Šta je novo?

PS3 YLOD/RLOD :( Iskustva ?

malimravbg

Slavan
Učlanjen(a)
15.10.2007
Poruke
482
Poena
319
Prvi model 60GB radio ko sat, uzet mesec dana posle izlaska, izdahno danas :)
Kad upalim pojavi se zeleno kao krene, pa onda zuto i na kraju blinka crveno ....

Probao da usisam sa svih strana, izvadim/stavim ponovo HDD ali ne pomaze.
Ostavicu sat/dva da se ohladi pa cu probati ponovo ako ne video sam na netu nekoliko uputstava sa ciscenjem i zamonom paste na CPU/GPU ...

Ima li neko da mu se desilo da pomogne kod fix-a ?
 
E krastavac, sorry matori. :(
 
Ne vredi da ga otvarash zbog chishcenja, nece on tako proraditi sam od sebe. Problem sa YLODom su lemovi i reshavaju se (mozda privremeno a mozda i za stalno) grejanjem ploche na oko 350 stepeni..
 
Ohladio se, ne radi, krenuo sam sa rasklapanjem, ima na youtube pratim nekog lika, rastavio sam sad cu da vidim sta se desilo sa plocom i lemovima, izvesticu o uspehu operacije ...
 
meni se to desilo na mojoj 40gb sad skoro, isto uzeta kad je izasao sony napravio sam je pogrijavanjem procesora ugradio sam mu mod da ja stelujem ventilator po mojoj zelji tako da ga stavim da radi uvjek malo brze i za sad nemam problema malo je bucniji nego inace al kad radi zanemarljivo je.Ako ces sam da ulazes slobodno pitaj tu sam da pomognem.
Pozdrav
 
Nista idem sutra da uzmem negde taj "fen", kako god da se zove, termalne paste imam sutra cu da je podgrejem, ocistio sam sve i sta Bog da :)
 
U pa ovo je sve izgleda privremeno taj "reflow" izgleda nikom ne traje duze od 2 meseca :(
Nema veze sad sam vec sve spremio koliko traje nek traje ...

Jedini permanentni fix je da se ponovo zaleme CPU i GPU za plocu ali to niko ne radi, treba pro oprema ... Nema veze probacu ovo.

Sony izgleda to svesno pravi znajuci da ce da rikne za 3-4 godine koliko moze da izdrzi taj lem. Je..ga ista stvar je izgleda sa xbox-om tamo jos krace traje ... A kod nas ne mozes da ostvaris garanciju vecu od godinu dana :(
 
U pa ovo je sve izgleda privremeno taj "reflow" izgleda nikom ne traje duze od 2 meseca :(


Imao sam isti problem i odneo konzolu u ovlasceni servis, odradili posao i sada sljaka bez problema vec 2 ipo meseca.
Da kucnem u drvo :smash:
 
Imao sam isti problem i odneo konzolu u ovlasceni servis, odradili posao i sada sljaka bez problema vec 2 ipo meseca.
Da kucnem u drvo :smash:

Ovlasceni ? u BG ? Da li daju neku garanciju kad oprave. Ako mogu da oprave i da daju neku garanciju mozda je bolje da im odnesem. 99% oni urade isto sto cu i ja sutra nego znam da ce me mrzeti da to isto radim svaka 2 meseca ...
 
Imao sam isti problem i odneo konzolu u ovlasceni servis, odradili posao i sada sljaka bez problema vec 2 ipo meseca.
Da kucnem u drvo :smash:

Ko ih je ovlastio? SCEE? Al u mushmulama...
 
Haha, pa zar nije Comtrade ovlashcen za Sony ? Ili je i to prslo ? Zvanichni servis tu ne moze nishta, moze da ti zameni celu plochu, oni sigurno ne rade reflow pro opremom, a pogotovo ne greju heat gun-om :)

Sony izgleda to svesno pravi znajuci da ce da rikne za 3-4 godine koliko moze da izdrzi taj lem. Je..ga ista stvar je izgleda sa xbox-om tamo jos krace traje ... A kod nas ne mozes da ostvaris garanciju vecu od godinu dana :(

