Šta je novo?

D@H Internet (Orion)

amikia

Cenjen
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruke
18
Poena
154
Da li neko ima ovaj net i kakav je i da li može svuda da se koristi? Mnogo je jeftiniji nego ADSL a radi na istom principu npr, za 1.440din ima brzina 2560/384 a već za 1.653din je brzina 4096/384.
Evo cenovnik pa pogledajte:
Kod:
http://www.oriontelekom.rs/privatni_korisnici/internet/direct@home/cenovnik.283.html
 
Postoji već u par tema diskusija o ovom vidu konekcije. Odradi search. Poenta je da je dostupnost veoma ograničena, na par lokacija u gradu. Ja sam koristio 2,5 godine u stanu na Zvezdari. Odličan ping, takođe i protok. Paket je u početku bio 1024/256. Od marta do juna besplatno povećan četiri puta (4096/1024). Šteta samo što više ne živim na toj lokaciji, jer je net bio stvarno odličan. Pogledaj LINK.

edit: tek sad sam video da nisi iz Beograda, a nisam čuo da je usluga dostupna u još nekom gradu.
 
Poslednja izmena:
Ako se izuzme ponuda telekoma i ostalih koji daju besplatno prvih nekoliko meseci i pakete za studente i djake ovo je povoljna cena, 1950 sa PDV.

OT. Nisam znao da navijas za Partizan!:wave:
 
Postoji već u par tema diskusija o ovom vidu konekcije. Odradi search. Poenta je da je dostupnost veoma ograničena, na par lokacija u gradu. Ja sam koristio 2,5 godine u stanu na Zvezdari. Odličan ping, takođe i protok. Paket je u početku bio 1024/256. Od marta do juna besplatno povećan četiri puta (4096/1024). Šteta samo što više ne živim na toj lokaciji, jer je net bio stvarno odličan. Pogledaj LINK.

edit: tek sad sam video da nisi iz Beograda, a nisam čuo da je usluga dostupna u još nekom gradu.

Tamo gde su postavili svoj DSLAM, tamo imas i D@H. Moze biti neka veca stambena zgrada, e sad je verovatno potreban odredjen broj korisnika, da bi im se ispaltilo, kako bi doveli neki link do tog objekta i ubacili svoj DSLAM.
 
Sad ću odraditi i search...ali...jel to u suštini ADSL (bez Telekoma u igri) ili nekakav wireless/WiMax pristup koji se kasnije grana po stanovima kao kablovski net ? I jel ima neka mapa lokacija gde je sve dostupan ? ;)
 
Evo da se upisem za D@H koristim ga u Bloku 30 vec cini mi se 6 meseci, od skoro sam presao sa 1 Mbit na ovaj 2560/384 za skoro pa iste pare mozda cak i nesto nize.

Radi mi za sada sve besprekorno da ne ureknem. Nema variranja u protoku nije nikada pucala veza jos su mi dali i internet za poneti tj. usb modem na revers u narednih mesec dana da ga testiram.

Za sada sam i vise nego zadovoljan njihovom uslugom. Pre toga na Sezamu oko 2 god i nikakvih problema nisam imao.

Fora je koliko znam da su pustili WiMax do zgrade i od zgrade do PTT parica su spustili svoj kabl i odatle ide signal preko telefonskog kabla do stana.
 
I dalje slabije cak i od sbb-a. Da ne spominjemo Kradijus Vektor i iKOM
 
Cekaj sta je slabije, brzina ili cena, ako mislis na cenu onda si upravu ako mislis na brzinu onda nisi u pravu, pricam za premium fiber pakete, ono sto bi trebalo najvise da nas interesuje.
Doduse mislim na UL koji mene najvise interesuje.
Stvarno mi nije jasno kako to imaju bolju brzinu SBB i RV, mislim na UL?
Jer evo pricam za sebe meni DL nije ni potreban dovoljno mi je 3Mbit DL ali bih voleo sto vise UL.
 
Poslednja izmena:
Pusti ti to sta tebi treba. Vecini treba download i to je to.
 
