenom vrati ono "Moja mašina" ali to nije hitno.
 
Ne zna se koja je tema nečitljivija, crna ili bela. Užas !
Ipak, u svakom zlu ima i nešto dobro, ako ovako ostane sigurno ću manje vremena provoditi na Benchu.
 
najmanje sam ovo ocekivao od ljudi s bench-a...ponasate se kao razmazeni klinci...14 strana kukanja i cmizdrenja....move on
 
Sad mi radi i dark tema, obrisao sam sve stare kukije

p.s. ma jok opet ne radi, aj dajte neko resenje, ova bela ubi kolko je jadna :mad::mad:
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se kako izgleda na kompu ali u Operi Mini sa ukljucenim mobile view je prilicno nepregledno.
 
Information control:

1. Kao što su pojedini korisnici primetili, ne radi se samo o skinovima, promenjen je engine foruma sa vb3 na vb4. Promena pod haubom je velika, pogotovo što stare teme, stari pluginovi i naše stare "ručne" izmene nisu više kompatibilne sa novim endžinom. Zbog toga nam je pod jedan na listi prioriteta da prvo sve radi kako bi trebalo, a da istovremeno ne koči, ne pada i ne pravi druge probleme. Nismo do sada prelazili na novi endžin, jer sa prvim verzijama nismo bili zadovoljni i sačekali smo sa jedne strane da se određena doza dečijih bolesti preleži, a sa druge strane izlazak novog Benchmark sajta.

2. Sve ove sitnije funkcionalosti koje sada nakon konverzije nedostaju (my computer, navigacija i na dnu i sl.) će biti u hodu dodane. Nije nam cilj da imamo manje funkcionalnosti nego pre.

3. Nakon što potvrdimo da početni set funkcija funkcioniše kako treba pod punim opterećenjem kako treba, polako ćemo da uključujemo nove funkcije, nove widgete za sidebar itd.

4. Uskoro izlazi i novi sajt. Forum mora vizuelno biti u skladu sa njime. Zbog toga neće biti trista novih tema, neće biti žuto na roza tufne ili plavo sa tirkiznim štraftama. Maksimum tri teme kao i do sada, ali sve manje-više u skladu sa novim sajtom. Ove početne teme koje su instalirane će biti još peglane (linkovi, kontrasti itd). Finalne izmene će se desiti tada kada izađe novi sajt, jer ćemo do tada znati i finalne stvari oko njega. Do tada ćete morati sa ibuprofenom nekako da izdržite sa svima nama. Ima suviše korisnika, neće baš svima sve leći, ali to je ionako nemoguća misija. 100 ljudi - 100 ćudi; 100 Srba - 34126 različitih mišljenja. Za mobilnu temu nisam siguran, mislim da će mobilni uređaji biti pokriveni preko Tapatalka.

5. Bilo je manjih izmena oko cookija, tako da ako imate problema sa pamćenjem opcija i sl, najbolje je da obrišete forumske cookije i ponovo se ulogujete.

6. Na kraju ostaje peglanje neprevedenih novih funkcija na srpski, tako da svima sve bude razumljivo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno