Šta je novo?

[Zero Gravity Games] Hellion (Survival)

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720


Domaci Star Citizen, kratko i jasno.
 
Sta znam, igrao sam neku raniju verziju i nimalo mi se nije dopala. Gledam sad ovaj klip, popravili su dosta stvari, ali i dalje mi to ne djeluje obecavajuce. Dosadno, presporo i besmisleno. Tesko da mogu da se nose sa Star Citizenom, cak je glupo i porediti ih. Trenutno se gameplay zasniva na tome da uzmes odijelo, izadjes u svemir do asteroida, iskopas malo rude i nazad u brod. To sve traje previse dugo i jednostavno je dosadno. Idu previse u neku realisticnost.

Volio bih da urade neko ludilo na kraju, ali tesko, pogledajte samo kako je No Man's Sky prosao. Tamo postoje planete, a ovde moze samo kroz brodic da se kreces. Ne znam, nisam previse optimistican. Jedina igra koja mi se svidjela od domacih studija je Scorn.
 
Poslednja izmena:
hehehe, kasnite :) multiplayer only igre treba da budu tamo, ne ovde

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?377151-survival-hellion

naravno da je glupo porediti, star citizen je igra koja sledi casual letnu i borbenu mehaniku, i mogu da se opkladim da će imati casual core mehaniku (ubiješ, pojaviš se ponovo, brod koji si izgubio je pored tebe parkiran u garaži). igra će se masterisati sa jednog servera, i emuliraće jedno skalirano zvezdano jato.

za razliku od toga hellion sledi hard core survival pristup (dayz, rust...) gde ono što si nosio sa sobom i šta si vozio ostaje tamo gde si poginuo. samim tim, fokus će očigledno biti na timskom pvp-u jer možeš nešto da otmeš i doneseš kući. igraće se na desetinama servera (možda i stotinama kao u space engineers-u ili hiljadama kao u rust-u), progres će biti vezan za konkretno taj server, i sigurno će imati wipe-ove mapa, baš kao i rust.

pritom, imam utisak da se star citizen u suštini, poput elite dangerous (samo lošije), vrti oko brodova i letenja istima, dok ovde više gravitiraju ka space engineers i rogue system pristupu - rudimentarne kontrole nad brodom, fokus je na samim sistemima koji čine brod / stanicu, tome kako se ponašaju i pre svega u kakvom su stanju i kako ih popraviti.

naša mala borbena škola iz elite: dangerous-a se sakuplja na ovu temu i ako se ne varam, krećemo od prvog dana :)

ko je voljan, uvek može da se pridruži.


Volio bih da urade neko ludilo na kraju, ali tesko, pogledajte samo kako je No Man's Sky prosao. Tamo postoje planete, a ovde moze samo kroz brodic da se kreces. Ne znam, nisam previse optimistican. Jedina igra koja mi se svidjela od domacih studija je Scorn.
no mans sky je cela u casual mehanikama i single play je. ne znam kakvog tu mesta poređenju ima. hellionu su mnogo više nalik space engineers i rogue system, ili kad bi smo zamislili rust na mnoooooooogo većoj mapi, sa vozilima, te srazmerno sa daleko manje pucanja ličnim naoružanjem.
 
Poslednja izmena:
Igra je survival mmo i nema mnogo dodirnih tačaka sa Star Citizenom i No Man's Sky. Akcenat je na survivalu i basebuildingu, okvirno kao DayZ ili Rust u svemiru s'tim što nema klasičan basebuilding. Ono što igru razlikuje od ostalih pored unikatnog basebuildinga je i kompletan sistem orbitalne mehanike, sve u sistemu je stalno u pokretu, poznato igračima Kerbal Space Programa. Early Access kreće na Steamu 24.og februara i radi je ekipa od 30-ak ljudi.

Ono što je Ronin video je sad već stari demo i igra je dosta napredovala od tada, pokazano je samo ono što je u datom momentu bilo gotovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
hehehe, kasnite :) multiplayer only igre treba da budu tamo, ne ovde

Znam da sam vec pisao u temi ali nikaako da je nadjem, trazio u pogresnom podforumu. To gde MP igre trebaju biti se ne slazem, ali ko mene pita. Ne podnosim podelu igrackih tema na ovom forumu.

Igra je survival mmo i nema mnogo dodirnih tačaka sa Star Citizenom

Star Citizen MMO je isto ovo, EVA + petljanje po brodu + napucavanje. SC ima jos i arena shooter aspekt. Sta ce biti ostavljam za onda kad bude. Naravno SC fizika je sprdnja pa tako nema orbitalne mehanike. Ma nema ni Njutnove fizike uopste.

Smarate da sa tim No Man's Sky. Da ne bi Sonija niko za to ne bio cuo, bila bi jos samo jedna indi igra u nizu. Sta uradi marketing, to je cudo.
 
