Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Ha.. pa to bre :) A kad je dzabe i za ostale igrice ce se naci vremena koje sam propustio :d
 
Pa, po mom skromnom misljenju tesko da ces igrati uskoro bilo kakve pirate na PS3... bar dok se ne pojavi PS4 :D :d
 
Pa, po mom skromnom misljenju tesko da ces igrati uskoro bilo kakve pirate na PS3... bar dok se ne pojavi PS4 :D :d

:(

lalala-i-cant-hear-you.jpg
 
ja ugrabio da kupim jedan Teensy++, jos samo da popravim ps3 (@driver ja se nadam da ce ovih dana da svrate do tebe da poruce taj laser, no necu da nagadjam dan jer su me zeznuli zadnji put XD)
 
PlayStation Move Review

At the end of the day, the PlayStation Move has the potential to be the best motion control system on the current crop of consoles; but unfortunately, the games offered at the moment just don't do the technology justice. If you're eager to buy into the system now, don't expect a whole lot of great content straight out of the gate, but with time and certain kinks ironed out, the Move could prove to be a great way to add new gameplay experiences to the PlayStation 3 and attract new, more casual players.
 
evo slike i sa drugog trackera (koji je u medjuvremenu proradio):

Nesto mi je mala velicina ovih fajlova... staviti samo 2GB na BR disk mi je cudno... nema nijedna preko 10GB (izuzev kompilacije) Cak i da se kompresuje ne verujem da ce biti ispod 30% originalne velicine to bi znacilo da sve ove staju na obican DL DVD?
 
Nesto mi je mala velicina ovih fajlova... staviti samo 2GB na BR disk mi je cudno... nema nijedna preko 10GB (izuzev kompilacije) Cak i da se kompresuje ne verujem da ce biti ispod 30% originalne velicine to bi znacilo da sve ove staju na obican DL DVD?

Stavljaju i manje igre na BR zato što je brži transfer...
 
Stavljaju ih iz vishe razloga. Brze se ucitava, mnogo manje buke, bolja zashtita protiv piraterije...
 
Stavljaju ih iz vishe razloga. Brze se ucitava, mnogo manje buke, bolja zashtita protiv piraterije...

nisi shvatio... ako imas 30 ili 50GB na raspolaganju onda mozes da ubacis kvalitetnije filmice i teksture bego na 9GB... cak ces morati manje i da pakujes teksture i samim tim ces smanjiti hardverske zahteve sto ti opet kasnije daje mogucnost da ubacis neke druge efekte (pogledaj FF XIII na PS3 i X360)

Ali, kao sto rece covek, ovo bas i nije reprezentativni primer igara... Kad upadnu neke ekskluzive i/ili neke igre sa grafikom koja odskace znacemo o cemu se radi...

BTW odakle ti podatak za manje buke? Ja nisam primetio nikakvu razliku bilo da sam ubacivao BR (igra ili film), DVD ili CD... Doduse ne mogu da kazem da sam merio jacinu buke, ali mi izgleda otprilike isto... Mozda da iscimam ortaka da dodje sa profi audio opremom pa da snimimo :D
 
recheno ili ne... mnogi postavljaju iznova pitanja, sto znaci da ili ne citaju sve postove

da, ljudi iznova postavljaju pitanja jer nikad nece da procitaju par strana unazad. desava se da neko postavi pitanje bukvalno 4 posta nakon identicnog pitanja, koje je u medjuvremenu (izmedju originalnog i ponovljenog pitanja) vec i odgovoreno.

i da, sve sto si rekao je vec receno, ali lepo si sumirao za one koje mrzi da citaju (sto ne znaci da se vrlo brzo opet neko nece javiti da pita :D)


pojavio se kompletno ispleten sackboy (ima par screenshot-ova iz igre), mada sve je na japanskom pa iako pise nesto korisno, ne razumem bas najbolje :(
 
evo jos malo poznatih informacija :D

Sony has announced over 50 playable titles at TGS for its gaming platforms. Amongst those include Gran Turismo 5 in 3D as well as Killzone 3 in the Move and 3D zone of the event. In related news, Sony's green onion that features in Japanese ads will be making a cameo appearance at the event.

Here's the full list of games courtesy of Andriasang:

PS3

* Trinity Zill 0'll Zero (Tecmo Koei)
* World Soccer Winning Eleven 2011 (Konami)
* Castlevania Lords of Shadow (Konami)
* Front Mission Evolved (Square Enix)
* Vanquish (Sega)
* Gran Turismo 5 (Sony)
* LittleBigPlanet 2 (Sony)
* Motor Storm 3 (Sony)
* Tokyo Jungle (Sony)
* SOCOM: US Navy Seals 4 (Sony)
* Killzone 3 (Sony)
* Sly Cooper Collection (Sony)
* Red Dead Redemption (Take-Two)
* Tales of Graces F (Namco Bandai)
* Ni no Kuni (Level-5)

These will be joined by one unannounced title.


