Šta je novo?

Zvučna za slušanje muzike

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
380
Koju bi zvučnu preporučili za stereo slušanje muzike na 2.0 zvučnom sistemu?

Potrebno je da:
- karta radi u Windows 7 64bit
- daje osteno bolji zvuk od Realtek integruše (za tiho slušanje muzike dok radim na računaru)
- cena bude što povoljnija
- da može da se kupi kod nas, poželjno nova

Nije potrebno da ima bilo kakvu podršku za igre i filmove (jer će biti ugrađena u računar koji se ne koristi za to).

Čitajući forum, uglavnom su preporuke:
X-Fi Xtreme Music
X-Fi Titanium
M-Audio Audiophile 2496
E-MU 0404

Prve dve X-Fi bih odbacio i zbog cene i zbog mogućnosti koje su meni lično nepotrebne. Dakle, ostaje Audiophile 2496 i E-MU 0404. Da li neko može da mi potvrdi da li ove dve karte ispunjavaju uslove koje sam naveo, i ako da, koja od ove dve je bolji izbor? Naravno, ako postoji još neki predlog - dobrodošao je. :)
 
...a i taj denon cini mi se za neke surround-e filmove (mislim ovo kazem uopsteno) (iako se i sa svim tim primeti razlika)...

Ni pod razno. Vrlo fino stereo pojacalo.

Prvo sto sam probao je Autechre u flacu ...

pozd.

E, krastavac... :d

Ako ti je Autechre reper, onda mi je sve jasno... :wall:


p.s. Da me ne shvatis pogresno, imam 11 lossless albuma, al' priznaces da to nije ni pod razno HiFi muzika.
 
Poslednja izmena:
E, krastavac... :d

Ako ti je Autechre reper, onda mi je sve jasno... :wall:


p.s. Da me ne shvatis pogresno, imam 11 lossless albuma, al' priznaces da to nije ni pod razno HiFi muzika.
:)

Uvek sam kapirao da je IDM nesto gde audio sistem bas moze da se razmase. Ako sam bio u zabludi, bacaj nesto valjano (samo bez klasike) :).

pozd.
 
Ovo je ipak malo extremno :)

Poslusaj malo Pete Namlook-a ili recimo Hybrid - ako ti iole lezi breakbeat. Ako bash mora IDM, onda bih pre isao na Aphex Twin, mada i tu samo malo melodicnije stvari. Nije to bash muzika za ovako nesto. Razlika se mnogo vise oseti kod ne-elektronske, "analogne" muzike. Jazz, akustika, rok...
 
Poslednja izmena:
Probaj
"Liturgija Preosvecenih darova - Hor Crkve Sv Vasilija Blazenog, 96khz wma-pro /dvd-a rip/ "

ako tu ne primetis razliku, prodaj karticu.
 
Ja jos nisam cuo posten sistem koji je odsvirao nesto elektronsko kako treba do kraja. Pogotovo ne na danasnjim komercijalnim zvucnicima. Kao da hi-fi jednostavno nije predvidjen za tu vrstu muzike.
 
Sta znaci "odsvirati elektronsko kako treba do kraja"? Sta ti je referenca?
 
Referenca je, kao i uvek u hi-fiju, feeling sa live koncerta, kad sve to isto cujes na ozvucenju od 20+ KW, preko dobre mixete i 2 gramofona ili 2 dobra playera. Ne mogu to mali driveri ni priblizno da izvuku i docaraju. Mislim, moze na nekim sistemima (ne previse tamnim, mekim i tromim) da zvuci ok, ali da se sad nesto raspametim...tesko ,) Osim ako ne cujem to isto na nekom sistemu sa bass-om od 15" i u povecem prostoru.
 
Poslednja izmena:
Izvini , cjenjeni niche18adsl-e , elektronska muzika nikad nie bila,
/ mozda ce nekad biti / parametar za odredjivanje kvaliteta zvucne reprodukcije.

Poslusaj Analogno usnimljene (AAD) koncerte simfonijskog orkestra
/ posebno primeti duvacku sekciju / npr Alexandr Skryabin , Piano Concerto in F sharp minor, Op. 20

Takodje horska muzika. Od komercijalne , nadji starog Neil Younga npr :d .
 
Referenca je, kao i uvek u hi-fiju, feeling sa live koncerta, kad sve to isto cujes na ozvucenju od 20+ KW, preko dobre mixete i 2 gramofona ili 2 dobra playera. Ne mogu to mali driveri ni priblizno da izvuku i docaraju. Mislim, moze na nekim sistemima (ne previse tamnim, mekim i tromim) da zvuci ok, ali da se sad nesto raspametim...tesko ,) Osim ako ne cujem to isto na nekom sistemu sa bass-om od 15" i u povecem prostoru.

Rekao bih da si malo izdivergirao... :)
 
dajte bre ljudi ne paranoisite se, ..bo vas placebo !

kakvi fush burbrauni , kakvi bakraci.

evo lepo slike moda xonar STXa i to sa guru3d / ako je njima uleteo fus BB, alal vera falsifikatorima / ovo sam vec posltavljao i to na ovoj temi. pos'175

postoje dve serije sa (R) ,bela boldovana slova, i ova sa slike.

aj u zdravlje !
Sto njima ne bi mogao da uleti fus BB?:) Koliko sam video na netu, mnogo je manje pouzdanih prodavaca BB opampova, a pride je nestasica istih.
 
