Šta je novo?

PlayStation 3 opšta diskusija - novosti, pitanja, odgovori...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne može ps3 imati prednost kod fizike kad physics podržava i xbox360 iako mu je ati unutra.
čak su ga nagurali i u wii (opet ati grafika), a wii ima dobru fiziku u igrama.

u igri je bitnija priča, pa sve ostalo.

btw da li ima vesti o PS-ovima iz PIXELS-a?
malko oni kenjaju sa tim odugovlačenjima.
 
Znam kako ovo zvuci, ali sve je bitno! Vazno je samo naci pravi mix :)
Grafika meni mora biti zadovoljavajuca, prica, naravno, je mnogo bitna, a sada vidim koliko je bitna i fizika :)))
 
Da napomenem ako neko namerava da uzme ps3 iz pixelsa da nece moci da gleda blueray filmove A i B regiona (USA i Evropa) vec samo zakljucane za C region (azija) jer narucuju iz Singapura.
 
Aman, ljudi, taj termin "ima podršku za" je toliko jadan i ofucan i ne razumem kako ne možete prosto da sagledate praksu. Da, svi u teoriji "imaju podršku za" PhysX, pa i Xbox 360. Ne, u praksi niko to ne implementira, iako "imaju podršku za" PhysX. Koja igra na konzolama podržava PhysX? Koliko je meni poznato, nijedna, iako svaka "ima podršku za".

Tako isto može 3D grafika da se radi bez grafičke karte, sve preko softverskog renderinga. Pa opet, niko to neće da radi. Isto tako PhysX može da radi preko Cell-a / Xenos-a, ali je to teško i treba da se provaljuje. Zašto bi to radili? Ovako će razvojni timovi (valjda) lakše da iskorišćavaju Nvidia GPU. Posebno sada kada su, valjda, naučili da koriste neke stvari, pa mogu da RSX iskoriste za te efekte i naprave do yaya naslove :) umesto da bleji dok Cell radi posao. Ovo se posebno odnosi na ekskluzive, dok jadnicima koji stalno kukaju i koji nas časte đubretom valjda RSX služi za grafiku i dalje. Kapiram da je do sada programiranje za Nvidia GPU već provaljeno.

A tada će termin "ima podršku za" prestati da važi za samu konzolu, onako generalno, već će se pojavljivati na igrama. To što u teoriji one mogu da proračunavaju za NASA potrebe, mene ne interesuje, hoću da se pojave takve igre. U praksi, sada PS3 ima lepe šanse da ponudi pregršt igara koje će ovo podržavati, a ne samo da konzola teoretski "ima podršku za". Praksu hoćemo :)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da ce ovo ici preko Cella.
PhysX kod Nvidia kartica, koliko ja znam, radi tek od 8xxx serije, zbog USA arhitekture, koju RSX nema.

To je i bolje resenje, jer vecina 3rd party studija ne iskoriscava Cell (skoro uopste), dok je RSX skoro uvek potpuno iskoriscen.

Za 1st party se najmanje brinem.
 
Pa cell moze da gura fiziku mnogo bolje od onog CPU-a iz X kutije jer ipak je 8 na prema 3 jezgra, to ce tek doci do izrazaja.
Mene odusevljava kako dobra fizika utice na kvalitet KZ 2, Crysis-a, tako da mi je fizika bitnija od grafike.
Bedak je sto Sony nije stavio karticu iz serije G80, imali bi mnogo detaljnije texture u igrama, mada moze to lepo da se maskira efektima i fizikom.

Blue ray filmovi su dobrim delom region free tako da nema veze odakle je konzola, jedino zbog DVD filmova, al ja nikad ne gledam DVD na Sony-iju.
 
Poslednja izmena od urednika:
PS3 ima aktivna 7 jezgra, ne 8. Maticni prvi Cell ima 8 jezgra ali je jedno jezgro iskljuceno zbog manjeg procenta skarta pri proizvodnji.
Na temu, naravno da je bitnija fizika od grafike, probao sam Crysis sa i bez, ima dosta razlike. Na 9600GT btw.
 
U koji format treba konvertovati mkv da bi se dobio hd video na konzoli?
I preporucite program za konverziju.
 
Poslednja izmena:
MKV to VOB (program). Dakle u VOB format.
 
Ja koristim ovo sto Bris rece, dakle mkv2vob! Radi kao mali zmaj! :)
 
koja je poenta raditi konverziju HD filmova pored kompa ?
 
Blue ray filmovi su dobrim delom region free tako da nema veze odakle je konzola, jedino zbog DVD filmova, al ja nikad ne gledam DVD na Sony-iju.

to ovih 15-ak koje izdaje tuck kod nas, a šta da radi onaj ko npr. za male pare naručuje iz VB preko amazona. ti su svi samo za evropu.
e kako bih se zajebao da nisam odustao od tog PS3, a planirao sam više da ga koristim za blu-ray(amazon varijanta) nego za igranje.

jedino je HD-DVD bio u potpunosti region free.
 
Preko mkb2vob sam konvertovao film snimio na flash ubacio u ps3 ali kada odem pod Videos pa otvorim flash pise nesto tipa No titles ili sl. Da li uopste mogu da psutam VOB sa flesica?
 
Ja sam pustao sa eksternog hdd-a, tako da moze! Vjerovatno si stavio film u neki folder na flashu! Kada pod video nadjes svoj flash, ne ulazi, vec se pozicioniraj na njega i pritisni trugao i izaberi cini mi se display all, tada ce ti se pojaviti svi folderi, samo nadjes film i pustis!
Ako ti bude zapinjalo, posto je to ipak veliki fajl, smo ga prekopiraj na ps i pustaj od tamo! Uzivaj!
 
Pa pazi......
Dobri demoi su ti oko 500-800 Mb.....
E sad, pomnozi to sa brojem skidanja, pa puta 16 centi......
Nakupi se lepa svotica, koju proizvodjac treba da plati :d
Bojim se da se to ne odrazi na povecanje cena igara.....
Nisam pametan....
 
Ako uzmes da je jedan demo 1GB.

1GB = 16 centi.

Uzmi da se taj demo skine 1 miliona puta.
To je 160.000 dolara.

To je smesna cifra u odnosu na ono sto mogu da zarade.
 
Mislim da to ipak nije neka suma koja bi trebala da nas brine!
 
Da li je neko od vas instalirao Linux na konzoli? I ako jeste koji preporučujete?
 
sto bi se cimao oko toga kad vec imas racunar ?
 
Što obožavam ovakve odgovore :)

Pa možda zato što želim da komp ostavim u jednoj sobi a PS3 u drugoj sobi/stanu? :D
 
cesljaj forum ,secam se da je neko pisao o tome
 
ne neko, nego dosta ljudi je isprobavalo..

ukratko, uzmi ubuntu 7.1 (nikako 8.1 jer mnogo rama trazi i neupotrebljiv je) ili yellow dog linux 6.1, koji ima najbolju podrsku za ps3 hw (cak radi i jpad tastaturica, u oba moda, i kao tastatura i kao mis)
 
Eto, ovo je konstruktivan odgovor - idemo na brisanje ubuntua 8.1 i skidanje kineskog psa :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno