Šta je novo?

Zicane slusalice od 20 evra bolje od bezicnih od 200 evra? (ogranicenje bluetooth-a ili out of phase problem)

@Echo
Problem je jer (logično) niko ovde nije čuo tvoj primerak tih Samsung slušalica, a sve što si naveo najviše usmerava da nisu ispravne (out of phase ili neki sličan problem).
...
Tako da i dalje ne znamo da li ti jednostavno ne leži zvučni tjuning tih slušalica, ili su neispravne na neki način.
Pa pazi mozda nisu zaista out-of-phase, vec su mozda basovi i ti dublji tonovi toliko naglaseni da se zaista izgubi taj fokus u lobanji (kako se opisuje u par onih klipova (odgledao sam ih) za in-phase. Nema te jedne tacke gde se zvuk ukrsta, nego je sve nekako "blury" i "po celoj glavi". Posle sam citao da se to popravlja obrtanjem crvene i plave zice, tako da ne verujem da je zaista phase problem, tehnicki gledano. Ali dosta lici, dal zbog prenaglasenih dubokih tonova, nedostatka mid, ili cak i neodgovarajucih gumica.

Kako god, kasnije sam se i ja potrudio dodatno da pojasnim (kada su i meni stvari postale jasnije), ali ono sto sam definitivno siguran jeste da one jesu ispravan primerak, recimo na osnovu toga koliko je izrazena kontrola tonova kada se sve pojaca na maksimum, prosto to je taj potpis njihov.
Disappointing, unengaging dynamics
Sound lacks subtlety and precision
Eto, to je brate to. Nisu to pokvarene slusalice, nego kao sto si video od cele ove teme, nije to nesto "opste poznato", kao deo "kolektivnog znanja", da se svi odmah medjusobno skapiraju o cemu se prica, nego je zaista svasta na pocetku teme moglo da ima uticaj na kvalitet zvuka, posebno kada ni ja sam nisam znao odakle da pocnem - jer nigde ti nisi mogao u casual krugovima da cujes da se zvuk analizira tako. Ali vidis ispade to jasno definsano kao "nedostatak u 1khz delu spektra".
 
Poslednja izmena:
Ja tacno poznajem taj osecaj o kome si pisao, ali ja na primer slusalice koristim SAMO dok sam u pokretu i samim tim za mene nista sto nije tws ne dolazi u obzir. Godinama sam koristio Tronsmart spunky beat i iskreno bio sam zadovoljan, kada su crkle kupio sam Soundpeats koje imaju potpuno drugi stim u odnosu na spunky beat i hteo sam da ih bacim, ali sam se prilagodio, stvar navike na kraju krajeva. Svesno se odreknes boljeg kvaliteta zvuka radi mobilnosti. Da imam vremena da sedim staticno i zmurim i slusam muziku kako kazes, tu bih kupio over ear neke sluske zicane i to je to.
 
Izgleda da sam napravio gresku.
Nisam dobro pogledao grafik.
Mislio sam da je regularni grafik onaj shareni.
Donji grafik je regularan, gornji je kompenzovan.
Na osnovu donjeg (sivog) deluju skroz ok.
Moguce da ti stvarno ne rade kako treba.
 
Izgleda da sam napravio gresku.
Nisam dobro pogledao grafik.
Mislio sam da je regularni grafik onaj shareni.
Donji grafik je regularan, gornji je kompenzovan.
Na osnovu donjeg (sivog) deluju skroz ok.
Moguce da ti stvarno ne rade kako treba.
Pazi, kad vec pricamo. Kada sam kupovao bt zvucnik, gledao sam neke reviewe, i nailazio sam na zvucnike koji su imali "bolji bas", ali im je zvuk bio opisan kao mutan, dok su drugi imali kristalniji zvuk gde su se pesme sa akcentom na vokalima bolje cule. I kao zakljucak "ako vise volis jednu vrstu muzike onda prve, ako vise volis nesto drugo onda ove druge". Pa me zanima da li je to zaista cest slucaj da te sluske/zvucnici koji forsiraju basove zaista ubiju te mid tonove.

Kod samsunga mi to deluje malkice vise prenaglaseno nego sto bi trebalo, pa jel moguce da je do toga? Kao sto sam vec napisao neki brane taj osecaj, kao svidja im se sto im je muzika svuda u lobanji. Ali po meni je to sjbno bukvalno, ne kao stvar ukusa, nego tehnicki gledano nesto tu nije realizovano kako treba. Dal te niske frekvencije, ako je to uradjeno prenaglaseno i pogresno, mogu da razmute tu tacku ukrstanja u lobanji?

Recimo, cak i da je grafik okej, da li postoji mogucnost da su objektivno ti 1khz tonovi unisteni zbog prenaglasenih basova? Jer ja zaista kada pojacam do kraja cujem kako su frekvencije tacno iskontrolisane da me ne bole usi, oseca se da su frekvencije kontrolisano isfiltrirane, dakle i dalje mi ne deluje da su neispravne.
Samsung Buds 2 Pro:
Buds2-Pro-ANC.jpg
Cekaj, sta je sada plavo, sta crveno, sta ovo sivo krivudavo, a sta ova prava tamno siva linija. Sad mora pojasnis 😄
Sta znaci kompenzovan?
 
