Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Mora da je juce bila greska 🙂 Sad im je najveci Kingston od 2GB.
 
hmm ah te lazne nade 🙁
 
Verbatim Store 'n Go 2 GB

verbatim_short_test.jpg
 
PQI i261 2GB

Obratite pažnju na prvi dijagram, čini se da ima dva memorijska čipa od po 1GB i da je jedan od njih znatno brži od drugog. Plaćen oko 1350 din (Pakom), uglavnom je namera da se koristi kao privezak za ključeve. Nema full USB utičnicu nego onaj smešni jezičak. Interesantno je da u Flash Memory Toolkitu piše "Generic USB flash disk", nema modela.

http://www.pqi.com.tw/product2.asp?cate1=19&proid=296
 

Prilozi

  • FlashToolkit_Generic USB Flash Disk1.webp
    FlashToolkit_Generic USB Flash Disk1.webp
    36.6 KB · Pregleda: 74
  • FlashToolkit_Generic USB Flash Disk2.webp
    FlashToolkit_Generic USB Flash Disk2.webp
    28.3 KB · Pregleda: 92
Izgleda da je moguca ona cena od ~3000 din za 8 GB Kingston. Juce sam video u jednoj prodavnici 4 GB za 1500 din, takodje Kingston.
 
Cene flash diskova se toliko razlikuju od radnje do radnje da je to prosto neverovatno.
 
Udate za Vebratim
 
Hm, a jel znate odakle potiče ona razlika u brzini kod PQI? To je brzina između dela diska na koji su bili upisivani podaci i dela diska na koji nikad nisu bili upisani podaci. Sad sam napunio do zadnjeg bita i više nema onog skoka. Onda sam obrisao do pola, i dalje nema onog skoka. Pa sam obrisao sve i reformatirao - opet nema onog skoka. Inače, sad je prosečna brzina 16.2-16.5, u praksi je oko 13.5 za velike fajlove, za male je katastrofa.
 
@wiz, da nije još nešto bilo priključeno na USB, da nije CPU bio opterećen 100%?
 
Ne, nema veze s tim. Probao i u drugim portovima, i posle restarta. Povećana brzina je tačno pratila liniju popunjenosti. Ja sam tu čudnu stvar i primetio tako što sam dodavao fajlove i onda video da se skok kako dodajem sve više pomera ka kraju.
 
Poslednja izmena:
Corsair Voyager GT stara garda :smoke:
 

Prilozi

  • Flash1.webp
    Flash1.webp
    50.7 KB · Pregleda: 129
  • Flash2.webp
    Flash2.webp
    55 KB · Pregleda: 59
Rundisk UR25-M 2GB
 

Prilozi

  • 1.webp
    1.webp
    48.4 KB · Pregleda: 91
  • 2.webp
    2.webp
    57.4 KB · Pregleda: 55
  • 3.webp
    3.webp
    86.3 KB · Pregleda: 59
  • RUNDISK-USB20-2GB-unit.gif
    RUNDISK-USB20-2GB-unit.gif
    8 KB · Pregleda: 45
TRANSCEND JF150 1GB Inace ide do 12mb za write i 14-16mb za citanje
 

Prilozi

  • toolkit.webp
    toolkit.webp
    78 KB · Pregleda: 77
Nije najbrzi al je najveci 😛

:banana:
Ovo predzadnje me mrzelo da cekam...
 

Prilozi

  • untitled.webp
    untitled.webp
    75.3 KB · Pregleda: 83
  • 1.webp
    1.webp
    46.1 KB · Pregleda: 127
  • 2.webp
    2.webp
    51.2 KB · Pregleda: 46
  • 3a.webp
    3a.webp
    45.3 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
Ljudi, ostao sam bez teksta.

Danas sam uzeo Kingsotn DataTraveler 100 od 4GB za 1399din.
Verovatno ste videli ono fush pakovanje, ima ga svuda.
Na njemu pise 5god garancije, po radnjama daju 1 god, a ja sam dobio 10 gdo

A rezultati? :zgran::zgran::zgran::zgran::zgran::zgran:


Poredjenja radi, tu su i rezultati Corsaira Voyager GT 2GB od 3000+ din.


:wall:
 

Prilozi

  • Kingston.webp
    Kingston.webp
    65.8 KB · Pregleda: 170
  • Corsair.webp
    Corsair.webp
    69 KB · Pregleda: 155
Da tebi neko nije flomasterom dopisao nulu iza te jedinice? 😀😀😀

Haha. 😀
Da vidis, odstampana 10-ka 😉

Poznajem decka u toj povecoj srpskoj firmi i pitam ga: "Pa covece ovde pise 5, sto 10?". "Pa toliko mi dajemo", rece on.
Inace, u jednoj mojoj 'srodnoj' kompjuterskoj radnji (nekako tamo i radim), daju 1god garancije a takv flash kosta 2250din. :wall:
 
Poznajem decka u toj povecoj srpskoj firmi i pitam ga: "Pa covece ovde pise 5, sto 10?". "Pa toliko mi dajemo", rece on.
Voleo bih da ga vidim kad mu za nekih 9 godina useta njih 20 sa reklamacijama 😀😀😀
 
Poslednja izmena:
Moji porazavajuci rezultati za upisivanje podataka na FAT i FAT32.
 

Prilozi

  • JetFlash 2GB FAT.webp
    JetFlash 2GB FAT.webp
    49.9 KB · Pregleda: 97
  • JetFlash 2GB FAT32.webp
    JetFlash 2GB FAT32.webp
    48.6 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Ljudi, ostao sam bez teksta.

Danas sam uzeo Kingsotn DataTraveler 100 od 4GB za 1399din.
Verovatno ste videli ono fush pakovanje, ima ga svuda.
Na njemu pise 5god garancije, po radnjama daju 1 god, a ja sam dobio 10 gdo

A rezultati? :zgran::zgran::zgran::zgran::zgran::zgran:


Poredjenja radi, tu su i rezultati Corsaira Voyager GT 2GB od 3000+ din.


:wall:

De bre stavi i ovaj flash memory toolkit da vidimo write koliki je, da znam da li da kupujem to ili neki sundisk na koji sam se nameracio?!?
 
Evo i ja sam danas uzeo KingstonDataTraveler 4 Gb i nije uopste los...pogotovo sto kosta 1390 din..🙂
Imam Corsair Flash Vojager 1 gb od ranije i ispada da je Kingston brzi..
Jedino sto na kutiji pise 5 god garancija, a u radnji daju 1 god..:trust:
 

Prilozi

  • FlashToolkit_KingstonDataTraveler 2.0.webp
    FlashToolkit_KingstonDataTraveler 2.0.webp
    46.5 KB · Pregleda: 119
  • FlashToolkit_Corsair Flash Voyager.webp
    FlashToolkit_Corsair Flash Voyager.webp
    45.9 KB · Pregleda: 90
Nazad
Vrh Dno