Pusti ti to sta tebi treba. Vecini treba download i to je to.
Ja ne drzim nista pa ne mogu ni da pustim.
Pitam te kako je kako je slabiji, jer kazes"i dalje slabije cak i od sbb-a. Da ne spominjemo Kradijus Vektor i IKOM."
ako mislis na UL onda je svakoko i jedan i drugi a i treci slabiji a ako mislis na DL onda si u pravu, zato sam te i pitao i konstatovao na sta mislis kad kazes da je slabije.
A to sto na jednostavan nacin ne umes da odgovoris sa: Mislio sam na DL. e to je vec tvoj problem, koji se svakako ovde na forumu ne resava.
Pozz
 
pa ako si na nbgd kao sto pise ti u profilu sto nepredjes kod targo-a ili beogrida ako te zanima upload :)
 
Ja ne drzim nista pa ne mogu ni da pustim.
Pitam te kako je kako je slabiji, jer kazes"i dalje slabije cak i od sbb-a. Da ne spominjemo Kradijus Vektor i IKOM."
ako mislis na UL onda je svakoko i jedan i drugi a i treci slabiji a ako mislis na DL onda si u pravu, zato sam te i pitao i konstatovao na sta mislis kad kazes da je slabije.
A to sto na jednostavan nacin ne umes da odgovoris sa: Mislio sam na DL. e to je vec tvoj problem, koji se svakako ovde na forumu ne resava.
Pozz

Ne komplikuj covece. Jasno ti je na sta sam mislio. U Srbiji se gleda najpre download i cena a tek posle sve ostalo (upload, ping, stabilnost itd.)
Citas li ti ovaj forum detaljno ?
 
pa ako si na nbgd kao sto pise ti u profilu sto nepredjes kod targo-a ili beogrida ako te zanima upload :)
Ne komplikuj covece. Jasno ti je na sta sam mislio. U Srbiji se gleda najpre download i cena a tek posle sve ostalo (upload, ping, stabilnost itd.)
Citas li ti ovaj forum detaljno ?
Nije svuge na NBG-u moguce imati usluge TT, ne treba meni beogrid ni targo ja sam samo komentarisao da je na ovim Orionovim paketima dobar UL, za ostale stvari ja vec duzi niz godina umam SB, tako da mi nije potreban bolji UL.


Komplikujes samo ti, nije mi jasno na sta si mislio ja nisam tumac po struci, imam fakultetsku diplomu ali nisam u toj struci, ako te interesuje nesto oko finansija to mogu da ti rastumacim ali tvoje snove, ono sto ti mislis a ne napises to ne umem da rastumacim i uopste mi nije jasno zasto nisi samo u prvom tvom odgovoru napisao da mislio sam na DL i nema prepiske, ovako dovodis NEKE ljude u zabludu, mene nisi ali zato sam hteo da jasno i precizno kazes na sta si mislio.
U Srbiji se kazes gleda prvo DL, a u Nemackoj sta se tamo gleda prvo???
Da naravno da citam i pre tebe, davno sam ja sve ovo citao, mnogo davno i pre nego sto sam se registrovao....
Ajd sad iskuliraj uspesno smo razmsrsili da si mislio na DL kod ostalih nabrojanih, ali ja mislim da su i takvi mnogo bolji i korisniji nekim ljudima, naravno nekima nisu, zato sto su potrebe svakog individualne i ne sluzi svima internet za iste namene.
 
Poslednja izmena:
Onaj ko ima specificne namene uvek ima alternativu i onda je cena tu najmanje bitna. Ljudi hoce da rade posao preko neta a da ne plate. To ti je isto ona fora sa industrijskom strujom koja je 4 puta skuplja od ove regularne iz stana. Ako hoces da napravis profit iz jednog resursa onda moras i nesto malo vise da platis, a ne da svako na forumu ko hoce veci upload obavezno kuka i na cenu biznis paketa ili zakupljene linije. Jesmo skuplji u odnosu na ostatak sveta al tamo ima i daleko vise zakupljenih linija po kvadratnom kilometru i samim tim se provajderima isplati da spuste cene jer idu na kvantitet i super zarade cak i sa tako malim cenama zakupljenog linka.
 
Naravno ovde se slazemo, ali ja nisam pricao o cenama za biznis korisnike, vec sam samo konstatovao da ova Orionova usluga ima dobar UL.
Pozz
 
Ne samo da ima dobar upload, vec je ovaj net veoma kvalitetan u svakom pogledu. To znaju oni koji ga koriste. Doduse, ping bi mogao da bule malo bolji, ali sto se mene tice i sadasnji je sasvim OK jer ne igram igrice...
 
Poslednja izmena:
ali gde orion nudi ovu premium mrezu?

koliku teritoriju su za sada pokrili sa njom?
 
Nazad
Vrh Dno