Poslednja izmena:
Plavo i crveno je kompenzovan grafik leve i desne slusalice.

Ovaj donji bledunjav je regularni grafik.
Tamnije sivi je IEF kriva koja je tom liku iz Singapurna idealna (nije normalan), a bledunjava siva kriva je regularni grafik galaxy buds 2.

Recimo, cak i da je grafik okej, da li postoji mogucnost da su objektivno ti 1khz tonovi unisteni zbog prenaglasenih basova? Jer ja zaista kada pojacam do kraja cujem kako su frekvencije tacno iskontrolisane da me ne bole usi, oseca se da su frekvencije kontrolisano isfiltrirane, dakle i dalje mi ne deluje da su neispravne
Nije nije, ja sam pogresio.
Mislio sam da je crveno/plavi regularn grafik. Nisam obratio paznju na donji bledunjavi.
Skroz ok izgleda grafik.
Trebalo bi skroz ok da zvuci, sve je na svom mestu osim mozda udubljenje na 10k...ali to ne bi trebalo da je strashno.
 
Ova tema je za muzej :)))

Napisao sam vec u nekoj od tema, da osim izrazito audiofilskih tws (sto recimo samsung I jabra nikako nisu), cak i totalnom laiku muzika ce bolje da zvuci na kz zicnim bubicama nego na tws.
Stvari su recimo mnogo zanimljivije kad se pusta preko btr5 vezanog preko bt sa ldac I kablom i bubice preko 100e, onda se vidi gde je BT I dalje.

Vracamo se na ono koji procenat ljudi moze da cuje razliku izmedju high profila na tidal i ldac, ja uglavnom ne mogu, cak ni na kablu.
Ne mogu ni ja da cujem ali nervira problem zamene baterija, pogotov u high end tws-ovima...evo sony xm4, placene 250e, nakon godinu i po dana otisla desna slusalica, zamenjena za 100e, nakon 6 meseci od tada odlazi i leva slusalica, nemam nameru da dajem jos 100e i za nju..
 
Plavo i crveno je kompenzovan grafik leve i desne slusalice.
A sta znaci ovo kompenzovan?

Evo sada citam da lose dihtovanje gumica najvise ugrozava srednje frekvencije (tipa 1 kHz), ima nade izgleda da sluske nisu sr... Ali da zaista nesto oko tih 1 kHz pravi problem, bas na nacin kako si opisao, samo je drugi uzrok u pitanju. Za par dana sam kuci, javljam dal' ima promena cim zamenim gumice. 😄
 
Poslednja izmena:
Ne mogu ni ja da cujem ali nervira problem zamene baterija, pogotov u high end tws-ovima...evo sony xm4, placene 250e, nakon godinu i po dana otisla desna slusalica, zamenjena za 100e, nakon 6 meseci od tada odlazi i leva slusalica, nemam nameru da dajem jos 100e i za nju..
A to ti je boljka svih modernih uredjaja nista nije user replaceable nazalost. Jos jedan razlog zasto hvalim matore b&o h9i - bateriju mozes da zamenis kao na daljincu... Al su i oni napustili tu praksu. Verovatno iz perspektive prodavca da je bolje da ogranicias uredjaju životni vek da imas opet kupca za 2-3-4 god.
 
A sta znaci ovo kompenzovan?
Kompenzovan grafik je kada se referentni frekventni odziv (npr. harman kriva) prikaze kao ravna linija i onda u odnosu na tu ravnu liniju se predstavi drugi frekventni odziv (npr. galaxy buds 2), pa se kao lakse vidi koliko je isti ili odstupa od njega.
Problem kod slike tog grafika je sta je referentni frekventni odziv.
Od kompenzovanog grafika potice celokupna fama za "flat" (ravnim) slusalicama.

Vrlo moguce posto je od crinacle-a grafik da je referentna linija stara IEF neutralna kriva, tj. u ovom slucaju debela siva linija sa donjeg grafika.
 
E ovako ljudi, ostao sam duzan na kraju ovu zamenu gumica. Promenio sam gumice sa mid na large i muzika definitivno ima bolji "touch" u lobanji sada.

Zabunu mi je napravila samsung aplikacija, ona ima "earbud fit test" i regularno mi je prijavljivala "good fit" za medium bubice, pa sam mislio da dihtuju kako treba.

Inace, na large ne mogu da odvrnem volume na max koliko se glasno cuju (bukvalno) - na medium sam to redovno radio, bez opterecivanja usiju. Ali sto je vaznije od same glasnoce, muzika sada ima taj "touch" u centru lobanje. Tako da hvala svima na svemu. 😊

Sada vec mogu da kazem da su slusalice dobre, i ako sam ja licno vise ljubitelj "kristalnog" zvuka na slusalicama i zvucnicina. Galaxy buds 2 pro imaju onaj "full" zvuk, znam da ima ljudi koji definitivno preferiraju taj "full". To je vec stvar ukusa, ali da ipak napisem opsti utisak na kraju.
 
Nazad
Vrh Dno