Poslednja izmena:
Niste shvatili na sta sam ciljao...Slazem se da elektronska muzika nije parametar za odredjivanje kvaliteta zvucne reprodukcije. Sve je to jasno. Referenca za elektronsku muziku realno gledajuci i ne postoji, jer se ne izvodi uzivo instrumentima, vec preko opreme i to uvek zvuci drugacije, pa je referencu za tako nesto tesko pohvatati. Referenca za sve ostalo je live koncert gde se cuje pravi instrument (pa i to je opet preko ozvucenja koje je uvek razlicito i ume da zavara kako nesto zvuci. Najrealnije je onda otici na koncert simfonijskog orkestra ili negde drugde gde se uzivo cuje izvorni muzicki instrument. Nisam ni rekao da neki sistem procenjujem po tome kako ce da odsvira recimo Liquid Soul, Neelix-a, Symphonix, Protoculturu, Protonicu, Ace Venturu i sl. trance/progressive stvari. Hteo sam da kazem da neko, ko slusa samo taj zvuk i nista drugo kompleksnije, vise ceni veliki zvuk iz velikih zvucnika, sa dosta brzog i preciznog bass-a ili neki Logitech Z5500, na kome ce biti bitno da woofer trese prozore, negoli neku suptilnu hi-fi bookshelf kutiju ogranicenih mogucnosti. Takva osoba ce pre otici i raspametiti se na dobroj psy zurci sa jakim ozvucenjem, ili ce da odrvne svog logitech-a do iznemoglosti umesto da bleji ispred dve kutijice u sobi koje ce da se koprcaju sa tom nekopleksnom muzikom. Uzimam za primer znaci da se radi o paru malih hi-fi kutija. Nesto veci i sposobniji hi-fi zvucnici mogu da posluze i elektro freak-ovima :)
 
ako ti je z5500 dobar sistem...

:zgran:

garsone, u pravu si. fus su.
- eto, svi zadovoljni .
 
Poslednja izmena:
ako ti je z5500 dobar sistem...

:zgran:

garsone, u pravu si. fus su.
- eto, svi zadovoljni .

Opet nesporazum...Nisam nigde rekao da li su Z5500 dobri ili ne (ako mene pitas, to nikad ne bih kupio). Sad ce Gvlada da se uznemiri :D Kazem samo da bi se neko vise odusevio elektronskom muzikom na njima, nego recimo na malim hi-fi dvosistemcima.
 
evo onda, za tebe, svadbarci :guitar: :banana:

image_na.php


http://alteclansing.com/index.php?file=north_product_detail&iproduct_id=a7

5.800 dolara / komad
 
Poslednja izmena:
Jes, cu se uznemrim :) Z-5500 je surround sistem, koji za svoje pare solidno pusta i muziku ali je max kvalitet na filmovima i igricama. Za pare tog sistema moze se naci bolji stereo sistem, ali isti nikad nece moci da im pridje u atmosferi filma. Svako kupuje prema svojim potrebama.
 
Poslednja izmena:
Znam ja istoriju Altec-a i cime se bavi. Kad mi napravi 2 hi-fi postene kutije koje ce biti zvucno i cenovno best buy, mozemo da razgovaramo na temu altec-a. Dotle, kod nas mozes samo da kupis 2.1 plastiku zvanu Altec (kome cesto bruji trafo:))
 
Е то им је баш минус брује им комплети из свих класа, ја сам имао 151i и отарасио сам га се се баш због брујања вуфера.

Додатно купио сам NE5535N од Филпса и опет је JRC5532D бољи и то у овом случају доста бољи. Још ми само остаје да купим NE5532 од Т.I. ја и ако и он буде лошији, почећу да сумњам да је сва роба код нас ж квалитета.
 
Poslednja izmena:
Cuti, da samo vidis komentare na ITSvet za njih...Potrebna suma novca da bi se oni kvalitativno nadsvirali stereo sistemom je 2000e pa na gore. :laugh::laugh::laugh:
Znaci, ispod 2000e Z5500 suvereno vlada. :D Neki ljudi stvarno nisu culi nista bolje, a da bude ispod 2000e.

Znam neke sa HiFi foruma koji (nevezano za Z-5500) tvrde da ispod 2ke nema dobar HiFi sistem ;)
 
+22V je апсолутни максимални напон јрц5532D који је на DS-у, али мислим да им је 15V номинални напон.

To nadjoh i ja u datasheet-u, ali kojim naponom Xonar DS napaja OP?
Nigde da nadjem neko merenje ili test.
 
garsone, u pravu si. fus su.
- eto, svi zadovoljni .
Pa nisam tvrdio da jesu fus, mada mislim da je tesko tvrditi da nisu.;)
Ima tema na head fi forumu o BB opampovima, posle silnih slika, gomile razlicitih oznaka na njima, ostalo se na tome da se ne zna koji je a koji nije fus.:D

A Dule je postao opsednut opampovima zadnjih par nedelja.:d
 
nema pametnija posla.

nego cuti, slusam i ja , da naucim nesto ;)
i sta kazete , z5500 su HiFi ?

interesantno... a sta je to white noise ...cuo sam da postoji tako nesto ?
 
@Taraba

Бог ће га знати али делује ми логично да је тих 15 волти.

--------------------------------------------------------------

Па који сам q куповао карту са измељивим опампом ако га нећу изменити :D
 
Zašto ne izmeriš napon?

[offtopic]
Bio sam to Mikro Princa da vidim šta imaju od nekih elemenata koji su mi trenutno potrebni. Nisam skoro sreo dva tako neljubazna i nadrndana prodavca. Predamnom su se skoro posvađali, a neljubazni su bili i prema ostalima u radnji. Mislim da više tamo neću kročiti. :S:
[/offtopic]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno