Šta je novo?

Youtube Premium [Family plan] (Pravila u prvom postu)

Koja je procedura prelaska sa ARG na domace YT plaćanje? Ne bih da se igram sa glavnom nalogom, probaću na drugom nalogu da namestim, pa taj neka gase do mile volje. Mnogo togag imam na glavnom, ne bih da se igram s tim.
 
Otkazes pretplatu i obrises payment.Pokrenes app i platis u RSD cenama.
 
Morao dam obrišem ceo profil, dok sam to provalio. Imao sam kao neka dva, na Arg i na Srb.
E sada neka neko napiše proceduru kako može da se napravi Premium na Arg ili drugu zemlju na novom nalogu :D
 
@pecavuk Sve što si rekao si u pravu, to niko nije ni osporavao.

Moje pitanje je da li bi propali kada bi premium koštao koliko sam naveo? Ne bi, već bi se i povećao broj pretplatnika, jer to mogu SVI (ili 90% populacije) da priušte. Ko ne može, taj će da se snalazi kao i do sad, ali bi tih koji se snalaze bilo 90% manje nego sada. To je poenta. Oni neće da propadnu, oni neće otići u minus, ali su svi postali prealavi i prepohlepni.

Pitanje za sve: da je YT Premium po cijenama koje sam napisao u prethodnom postu, da li bi ga plaćali ili bi se snalazili?
 
@pecavuk Sve što si rekao si u pravu, to niko nije ni osporavao.

Moje pitanje je da li bi propali kada bi premium koštao koliko sam naveo? Ne bi, već bi se i povećao broj pretplatnika, jer to mogu SVI (ili 90% populacije) da priušte. Ko ne može, taj će da se snalazi kao i do sad, ali bi tih koji se snalaze bilo 90% manje nego sada. To je poenta. Oni neće da propadnu, oni neće otići u minus, ali su svi postali prealavi i prepohlepni.

Pitanje za sve: da je YT Premium po cijenama koje sam napisao u prethodnom postu, da li bi ga plaćali ili bi se snalazili?
Nije da ih branim, ali cene za YT Premium u Srbiji (6.40 EUR) približne su cenama drugih servisa kao što su Spotify i Apple Music (oba koštaju 5.49 EUR). S tim da uz YT Premium dobiješ i servis za streamanje muzike YT Music. Ne vidim onda kako bi bi YT Premium mogao koštati manje od navedenih servisa koji pružaju samo streamanje muzike.
 
… pa, nije samo… sve ima svoju publiku, a zvuk na YT music je uglavnom očajan… ali, izbor jeste veći… i video… iskreno, Tidal i Apple Music meni više vrede… čak i Deezer, iako nema video…
 
… pa, nije samo… sve ima svoju publiku, a zvuk na YT music je uglavnom očajan… ali, izbor jeste veći… i video… iskreno, Tidal i Apple Music meni više vrede… čak i Deezer, iako nema video…
To sve stoji, samo kažem da YT ipak nudi dve usluge, ne samo jednu.

A inače koristim Apple Music za 1 EUR preko TR, ali nemam potrebnu opremu da primetim razliku u kvalitetu zvuka
 
… ima razlike, poprilično mnogo… e sad, pitanje je kome šta znači - YT ima raznovrsniji video sadržaj, kurseve… ali, za slušanje nije ako se traži audio kvalitet… da polako kreću sa cenama i uslovima da nas odvikavaju, to jeste a ima još puno alternativa kojima će nas vratiti…
 
Realno, bolje i da im kapne nešto sa strane preko NG naloga nego da eto , nemaju korisnika koji ne želi da plati.
 
Nije da ih branim, ali cene za YT Premium u Srbiji (6.40 EUR) približne su cenama drugih servisa kao što su Spotify i Apple Music (oba koštaju 5.49 EUR). S tim da uz YT Premium dobiješ i servis za streamanje muzike YT Music. Ne vidim onda kako bi bi YT Premium mogao koštati manje od navedenih servisa koji pružaju samo streamanje muzike.
Iz mog ugla, ispada da ih braniš. Ja samo kažem da su cijene nenormalne. Pa i u USA su se “pobunili” na povećanije cijena. Nije mi jasna ta pohlepa, imaju milijarde u džepovima/bankama i prije povećanja cijena su zarađivali, sad će da zarađuju još više, a nije da im se broj zaposlenih/programera povećao 3x ili da su im potrebe za HW ili protokom porasle drastično ili da su im troškovi poslovanje porasli drastično, pa je to sad moranje da se poskupi. O tome ja pričam. A da li nude jednu ili 5 usluga, svejedno je, procijenili su da treba tako i to je to.
I ja mislim da im je bolje da imaju više onih koji će da plaćaju nego onih koji će da se snalaze, ali ko kako voli…
 
Oduvek su najalaviji bili najbogatiji, uglavnom je tako.
 
Iz mog ugla, ispada da ih braniš. Ja samo kažem da su cijene nenormalne. Pa i u USA su se “pobunili” na povećanije cijena. Nije mi jasna ta pohlepa, imaju milijarde u džepovima/bankama i prije povećanja cijena su zarađivali, sad će da zarađuju još više, a nije da im se broj zaposlenih/programera povećao 3x ili da su im potrebe za HW ili protokom porasle drastično ili da su im troškovi poslovanje porasli drastično, pa je to sad moranje da se poskupi. O tome ja pričam. A da li nude jednu ili 5 usluga, svejedno je, procijenili su da treba tako i to je to.
I ja mislim da im je bolje da imaju više onih koji će da plaćaju nego onih koji će da se snalaze, ali ko kako voli…
Suma sumarum - moze im se, jer ne postoji nijedan pravi konkurent jutjubu, i to je cinjenica.
Isto i za Twitter.

Postoje konkurenti, postoje cak i bolje aplikacije, ali drustveni kapital, tj content creatori, su koncentrisani na ovim sajtovima koji su ne samo dosli pre vecine drugih, nego uspeli da ponude (tada) bolju uslugu od svih ostalih, dostigli tu kriticnu masu i prosli takozvanu tacku bez povratka, i to je to. Ostalo je sve istorija.

I duplo da dignu (sto naravno ce uraditi sigurno, kroz par godina, malo po malo, 2-3 puta po 20%), opet im nista nece biti, jer im se moze.

Ko je hteo da se snalazi, snalazice se i na $20 mesecno i na $30 mesecno, a ko nije nikad hteo, nece ni za $2, i to je to. U proseku je to ta racunica, navika je mocna stvar.

Nece sigurno da se amer ili englez koji zivi u kuci ili stanu gde se vrti YT 24/7, gde mu dolaze prijatelji stalno, da se bruka da iskacu reklame na TV-u ili da se zeza oko PiHole-a, nego ce da plati isto koliko bi ga 2 piva u pabu kostala, i da mesec dana gleda sta mu se gleda i ne razmislja. Nek su i 4 piva, opet nece da se bruka, i tu nas klepaju, i to je to.
 
I kod nas košta 4 piva. Velika.
 
I u Nemačkoj su pokrenuli Premium Lite uslugu, koja košta 50% manje od standardne.
Znači, ako kod nas pokrenu, Lite bi verovatno koštao 375 RSD (3.20 EUR).

Screenshot 2024-04-24 at 21.56.12.png

Lite verzija samo uklanja reklame, nema ostalih mogućnosti (background-play, reprodukcija sa ugašenim ekranom itd).
 
@pecavuk Sve što si rekao si u pravu, to niko nije ni osporavao.

Moje pitanje je da li bi propali kada bi premium koštao koliko sam naveo? Ne bi, već bi se i povećao broj pretplatnika, jer to mogu SVI (ili 90% populacije) da priušte. Ko ne može, taj će da se snalazi kao i do sad, ali bi tih koji se snalaze bilo 90% manje nego sada. To je poenta. Oni neće da propadnu, oni neće otići u minus, ali su svi postali prealavi i prepohlepni.

Pitanje za sve: da je YT Premium po cijenama koje sam napisao u prethodnom postu, da li bi ga plaćali ili bi se snalazili?
Pa mi ne možemo o tome da pričamo kao laici sa strane. Da, objektivno bi to bila bolja cena, i apsolutno bi svako to mogao da priušti, ali to mora da košta više. To je jednostavno tako, jer ko plaća Premium onda ne gleda reklame, a ako ne gleda reklame onda je ceo biznis model u problemu jer stotine hiljada ljudi žive od YouTube snimaka. AdSense zarada nije velika koliko su sponzorstva, ali su apsolutno integralni deo celokupnog modela, i od tog novca živi jako puno ljudi. To je ta druga strana jednačina. YouTube je postao biznis mnogima, a činjenica da se povećao broj reklama (i to osetno) znači da ipak ne zarađuju dovoljno novca koliko bi trebali da sve to ima smisla. Ima i Linus video od pre par meseci gde priča o tome koliko zapravo košta skladištenje svih tih silnih 4K snimaka (ne znam koliko godina kontenta u trajanju se svakodnevno okači na YT). Jednostavno nije tako jednostavno.

Isto i Netflix. Oni da bi stavili Seinfelda na servis morali su da plate preko 500 miliona dolara. Svaki taj film što se pojavi košta apsurdno mnogo novca. Koliko znam, jedino Microsoft i njihov Game Pass operiše u minusu jer gledaju širu sliku i okej im je da prže novac dok se, eventualno, to ne promeni na bolje.

Ljudi samo vide da je skočila cena koju moraju da plate a ne uračunavaju šta sve od tih njihovih para mora da se plati i finansira sa operacione strane. A opet ako nema više kontenta onda će se ljudi žaliti, "za šta ja koji moj ovo uopšte plaćam."

Spider-Man 2 od Insomniac Games-a je koštao preko 300 miliona dolara, iako se bazira na već postojećem frejmvorku. To je problem. Ne stavlja Sony njihove ekskluzive na PC jer su dobrice ili jer žele da udovolje PCMR ekipi, već nemaju dovoljno zarade. Development traje duže, skuplji je, a marža sve manja i manja. Digli su cene neki publisheri na $69 pa opet i sa tim ne mogu da pokriju troškove osim ako igra ne generiše apsurdne prodaje, na što više platformi naravno.

Krajnji korisnik uvek vidi samo koliko je to poskupelo i koliko će njega to da košta, a ne uračunava zapravo šta sve taj novac mora da pokrije. Naravno tu je i pohlepa i udovoljavanje šerholderima i kome već sve ne (u zavisnosti od oblasti i kompanije), ali je činjenica da sve to košta mnogo više nego što su ljudi svesni.
 
I u Nemačkoj su pokrenuli Premium Lite uslugu, koja košta 50% manje od standardne.
Znači, ako kod nas pokrenu, Lite bi verovatno koštao 375 RSD (3.20 EUR).

Pogledajte prilog 439688

Lite verzija samo uklanja reklame, nema ostalih mogućnosti (background-play, reprodukcija sa ugašenim ekranom itd).
Jel ovo važi i za TV aplikacije?
Ne vidim koja je u tom slučaju računica, jer na TV-u svakako osim reklama nema dodatnih mogućnosti.
 
Jel ovo važi i za TV aplikacije?
Ne vidim koja je u tom slučaju računica, jer na TV-u svakako osim reklama nema dodatnih mogućnosti.
Za sve uređaje važi. Na TV-u nema razlike između Premium i Premium Lite, dok, na primer, na mobitelu, postoji razlika (u Lite verziji nema gore nabrojanih mogućnosti).
 
Onda ko nema Android TV, kombinacija YT lite (zbog TV-a) i YT revanced daju iste mogućnosti (Revanced na telefonu čak i više) nego da se kupi standardni YT Premium
:)
 
Nazad
Vrh Dno