Šta je novo?

Yamaha RX-V6A i preporuka za zvučnike

Skyw@lker

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2003
Poruke
909
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 5 3600XT + Cooler Master Hyper 212 RGB
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550M-Plus
RAM
DDR4 16GB (2x8GB kit) 3200MHz CL16 HyperX Fury RGB
GPU
MANLI GeForce® GTX 1070Ti 8GB GDDR5
Storage
Kingston 1TB M.2 NVMe SA2000M8/1000G + Western Digital 4TB + 2 x WD Elements 8TB
Zvuk
AV Yamaha RX370
PSU
Seasonic 850W
Kućište
Fractal Define R4 Black Pearl
Monitor
Gigabyte M27F
Miš & tastatura
Logitech K350 + Logitech M705
Ostale periferije
PS5 , Xbox Series S
Laptop
Acer ES1-432
Mobilni telefon
Samsung S21 FE
Pametni uređaji
Hawei Watch GT 3 Pro, Huawei Body Fat, Xiaomi Mi Kettler
Steam
markov211
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zapao mi je za oko dotični reciever, pre svega zbog podrške za Atmos ali i stare formate (DTS, DTS-HD itd.) jer imam dosta video i audio materijala u kolekciji i za stare audio vide standarde. Takođe bih na njega povezao i PS5 (Xbox Series) konzole, a koliko vidim ima podršku za 4K i HDR u 120Hz.

Da li neko ima iskustva za zvučnike koje bi se koristili? Soba srednje veli;ine (4 x 5m) - koristio bih woofer, centralni, prednji par i zadnji par i one sa strane što stoje - verujem da je to ok za Atmos zvuk?

Ima onaj fazon ugrađivanja zvučnika u plafon, ne znam da li to poboljšavama zvučnu sliku i da li vredi bakćati se sa time?
 
Баци поглед на разне јамаха звучнике. За разне сателите и сл, пианокрафт звучници су душу дали. Само се морају додатно дампирати.
Напред погледај неке веће јамахе. Питање да ли вреди бакћати се тиме, везано уопште постављати атмос или плафонске звучнике?
Атмос вреди итекако, бап плафонски су најбоље решење али са стране до плафона усмерени на доле раде посао.
 
Video sam ima raznih modela Atmos satelita koji se nadograde na prednje podnostojeće, emituju zvuk u snopu ka plafonu pa se odbija ka slušaocu. Ne znam kako to funkcioniše u praksi, da li stvarno uspeva da dočara taj "overhead" zvuk? Mada pretpostavljam da ima dosta veze i akustika prostorije i sl.
 
Те заобиђи. Ако желиш тај фазон купи боље неки бољи соундбар попут самсунг 990с.
Прави доживљај даје хифи, али мораш све правилно поставити за макс добитак.
Све испод је џабе бачен новац, добићеш слично за мање.
 
pogledaj i DENON AVR-X2800H, mislim da je bolja opcija

Moja preporuka sa yamahom tom i ovim navedenim DENON-om najbolje idu Monitor Audio zvučnici, sad koliko para toliko muzike (serije bronze ili silver par ili 5.1).

pozdrav
 
Samo da dodam da sam skoro pazario Denon X1800h DAB... Gledao sam i ja tu jamahu i ne znam, nesto me dovuklo ka Denonu...
Uparen je s Jamo Studio S606, a trenutno sam u procesu dodavanja centralnog i surround zvucnika.
 
Video sam ima raznih modela Atmos satelita koji se nadograde na prednje podnostojeće, emituju zvuk u snopu ka plafonu pa se odbija ka slušaocu. Ne znam kako to funkcioniše u praksi, da li stvarno uspeva da dočara taj "overhead" zvuk? Mada pretpostavljam da ima dosta veze i akustika prostorije i sl.
Ja ima tu yamahu rx-v6a i mogu ti reci da sam prezadovoljan sa njom. Softver i aplikacija su joj vrhunski. Zadovljan sam i stereo zvukom, muziku pustam FLAC iz lokalne mreze, online radio stanice , integrisan spotify i tidal. Sve radi bez problema. Sto se tice Atmosa imam polk zvucnike koji rade na principu odbijanja od plafona, ima efekta ali bi sigurno mnogo bolje bilo da su zvucnici ugradjeni u plafon. Na zalost u mom slucaju to je bilo previse komplikovano za izvesti. Od ostalih zvucnika dva prednja i centralni su mi Heco Victa Prime, zadnji sateliti su Mission a wufer Magnat od 12''. Neko ti je predlozio soundbar, jedina njegova prednost sto je to elegantnije rjesenje i supruga/djevojka ce sigurno biti zadovoljnija sa njim. Sve ostalo je na strani kombinacije risiver+zvucnici, prije svega velika fleksibilnost i mogucnost kasnijih poboljsanja. Posto ja bas uzivam u gledanju filmova a jos vise u njihovom zvuku to radim iskljucivo kad cijelu familiju ispratim iz kuce. E onda nastaje rokanje Atmosa 5.1.2. To je dozivljaj.
 
Ја сам му рекао да ако нема услова да испоштује правила хифи, боље да набави одличан соундбар. Наравно да ће авр и пристојан комплет звучника, бар 7.2.4, дати бољи доживљај. Још боље ако за предње канале набави засебно појачало јер реално свим авр слаба тачка је довољно струје за све канале. Треба порадити на акустици просторије и набавити добре каблове за све. Нека оде да послуша прво, да стекне осећај шта је добро.
 
Pogledaj na kapeu, ponuđeno je 5 zvučnika i sub, komplet, sve od cantona, CD serija, malo se dogovori oko cene i na konju si.
 
Човек прича да користи атмос а добија савете за 5.1 :)
 
Ja ima tu yamahu rx-v6a i mogu ti reci da sam prezadovoljan sa njom. Softver i aplikacija su joj vrhunski. Zadovljan sam i stereo zvukom, muziku pustam FLAC iz lokalne mreze, online radio stanice , integrisan spotify i tidal. Sve radi bez problema. Sto se tice Atmosa imam polk zvucnike koji rade na principu odbijanja od plafona, ima efekta ali bi sigurno mnogo bolje bilo da su zvucnici ugradjeni u plafon. Na zalost u mom slucaju to je bilo previse komplikovano za izvesti. Od ostalih zvucnika dva prednja i centralni su mi Heco Victa Prime, zadnji sateliti su Mission a wufer Magnat od 12''. Neko ti je predlozio soundbar, jedina njegova prednost sto je to elegantnije rjesenje i supruga/djevojka ce sigurno biti zadovoljnija sa njim. Sve ostalo je na strani kombinacije risiver+zvucnici, prije svega velika fleksibilnost i mogucnost kasnijih poboljsanja. Posto ja bas uzivam u gledanju filmova a jos vise u njihovom zvuku to radim iskljucivo kad cijelu familiju ispratim iz kuce. E onda nastaje rokanje Atmosa 5.1.2. To je dozivljaj.
Da li si možda imao problem sa 4K/120Hz passtrough? Vidim na stranim forumima da je bio problem oko toga a onda su valjda ispravili kroz neki firmware update. Meni je bitno jer ću prvenstveno PS5 i XboxSeriesS da povežem na njega.
Samo da dodam da sam skoro pazario Denon X1800h DAB... Gledao sam i ja tu jamahu i ne znam, nesto me dovuklo ka Denonu...
Uparen je s Jamo Studio S606, a trenutno sam u procesu dodavanja centralnog i surround zvucnika.
Jel si ga testirao možda sa nekim novim konzolama tipa PS5?
 
Da li si možda imao problem sa 4K/120Hz passtrough? Vidim na stranim forumima da je bio problem oko toga a onda su valjda ispravili kroz neki firmware update. Meni je bitno jer ću prvenstveno PS5 i XboxSeriesS da povežem na njega.

Jel si ga testirao možda sa nekim novim konzolama tipa PS5?
Da bilo je problema, to je bila fabricka greska. Prepozna se tako sta je u oznaci firmware bila *, ili je mozda nije bilo. Sad se i ne sjecam. Uglavnom to mozes pogledati na Yamaha sajtu. Tamo je sve opisano kako da se provjeri. Uglavnom prijavio sam servisu, sacekao jedno mjesec dana da dobiju zamjesku HDMI plocu, odnio moju Yamahu na servis i za dan je sve zavrseno. Sad radi bez problema na PS5. I naravno treba ti TV koji podrzava tih 120Hz.
 
Nazad
Vrh Dno