Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
380
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
Zašto ne izmeriš napon?

[offtopic]
Bio sam to Mikro Princa da vidim šta imaju od nekih elemenata koji su mi trenutno potrebni. Nisam skoro sreo dva tako neljubazna i nadrndana prodavca. Predamnom su se skoro posvađali, a neljubazni su bili i prema ostalima u radnji. Mislim da više tamo neću kročiti. :S:
[/offtopic]

Мерење напона и ја, нисмо другари :D
 
napon, ne-napon , evo i mene sa rezultatima merenja.

bilo mi nesto dosadno zadnjih dana , pa ajde da uzmem da se zezam malo sa RightMarkom najnovijim, i da izmerim ima li stvarno lkoristi od menjanja Opampa.

po logici "ako laze koza, ne laze gor" , sto bi reko Marko M. Dabovic.

merio sam svasta.

*Realtek Hd sa fabrickim drajverima 16bit 48khz i 16bit 96khz
*Realtek Hd isto to sa Daniel_K i KetX , toboze X-Fi drajverima za Onboard realtek
* i naravno Xonar DS sa burbraunovim / to je sad vec sigurno / opampom 2134. na 16 i 24 bita , kao i na 48khz i 96 khz / maksimalno koliko dozvoljava ADC /

Rezultati vredni paznje :
pod jedan FABRICKI drajveri za Realtek daju bolji zvuk od Modovanih
/ modovani izgleda sluze samo da bi mogao da se instalira Creative softver i time otvori EAX 3.0 i 4.0 /

pod veliko DVA:
Xonar DS sa ubacenim OPA2134 daje neverovatno linearan i kvalitetan zvuk
u 24bit 96khz najzahtevnijem testu , je mnogo bolji nego bilo koja karta na onom testu Elitebastardsa koji smo ovde videli.
/ U pitanju su bile Auzenteh X-Fi forte i Xonar esens STX /
http://www.elitebastards.com/index.php?option=com_content&task=view&id=729&Itemid=27&limitstart=4

Rezultati su impresivni, pogotovo sto mi je na gajbi uzasno losa struja , plus EMI , i sto je kabl za testiranje bio bukvalno najgori od najgorih, buvljacki.

"hej ti mala u koznjaku,
ja te cekam na buvljaku "


^eto i malog muzickog intermeca . srecan sam , sta cete , pa pevam.

xonardskokanelepy01.jpg
xonardskokanelepy02.jpg

xonardskokanelepy03.jpg
xonardskokanelepy04.jpg


EDIT: sa ASIO drajverom nisam testirao, nemam pro verziju rajtmarka.
edit namber dva: XonarDS podrzava EAX 5.0 , trojku i cetvorku ne podrzava . nek se zna
 
Poslednja izmena:
Занимљиво. Зато се мени фабрички онда боље чује од бб-а? Јеси пробао да истестираш са њим ?

Наоштрио сам се да узмем опа270ГП.

http://www.mikroprinc.com/proizvodi.aspx?sub=pp&pg=E5040&pid=15135

Он има сличне перформасе као лм4562 на папиру, само да ли је компатибилан са сонаром?
 
sad si mi nejasan.
kako to da ti se cuje bolje sas fabrickijem ?
mozda ti bolje odgovara boja, to je vise do licnih afiniteta. meni se 2134 bas svidja zbog neutralnog zvuka.

u testu na eliteu je fabricki.
bilo mi peglanje da vadim pa da opet prebadam itd... racunao sam da je isti kao kd njih

edit - primetite frequency response grafik - ocigledni nedostaci volfsona... i jedino gde Xonar Ds podbacuje ispod fortea i stxa /bb DAC/
 
Poslednja izmena:
E to je taman :) Samo jos da pitam, ako neko zna kako se ovi zvucnici nose sa heavy metalom,posto ih i kupujem zbog slusanja istog :p

Nikako se ne cuju. Za metal je potreban mnogo ozbiljniji sistem.

BTW, kazes da ti sistem treba za muziku, a pazaris 5.1? U cemu je "kvaka"? :d
 
Ovo je bas cudno vecina ljudi kupuje 5.1 za slusanje muzike sto je totalno nelogicno bolje uzeti neki polovan hi fi u komponentama ili neki Microlab Solo...
 
Занимљиво. Зато се мени фабрички онда боље чује од бб-а? Јеси пробао да истестираш са њим ?

Наоштрио сам се да узмем опа270ГП.

http://www.mikroprinc.com/proizvodi.aspx?sub=pp&pg=E5040&pid=15135

Он има сличне перформасе као лм4562 на папиру, само да ли је компатибилан са сонаром?

Ok Dule, ali na cemu ti to slusas? Ako je ovo sto imas u sig-u mislim da ti treba malkice ozbiljnija oprema da bi video razliku.
 
Poslednja izmena:
Ok Dule, ali na cemu ti to slusas? Ako je ovo sto imas u sig-u mislim da ti treba malkice ozbiljnija oprema da bi video razliku.

Да да то у потпису. Не знам дал имам неке специјалне уши али чује се разлика на сваком опампу који сам убацио. Јрц5532Д има до сад најчистији звук, опа има сличан али мутније средње и високе од јрц5532, а пробао сам и НЕ5535Н који је испод оба горе наведена.
 
Poslednja izmena:
xonar DS nema zvanicni asio drajver / bar ga ja nisam nasao /. tako da je Asio4all resenje.
 
kako , leba ti ?

nisam ga nasao na disku, a foobar mi ne daje opciju Xonar asio, nit sam je drugde provalio

daj razresi mi misteriju, jer ga sad archim preko asio4all .
 
ja sam instalirao sa dixa ... a imao sam na kompu pre toga asio4all...
mozda ga zbog toga nije 'pregazilo'...

ajd da vidim na asusovom sajtu. ...evo... novi i stari...
skidam nov pa javljam.
 
Samo se instalira drajver sa sajta i ništa više. Onda recimo u Foobar-u se podesi kao na slikama.
 

Prilozi

  • xonar01.jpg
    xonar01.jpg
    56 KB · Pregleda: 68
  • xonar02.jpg
    xonar02.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 65
fora je izgleda sto koristim directsound3d /xp 32-bit , zbog vjernog HP laserjet1000 koji nema 64bit drajver /
a vas dvojica ste na UAA / w7 aj supouz /
...
dule, sto ne ukljucis 24 bita na fubaru /xonar resampluje bez greske / ?
 
A sample rate? Prateći preporuku iz user manual-a, podesiom sam u Xonar Audio Center-u 44.1 KHz jer 90% vremena slušam materijal koji ima sample rate 44.1 Khz.
 
pogledaj u manualu od xonara. resampluje u realtime, i zaista ima primetnog poboljsanja u zvuku.
meni je non stop na 96khz , osim za potrebe testiranja...
 
Nazad
Vrh Dno