The Move zone will have the following playable:

* Tiger Woods PGA Tour 11 (EA)
* Resident Evil 5 Alternative Edition (Capcom)
* Power Smash 4 (Sega)
* LittleBigPlanet 2 (Sony)
* Killzone 3 (Sony)
* Heavy Rain (Sony)
* Hustler King (Sony)
* Beat Sketch! (Sony)
* Machi Suberi (aka Kung Fu Rider, Sony)
* Me & My Pet (Sony)
* Sports Champion (Sony)
* Fure! Fure! Bowling (Sony)
* Echochrome: Hikari to Kage no Hako (Sony)
* Move de Party (Sony)
* Nikudan (Sony)
* Furi Furi! Sarugechu (Sony)
* TV Super Star (Sony)
* Shooting Studio (Sony)
* Tsumiki BLOQ (Sony)
* Heroes on the Move (Sony)
* Big 3 Gun Shooting (Namco Bandai)

The 3D zone will have the following playable:

* Gran Turismo 5 (Sony)
* Motor Storm 3 (Sony)
* Killzone 3 (Sony)
* Sly Cooper Collection (Sony)
* Hustler King (Sony)

The 3D & Move zone will have the following playable:

* Power Smash 4 (Sega)
* Killzone 3 (Sony)
* Hustler King (Sony)
* Me & My Pet (Sony)
* Nikudan (Sony)
* Tsumiki Bloq (Sony)

The PSP Zone will have the following playable:

* Monster Hunter Portable 3rd (Capcom)
* World Soccer Winning Eleven 2011 (Konami)
* Lord of Arcana (Square Enix)
* Tactics Ogre (Square Enix)
* The 3rd Birthday (Square Enix)
* Black Panther Yakuza New Chapter (Sega)
* Phantasy Star Portable 2 Infinity (Sega)
* God of War (Sony)
* Patapon 3 (Sony)
* God Eater Burst (Namco Bandai)
* Tales of the World Radiant Mythology 3 (Namco Bandai)
* Danbol Senki (Level-5)
* One unannounced title
 
Sad će OTAC da te pita kad odeš kod lekara jel prvo slušaš par godina predavanja o toj bolesti ili samo uzmeš lek i zgutaš? :D
 
a krastavac.
sta ces.
ja kad mi je trebao bilo koji info, imam lepo google i dok ne saznam nesto ne dolazim na bench....jer ovde kad ljudi objasne, 50% je tacno. (dok ne dodje neki pojedinac koji objasno kako valja,a takvih je malo)
 
Nova Last Guardian slika sa jucerasnjeg panela u Japanu u kome je Fumito Ueda pricao o svom nacinu animiranja karaktera u igrama.
pu9Vj.png


I izgleda da nece biti TeamIco prezentacije na TGS-u [znaci nista od skorog izlaska igre], ali nije iskljuceno da ce biti prikazan novi trejler.
 
nisi shvatio... ako imas 30 ili 50GB na raspolaganju onda mozes da ubacis kvalitetnije filmice i teksture bego na 9GB... cak ces morati manje i da pakujes teksture i samim tim ces smanjiti hardverske zahteve sto ti opet kasnije daje mogucnost da ubacis neke druge efekte (pogledaj FF XIII na PS3 i X360)

To je tachno, pitaj samo developere zashto to ne rade. Ja mislim da ni jedna PS3 eksluziva ne moze da stane na DL disk, igre kakve bi trebalo da budu zahtevaju Bluray. I ovo po torrentima je sigurno spakovano, pa ne znamo koliko one stvarno zauzimaju na disku...

BTW odakle ti podatak za manje buke? Ja nisam primetio nikakvu razliku bilo da sam ubacivao BR (igra ili film), DVD ili CD... Doduse ne mogu da kazem da sam merio jacinu buke, ali mi izgleda otprilike isto... Mozda da iscimam ortaka da dodje sa profi audio opremom pa da snimimo :D

Pa jel ti imash PS3 ? Jel cujesh kad se neshto uchitava ? A sa druge strane jel imash Xbox, PC DVD ? :) Bluray ima mnogo vecu gustinu zapisa pa tako da bi citao istom brzinom on moze da se vrti 5x sporije (i vrti se :)), a buka iz chitacha dolazi od brzine chitanja. Bluray chitach u PS3 je 2x (beshe su uradili upgrade na 4x kod Slima), kod DVDa je 12x+..
 