U pravu je @daum, ovo je klasicna survival igra. SC je mmo, sa single player kampanjom i nema dodirnih tacaka sa survival igama.
 
Aman probajte taj SC pa pricajte sta je. To sto ce biti jednog lepog dana okaci macku o rep, govorim o onome sta je sada. Doduse nema majninga koji je prisutan u Hellionu, ostalo manje vise isto.
 
:))) stvarno si nekad nedokazan :))) probali smo sc, ali ti očigledno nisi probavao survival naslove.

sc je igra u kojoj je fokus na letenju brodovima i arena shooting-u kad nisi u brodu. ovo je igra u kojoj je fokus na fizici, sklapanju baze, opravljanju i održavanju opreme.

kapiraš?

pew, pew, pew, spram "dodaj mi taj ključ četvorku i idi nađi negde nove kolektore, ovima nema spasa".

to ni pod tačnom razno nije za poređenje.
 
Poenta survival naslova je da prezivis sto duze dok te ne ubiju pa kreces opet iz pocetka bez onoga sto si skupio u proslom zivotu. To i jeste osnova DayZ moda. E sad sto su posle dodali izgradnju baze, budzenje ovoga i onoga, sve u cilju produzenja zabave, to je vec extras. U prvoj dostupnoj verziji DayZ sve to je bilo jako bazicno uradjeno.

Star Citizen nema nista od izgradnje baze ali ima ovo ostalo. Spawnujes se na stanici, dogegas do terminala gde pozivas brodove, ako imas srece spawnujes ono sto posedujes i sto si platio pravim parama, odgledas smaracku animaciju prelaska iz baze ka napolje (decompressing, vodena para na sve strane bla bla), udjes u brod ako ti ga neko ne slupa for lulz u medjuvremenu. Hrves se sa losim kontrolama dok gledas bagove i kriminalno nizak fps. Odjases do neke generic misije, odradis je solo ili u drustvu. Napucavas se sa nekim, izgines zbog baga ili jednostavno sto te taj ubio. Rinse and repeat. Ako prezivis duze mozes kao da se fps napucavas sa jednom, dve ili cak tri puske sa uzasnim hitreg-om i lagom zbog katastrofalnog netcoda. Tu gines 100%. Ili te opet ubije neki bag. Pa opet na starting point sa osnovnom opremom.

Eto vidis da je survival :)

Ne verujem da si ti igrao Star Citizen da budem iskren. Mozda si ga skinuo, upalio, video 10-15 fps, popio neki critical error i obrisao sa harda. Ali trpeo bagove i "igrao" sigurno nisi.

Edit: Letenje u SC 2.6 PU je kao voznja auta u GTA. Sluzi za transport do lokacije od znacaja kada izadjes iz vozila i radis neku misiju. Mozes i da se napucavas u brodu naravno, ali je dogfighting kesa i sklon bagovanju. Jednostavno jako lose uradjeno. Ono horde napucavanja Vanduula je realno najbolje dogfighting iskustvo u igri jer im je kretanje tako skriptovano da se tripujes da je sve kul dok ih skidas ko ptice u Moorhuhn-u. PvP je zaista grozan dogfighting u svakom pogledu, osim tog multicrew aspekta (ima to sad i Elite ali ovde se slobodno seckas po brodu hej!) koji ionako ne radi ni priblizno kako bi trebalo. Pola ne radi uopste tj. nije uradjena mehanika a druga polovina su turreti i kao neki kopilot koji menja parametre broda sto naravno nema bitnijeg uticaja na letenje. Turreting je uzasno iskustvo a ovo drugo smara jer igra nema nikakvu takticku komponentu iako na papiru ima potencijala za tako nesto.
 
Poslednja izmena:
nisam ga obrisao, ne posle višesatnog downloada. ostavio sam za kasnije :) kad ga pečuju i srede

u suštini, jesi u pravu, ali to je samo zato što je sc trenutno u krajnje osnovnom stanju. ne bi to smelo da bude tako. sa druge strane, hellion i ne gleda da u letačnom smislu bude dalje od toga, i to je suština razdvajanja. hellion bi trebalo da poseduje tu detaljnu survival mehaniku, ipak razrađeniju nego prvi dayz mod. puno popravljanja, pristojna količina farmanja i pomalo kraftovanja.

mislim da sc neće imati ništa od toga.
 
