Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
380
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
Onda pricas totalno napamet.


@Vukasin & Misko
Zakljucke A/B testa manje/vise znamo (razlike postoje, ali su daleko od drasticnih i tu nema price), ali to je samo deo testa. Druga polovina, ne manje bitna je i malo duze slusanje. Jedino i tu je placebo zeznuta stvar.

Vlade znam da je potrebnije duze slusanje,ali ako je meni potrebno par sati da bih cuo nijanse,onda krastavac. Niko od nas nece sedeti 4h i samo slusati muziku. A placebo ce uvek, kod svakoga izazivati da je STX mnogo bolji jer je skuplja kartica...
 
Prelazim na manju kutiju zbog sobe i kvadrature. Umesto BR5 idem na RX2, malo jaci model, veci bass, bolji visokotonac... Licno, mnogo vise volim podne kutije. Jednog dana kada budem imao vecu sobu nesto ce se vec iskombinovati.
U zdravlje da se sluzis sa kutijama!!!
 
Kakvu promenu? Ne mislimo razlicito, samo razlicito kvantifikujemo razliku.
 
Poslednja izmena:
U pravu si, u pitanju je kvantifikacija razlike. Pa ti si imao skoro neki X-Fi koliko se secam koji je kasnije sluzio kao sekundarni izvor valjda za digitalni izlaz, pa si na kraju posle 1212 uzeo i STX. E sad, obojica kazete da razlika postoji izmedju X-Fi i STX, ali je drugacije dozivljavate pri istom slusanju. Jedam kaze da vredi tu razliku u ceni, drugi kaze da ne vredi.
 
Pa kako onda opravdavas promenu svog drugara Delije, koji ocito misli suprotno o razlikama, a zajedno ste slusali?


Ooo,da, hoce, ima nas i takvih.:)

Kao sto je Delija odgovorio misljenja nam se slazu,samo sto znajuci njega on zeli maksimum maksimuma i dace novac da to dobije i ja sam takav,ali onda nisam osetio potrebu da dodajem toliko novca za takvu promenu.Ja sam kupio Dac magic i dao 300e jer sam ocekivao znacajan napredak,ali ga nisam dobio i odmah sam ga prodao.U ovom trejdu se ne radi samo o nama vec i o ljudima koji imaju manje iskustva i koji zele od nas "iskusnijih" da cuju misljenje koja je kartica dobra za stereo. Ja tu veliku razliku nisam cuo i ponovicemo test za vikend, pa cu postovati da li se sta promenilo.Znam da Vlada i ti niste bas blizu,ali ako budete dolazili do BG voleo bih da budete moji gosti i da uz druzenje:bottle: isprobamo uporedo ove kartice...
 
Kao sto je Delija odgovorio misljenja nam se slazu,samo sto znajuci njega on zeli maksimum maksimuma i dace novac da to dobije i ja sam takav,ali onda nisam osetio potrebu da dodajem toliko novca za takvu promenu.Ja sam kupio Dac magic i dao 300e jer sam ocekivao znacajan napredak,ali ga nisam dobio i odmah sam ga prodao.U ovom trejdu se ne radi samo o nama vec i o ljudima koji imaju manje iskustva i koji zele od nas "iskusnijih" da cuju misljenje koja je kartica dobra za stereo. Ja tu veliku razliku nisam cuo i ponovicemo test za vikend, pa cu postovati da li se sta promenilo.Znam da Vlada i ti niste bas blizu,ali ako budete dolazili do BG voleo bih da budete moji gosti i da uz druzenje:bottle: isprobamo uporedo ove kartice...

Razumem te u potpunosti. Steta sto si se opekao sa DacMagic-om. Ako budem dolazio u skorije vreme, organizovacemo neki test, mada mislim da testovi tog tipa ne mogu da donesu neke ozbiljnije zakljucke, kakva god da je ostala oprema.
 
@nikk
Što ti toliko smeta tema? :D Meni je baš zanimljiva :), iako (trenutno) nemam baš šta pametno da kažem, uživam dok čitam prepirke vas iskusnijih koji ste izmenjali par kartica i probali ih u raznim sistemima. Eto, meni je na osnovu poslednjih par strana sasvim jasno da mi ne vredi da upgradeujem karticu, tj. da menja DX dok ne uložim prvo bar 1000e u pojačalo i zvučnike. Zvezdice i ocene po raznim review-ima umeju da zavedu čoveka da će dobiti nemoguće, evo baš kao što je vukashin kupio DAC i shvatio da time nije ništa dobio tek kad je istresao keš, sreća pa ga je prodao. I još veća sreća što je to napisao jer sam i ja bio na putu da napravim sličnu grešku. :)
 
Meni je zanimljivo (test externe kartice) i da nikakvu razliku nisam uocio AB testom razliku u interkonekcijskim kablovima 3metra Bandridge (3,5mm to RCA) high perfomance (nije ni onaj najjeftiniji a nije ni profigold)...VS 1metar Neotech KHS 02128 (balanced TRS to RCA unbalanced naravno) testirano i sa sluskama. Testirao sam i skuplje interkonekcije dek, cd...kablove za zvucnike...nista....dakle ovo je moje misljenje ne lozim se na placebo a vi svojim putem nemam nameru da se preganjam oko kablova to je stara prica iako sam pre bio believer...
 
imao si hedamp ili ne? posto je veliko pitanje sta si cuo
 
zavisi sa cega i kako postoje elaborati na tu temu , sve zavisi od internog clock generatora i jitera kao i samog kvaliteta implementacije , a ima i dosta sprava koje sluze upravo tome usb spdif konverteri , mada kvalitetna interna karata radi oba posla bolje po meni
 
Drugim recima....povezati externu kartu (ili DAC) preko USB ili sa interne kartice preko SPDIF...ne poznajem dovoljno tu tematiku....preko USB imam nekakvih problema pa razmisljam o ovoj drugoj opciji da probam preko X-fi>SPDIF>0404usb (moram da iskopam samo Xfi i nateram je da radi...nesto zeza) zanima me ima li to veze sa zvukom (kako se negde prica...) ili je to samo da kazem transport sirovog signala...
 
naravno da ima veze , jeste transport ali jiter je svuda na putanji
 
Upravo tako, i nista od toga nije tehnicki ni teorijski idealno. Ali, audiofilskije je povezati preko S/PDIF. Digitalija nije savrsena kao sto mnogi misle da sipaju i voze.
E Civi, jel si video onaj hit od konvertera (usb>s/pdif) od 100e koji izgleda kao fleska? To je za naprednije audiofile :D
 
Ma taj je za najnaprednije , mada nisam gledao sta ima unutra i sta je clock generator i kako je izvedena korekcija , sa stabilisanim DC napajanjem mozda i moze da se izvede nesto , ali kao sto rekoh jedina prava opcija je interna ili externa karta sa wors sync konektorom i i kvalitetan externi world clok sve ostalo je presipanje iz supljeg u prazno ima razlike u lose i solidno izvedenim verzijama ali je sve manje vise tu negde , inace karte koje se koriste z aprodukciju imaju ozbiljnije izvedene spdif , coax izlaze , i da smatra se da je coax bolji od spdifa , abu je najprofesionalniji
 
mislio sam da je bolji od(jeftinog) toslinka hvala na ispravci , balansirana aes ebu veza je zakon
 
Nazad
Vrh Dno