To je tachno, pitaj samo developere zashto to ne rade. Ja mislim da ni jedna PS3 eksluziva ne moze da stane na DL disk, igre kakve bi trebalo da budu zahtevaju Bluray. I ovo po torrentima je sigurno spakovano, pa ne znamo koliko one stvarno zauzimaju na disku...

Zar nije bila prica da se zbog sporosti BR-a neki delovi igre kopiraju vise puta i da je zbog toga velicina igre veca?
Da li si uopste pogledao koliki je DL size za full igre na PSN-u?
 
Poslednja izmena:
Delovi se kopiraju vise puta zbog smanjenja access timea. Zasto da ne, ako vec ima slobodnog prostora?
 
Naravno, treba iskoristiti prednosti naprednije tehnologije.
Kamo srece da i ostali developeri to rade.
Moj komentar se odnosio na to da igra ne moze da stane na DL.
Za neke ekskluzive to jeste tacno, ali ne za sve.
 
Pa jel ti imash PS3 ? Jel cujesh kad se neshto uchitava ? A sa druge strane jel imash Xbox, PC DVD ? :) Bluray ima mnogo vecu gustinu zapisa pa tako da bi citao istom brzinom on moze da se vrti 5x sporije (i vrti se :)), a buka iz chitacha dolazi od brzine chitanja. Bluray chitach u PS3 je 2x (beshe su uradili upgrade na 4x kod Slima), kod DVDa je 12x+..

Mislim da mesas babe i zabe... XBOX, PC i PS3 imaju RAZLICITE citace koji se vrte razlicitim brzinama... Jedini nacin da mozes da kazes da su BR diskovi tisi u eksploataciji je da ih probas na istom citacu...

Sledece sto povezujes, a nije direktno vezano je brzina... Brzina se definise u MB/s, znaci nema nikakve direktne veze sa rotacijom (sem sto je brzina citanja veca ako se disk brze okrece)...Za DVD je 1x 1.35 MB/s a za BR je 4.5 MB/s... Za CD je 153.6 kB/s... Posto je najmanja brzina (sem zaustavljanja) kojom BR moze da se vrti 1x onda ispada da se on vrti na 50% max brzine, dok npr dvd film koji ide na 2x ide na 1/6 max brzine...

Znaci probaj prvo svaki od diskova na PS3 pa onda reci da li ima neke razlike... Takodje, zbog razlika u izradi bilo bi pozeljno da budu diskovi istog proizvodjaca ili bar iste klase...
 
Kad bi malo vise citao knjige, generalno tehnicke detalje o hardweru i softweru - bilo elektronske, bilo papirne, umesto sto igras igrice po ceo dan - mozda bi i shvatio sta i kako radi... ovako je tesko objasniti.
geohot sprdnja??? od toga je sve pocelo... to sto nisu mogle da se igraju igrice za dzabe (sto tebe verovatno jedino i zanima) ne znaci da je to sprdnja.... covek je za svoje godine izuzetno talentovan i razume se u tehnicke karakteristike modernih uredjaja bolje nego mnogi diplomirani inzenjeri... moguce da je jailbreak i nastao na korenima koje je posadio geohot (ne bi me iznenadilo i da je sam upleo prste, samo ovaj put anonimno)...

upravo sam procitao kako radi jailbrek ( https://ps3wiki.lan.st/index.php/PSJailbreak_Exploit_Reverse_Engineering )... s obzirom na genijalnost exploita koji je iskoriscen, sve mi se cini da geohot stoji i iza ovoga (ili neko slican njemu)... i geohot-ov exploit je jednako genijalan... sto samo govori da nema sigurnog sistema, pogotovo kod modernih hakera spremnih da razmisljaju kreativno :)

a ti bi gospodine sve sazvakano, da se ne mucis? pa dobro, sazvakali smo dosta... da neces mozda i da svarimo umesto tebe.. c c c c

E, aj ne pametuj mnogo, majke ti...svaka budala moze da dodje do tih stvari o kojima pricas, ali to ne znaci da to treba svakoga da zanima, narocito u opstoj ps3 temi.

Malo vise igraj igrice, a malo manje budi opasni kompjuteras u ovoj temi.

Tebe ps3 ocigledno interesuje iz ugla genijalnosti hakera, geohota, kucanja zajebanog koda u mraku itd..
 
Poslednja izmena:
E, aj ne pametuj mnogo, majke ti...svaka budala moze da dodje do tih stvari o kojima pricas, ali to ne znaci da to treba svakoga da zanima, narocito u opstoj ps3 temi.

Malo vise igraj igrice, a malo manje budi opasni kompjuteras u ovoj temi.