To je problem identichan RRODu kod Xboxa, samo je Sony mnogo bolje dizajnirao nosache hladnjaka i ceo sklop pa se to mnogo redje deshava, ili mnogo duze traju. Problem je u tome shto su zbog opshteg trenda "zelenog" hardvera i jedni i drugi koristili lemove bez olova koji ochigledno ili nisu namenjeni za takvu stvar ili nisu dovoljno ispitani, tako da i jedni i drugi imaju isti problem koji je reshen novijim konzolama jer se neuporedivo manje greju. Interesantno je da je 40GB PS3 najpodlozniji tome iako se chipovi iz 60GB vishe greju (ako se dobro secam), a to je verovatno zbog snizene cene, iznenadili bi se koliko 40GB jeftinije izgleda unutra nego 60, mnogo vishe plastike je korishceno...
 
Radi, uzeo sam neki onaj heat pistolj u uradi sam, pratio Gliksy-ja, zagrevao, namazao pastu, sastavio, upalio i radi. Koliko ce da izdrzi videcu ...
Nije zahtevno tehnicki ali malo je pipavo rastavljanje i sastavljanje, to uzme najvise vremena ima delova pa zauzme pola sobe da ne izmesam srafove.
 
Svaka čast, mislim da je normalno da se nakon 4 godine bez čišćenja hladnjaka, zamene paste i ventilatora nešto crkne. Pogledajmo samo koliko pazimo i mazimo naše PC ljubimce sa hladnjacima i ventilatorima čije cene nisu nimalo zanemarljive, a tek vodeno hladjenje, da ga staviš na PS3 sigurno bi ti trajao 100 godina...
 
Meni se juce desilo...traze u servis 70€ ali mislim da ce da zaleme na plocu to...ili mozda cak i da mijenjaju plocu...nijesam siguran sto da radim...mada je ovaj radio masu i po 10-14 sati odjednom...skoro je poceo da prekida usred igre i daje out of memory poruke...nijesam ga rastavljao nikada samo kompresor produvavali neki frendovi...model 60Gb kupljen cim se pojavio ovdje
 
Gdje to trazhe 70 E?I daju li kakvu garanciju za popravku?
 
To sto ce da urade za tu cenu je isto ono sto mozes ti da uradis za 40 min. Nema sanse da ce da menjaju plocu na Ps3 za 70e i da u tu cenu udju i ruke.
Najveci trosak ti je ako radis sam onaj pistolj za zagrevanje. Imas ga u uradi sam najeftiniji je 2500 din. Uzmes laptop, pustis filmic i pratis coveka kako rastavlja. Zagrevanje traje sve skupa 2 min. i imas 2 pauze od 15 min da se ohladi. Posle ga opet pratis kako sastavlja.
Nemas tu sta da omasis i nije dosadno.
Naravno ako ti se ne da, platis servisu i to je ok.
Samo da te ohrabrim da ako krenes sam nije nikakva nauka. I moj je 60gb prvi model i proradio je od prve.
 
Blago tebi, ja sam sve to uradio na mom 40gb modelu koji je bio odlicno ocuvan (malo prasine unutra) i nije pomoglo uopste :(
 
Second time ! Opet je crkao .... Slabo sam nesto i igrao, znaci mozda 20 tak sati max... Slaba vajda od reflow-a.

Ima li u BG da se uzme PS3 GH Metalica Bundle, znam da je bilo pre ?
izgleda da nema vise, nego gde ima da se uzme najeftijija varijanta samo konzola, posto vidim na par sajtova kod nas da samo nude modele od 250gb i igre koje imam. I to za 44000...
 
Poslednja izmena:
Imas i stare fat modele od 40GB za 30000din
 
Hvala, sad sam zvao redom imaju stari fat od 80GB za 30000, u PIXELS-u.
I Virtual Masteru za 30000 stari fat ali od 40GB, obe firme daju po 1 igricu, verovatno je vec imam al' nema veze.

Najeftiniji fat je 40000 sa 3 igre, opet igre koje me interesuju imam, ipak probao bi radje slim, verovatno su malo stedeli na delovima, card reader, ps2 igre nisam koristio, ali slim bi trebao da ima onaj manji noviji procesor koji trosi manje energije... Mada vidim da se YLOD desava po slucajnoj bazi...

Idem da vidim ali verovatno cu slim... S verom da ce raditi kao debeljko 3.5 god. ...