Launch trailer je stigao :)

 
Poslednja izmena:
i, kakvi su utisci? :)

(btw g@w, ova količina bagova i "skačuće opreme" je ušila i star citizen. pa rust spram ovog radi glatko ko sa durex play-em)
 
Poslije 40 sati igranja, ja imam samo rijeci hvale za ljude koji stoje iza Remek dijela koji se zove Hellion. Sto se tice SC, ne shvatam ljude koji kazu da je Hellion kopija SC kada se te dvije igre skoro pa i ne mogu uporediti. Po meni Hellion je postena prica, i developerima samo mogu zahvaliti sto su napravili bukvalno jedan od najboljih simulatora na trzistu. Veliki sam fan spacesim igara ali ova igra je sve ono sto sam oduvijek zelio i cekao mnoge godine, tacnije 25 godina. Sto se tice SC, po mom misljenju ta igra je napravila vec ogromne pare i sve mi lici na jednu veliku Hollywood-sku prevaru.... OK izaci ce nekad, kad eeee to ni vrabci na grani ne znaju, ta igra je masina za otimanje novca dobrostojecim tenager-ima. Kada izadje ta igra ce biti klasicna Pay to Win ******stina jer gospoda su nezasita sto se tice zelembaca dok za Hellion se to ne moze reci. Ja sam potrosio svojih 23 eura i vec sam presretan onim sto sam dobio u ranoj alfi igre koja ima ogroman potencijal. Za developere ako ikad ovaj post procitaju, momci BRAVO, BRAVO, BRAVO. Nastavite ovako dobro kako ste i poceli, slusajte gamersku zajednicu sta od vas traze, slusajte njihove kritike i neka Vas dobri komentari ne uspavaju, sjedite na zlatnoj zili samo je trebate iskopati. Igra ima ogroman potencijal, nastavite ovako kako ste poceli i ne treba da se sikirate fanatika koji obozavaju SC koji nisu imali ni sanse odigrati, barem ne onu bajku koja im je obecana..... Razmislite da povecate kapacitet servera i da uvedete monetu u igru da bi se moglo trejdati u trade hub-ovima na po uzoru na EVE, uvedite bounty na lose momke.... itd... ali neka vam bude zadaca broj jedan rijesavanje problema sa lagom u igri. Svi oni koji su zainteresovani da igraju coop molim Vas da me potrazite na steam pod imenom kursk_bih.... bice mi veoma drago da zaigramo zajedno.... puno pozdrava za developere i gamere koji su kupovinom igre podrzlali Hellion i njegov daljnji razvoj. Pozzz iz Sarajeva ;)
 
Akcenat je trenutno na rešavanje bugova ali se ubacuje i novi content usput. Naravno, glitcheva će biti ali usput se rešavaju. Treba žonglirati sa problemima na klijentu i na serveru ali drago mi je da dosta ljudi ima razumevanja da je ovo alfa build i da će igra biti sve bolja.
 
@kursk_bih, pitaj ih da te zaposle u marketing. :D
 
r0nin, nemam potrebe za jos jednim poslom, vec imam jedan i to mi je zaista dovoljno. Oprostite ako sam nekoga uvrijedio svojim pisanjem, napisao sam ono sto mislim.... ja uzivam u Hellionu i upravo dok vam ovo pisem ja u stvari letim u svom brodu FTL brzinom, do destinacije imam jos 46 minuta :smash: . Jos uvijek kazem da je ovo najbolji space sim koji je ikad izasao, sto se tice realnosti i teskog prezivljavanja.... ko voli simulaciju, koja je potpuno realna, tezak zivot u svemiru gdje skoro svaku gresku placate zivotom, neka izvoli..... za one kojima je to previse, uvijek mozete igrati SC. Hellion PVP je savrsen, bravo developeri. Dozivio sam vec 4 okrsaja u pvp-u samo zato sto sam trebao rezervne dijelove hahaha.... mogu reci da je pvp odlicno osmisljen i uradjen. Sto se tice zadnjeg Patch 0.1.7 odlican ste posao napravili i mnoge ste bagove sredili a igra ima manje problema sa FPS drop.... Developeri svaka cast, borite se da igra bude svakim danom sve bolja..... Zao mi je sto nema nasih igraca u igri, jos nikad nisam sreo nekog sa podrucja ex-YU...... steta, igra nije skupa,do duse nije ni jeftina ali 23 eura i nije nekakav veliki deal pogotovo kada znam cijene za SC koja je 45 dolara za osnovni paket buuuuahahahahahahaha:-devil-: Ako mogu samo dva prijedloga za developere.... MOOOOLIM VASSS napravite nam lower deck hangar, da prilikom otvaranja vrata ne gubimo sav vaazduh..... samo za jedno otvaranje vrata moram ostati na asteroidu sat vremena i moram majnati da bi nadoknadio izgubljeni zrak, pod dva imamo novi bug a veoma je bitan. Na Life support ekranu nemam spisak potrosaca, tako da manuelno moram gasiti Life support u lower deck hangaru.... ostalo sve je ok, ponekad pozelim da je igra malo laksa ali onda opet ako je olaksate onda cete izgubiti sve ono sto je zanimljivo u ovoj igri :) , ne mijenjajte nista sto se tice tezine hahahahaha
 
totalno ima naših igrača u igri.

balkan intergalactic guerilla je na svom na discordu :)
 
Nazad
Vrh Dno