Tebe ps3 ocigledno interesuje iz ugla genijalnosti hakera, geohota, kucanja zajebanog koda u mraku itd..

Haha :) Na ovako nesto bi trebali da se naviknemo, kao i na lekice i sexy apotekarke.. razbijena sondza trojka covece! :D
 
Probaj pa javi ako su te utepali.
 
ovaj Ivan se izgleda prepoznao u mojim recima... :)

iskreno, i ne zanimaju me toliko igre (igrice), osim sa tehnicke i umetnicke strane... odigram tek poneku ako ima nesto sto me zadrzi duze od 10 minuta...

a sta ti majke ti mislis, kako ce neko da krekuje ps3 ili bilo sta drugo, a da ne nauci? (tu ne ubrajam sebe, mene sve to zanima na mnogo nizem nivou) nije to kao u bajkama, nadjes aladinovu carobnu lampu i pozelis zelju (dzabe igrice) i ona ti se ispuni?? potrebno je mnogo znanja i citanja..... sto mnogi od vas ocigledno ne rade ni u skoli, a kamoli kuci (za svoju dusu) :)

cemu ljutnja... ko se nasao prozvan, najbolje mu je da cuti a ne da se upusta u prazne price
 
Mislim da mesas babe i zabe... XBOX, PC i PS3 imaju RAZLICITE citace koji se vrte razlicitim brzinama... Jedini nacin da mozes da kazes da su BR diskovi tisi u eksploataciji je da ih probas na istom citacu...

Kakve babe i zabe, jel mi ovde prichamo o buci koju pravi chitach ili shta ? To shto ti DVD film pravi isto buke kao i Bluray film je zato shto se u oba sluchaja disk vrti na niskim brzinama, a ja mislim da PS3 inache ima malu brzinu chitanja i DVDa, tako da cesh teshko i da ga naterash da se cuje jako.

Sledece sto povezujes, a nije direktno vezano je brzina... Brzina se definise u MB/s, znaci nema nikakve direktne veze sa rotacijom (sem sto je brzina citanja veca ako se disk brze okrece)...Za DVD je 1x 1.35 MB/s a za BR je 4.5 MB/s... Za CD je 153.6 kB/s... Posto je najmanja brzina (sem zaustavljanja) kojom BR moze da se vrti 1x onda ispada da se on vrti na 50% max brzine, dok npr dvd film koji ide na 2x ide na 1/6 max brzine...

Ne razumem cemu tolika filozofija ? BR disk ima 5x (i vishe) gushci zapis od DVDa, shto znachi da dok se on okrene jednom, DVD mora pet puta da bi prochitali istu kolichinu podataka u sekundi, jel to nije veca brzina okretanja diska ? Jel veca brzina diska pravi vecu buku ?

Znaci probaj prvo svaki od diskova na PS3 pa onda reci da li ima neke razlike... Takodje, zbog razlika u izradi bilo bi pozeljno da budu diskovi istog proizvodjaca ili bar iste klase...

Znachi nauchi osnovne stvari, kako funkcionishe DVD, i tako :d
 
Znachi nauchi osnovne stvari, kako funkcionishe DVD, i tako :d

Pa ti si taj koji je na pitanje odakle mu podatak da su BR diskovi tisi izjavio da uporedim zvuk na PS3, XBOX i PC?

Ajde ovako... Posto si ubedjen da ima razlike, na koliko se vrti BR kad cita 1x, na koliko kad cita BR 2x i na koliko kad DVD cita 2x? Sem toga, odakle ti znas na kojoj brzini se vrti disk u svakom trenutku? Da li si izmerio mozda buku koju svaki tip diska proizvodi? Evo ja cu da probam da snimim zvuk koji se cuje kad kopiram fajlove sa CD i DVD (racunam da ce tada najbrze da se vrti)... Ako neko ima BR sa fajlovima koje mogu da iskopiram mogu i to da provucem... Ti si lupio napamet da je tisi i sad pokusavas da se izvuces iz cele price, a da ne spomenes nijedan podatak... Slazem se da je zastita jedan od bitnih faktora, ali tisina bas i nije... Pusti BR i DVD film pa ces videti da nema razlike...

BTW ne nadjoh nigde specifikacije za BR drajv koji se na nalazi u PS3... Priznajem da se nisam bas preterano uneo u trazenje, ali bi bilo lepo da neko napise gde mogu da se nadju?
 
Ja samo znam da ne primecujem razliku kad je konzola u xmb-u, kad igram PSN igru, ili kad igram sa BR-a ili gledam film sa DVD-a.. skoro da je uvek identicno tiha.
 
Nazad
Vrh Dno