Samo da oporavim ovaj stari jos jednom da prebacim podatke ..., joj i azurirao sam ga na 3.42, da sam zano da ce ovako brzo da rikne, mogao sam da probam warez na staroj bar 2 dana, posto sam siguram da drugi reflow nece dugo trajati ako uspe ...
 
Poslednja izmena:
Azurirao ? :d:d

Shto se tiche reflowa, uopshte ne mora da znachi da ce drugi krace da traje, fora kod toga je da se uradi kako treba, ali ti ne mozesh da znash kako je uradjeno, tek posle nekog vremena ako radi znacesh da si ga uradio dobro. Da nam je dostupna profesionalna oprema za reflow, to bi moglo da se uradi kao iz fabrike, ali nije :)
 
Poslednja izmena:
J...ga ne mogu puno da uticem radio sam sam, seljacki po uputstvu zagrevao cak i malo duze, cak imam onaj precizan namestio sam temperaturu u Celzijus tacno ali to je sve napipavanje, zagrejes ono popusti pa kako uhvati ... Gledao sam Ruse kako rade sa pro opremom ali samo oprema kosta 2000e+. Tako da to je sto je.

Ovo je odprilike prica 90% ljudi koji su radili reflow:

My first fix lasted 15 days but that was without replacing the Thermal Paste.

2nd fix lasted 10 days and that was with new Thermal Paste.

3rd fix with Flux is still working but it's only been 3 days.
 
Poslednja izmena:
A ovo je dozivljaj, pa tog od 120GB ima samo kad pricas telefonom :)
Kad dodjes u radnju nestalo, a u VM se ne secaju da su pricali sa mnom tel. a zvao sam ih 2 puta 3 sata ranije, guzva, napali na PS3 :)

I u VM i Comtrade-u, Gigatronu, Pixelu, Gamesu, jos sam bio u jednoj al ne znam ime - ima samo 250GB. Cena je u 1000-2000 dinara razlike al' svaki prodaje svoj komplet igara. Ma oni se za....vaju :)

Ni u jednoj prodavnici igre nisu nacrtane na kutiji kao sto se vidjaju bundle na netu (shopto, amazon) i kod svih su drugacije igre :) Ni sam SCEE ne zna koje su sve Bundle mogucnosti :):)
Neki vade iz izloga direktno, pogledaju s papira ispod stola sta je u kompletu, neki zalepe providnom trakom za kutiju igru po izboru, neki daju jednu, neko 2 a u VM 3 (batman, lego, wall-e, ako je jedna onda je U2 :)

Sta zna SCEE sta nama treba :)

I ja reko kad sam dosao do Usca da svratim do one Sonijeve prodavnice na vrhu da me oderu ko coveka, kad vec kupujem nek uzmem u Sonijevoj radnji :) Kad kaze decko, imas onaj fat od 40GB za 29999 i uzmes igru koju hoces, Red Dead - Red Dead ! Uzimam, ne pitam.
Na izlasku pogledam da vidim da nisam promasio radnju, ta je SONY. Kod nas se nikad ne zna :)
 
Poslednja izmena:
Cek, ti josh nisi ukapirao da u Pixelsu niko nikad nishta nije kupio, a sve imaju kad pitash :d:d
 
Kontam da ćeš da popiješ još jedan YLOD na tom fatu :( Sooner or later
 
Pa ako :) Nek radi on kao 60GB debeljko 3.5+ god.
Da bude Demon Soul's 2 i GT5, zavrsim jos jednog Racheta i posteno ... Ja cu biti zadovoljan. Imam ovde druge konzole pa samo stoje, ne kvare se, mora da radi da crkne :)
 
Poslednja izmena:
Proradio je drugi put, bekapujem - approx, 3h and 12min ...
Sad sam probao sa drugom pastom za procesor mada ne verujem da to ima mnogo veze. Prosli put sam stavio neku srebrnu a sad belu, kao Sony :)
Da ja vratim sve game save-ove pa onda nek crkava opet.
Sad sam malo podigao temp. za reflow na 370C. Videcemo kako radi ...

P.S.
Menjam nadimak u gliksy the junior. Naucih napamet sve srafove i delice, ako jos jednom ovo budem radio, vezacu oci :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno