Šta je novo?

Xbox Series X / S

Nisu ništa zeznuli, očigledno je da su počeli da izjednačavaju i dižu cene na turskoj prodavnici. Nedavno pogledah preorder za onu novu Star Wars igru, kad se nisam šlogirao :D
 
Nisu ništa zeznuli, očigledno je da su počeli da izjednačavaju i dižu cene na turskoj prodavnici. Nedavno pogledah preorder za onu novu Star Wars igru, kad se nisam šlogirao :D
Pa dobro... Ako izjednacavaju, onda bi trebale bar da budu 70E, ne 83... Cak i nova Star Wars igra je 2050 lira, to je nesto manje od 59 evra. Sta god da rade, glupo je. Bar po meni. Ali dobro... Sad znamo da ih zaobidjemo, lol :D
 
Šta je sad najpovoljnija opcija za GP na konzoli?
 
GPU, mesečno plaćanje preko Turske, 210 TL (6 €), taj nalog možeš da koristiš i za igranje na PC računaru. Mislim da povoljnije nema od kada su povećali cenu za EA Play?
Intesa internet kartica, pa sam napravio cetvrti nalog sa virtuelnom karticom i opet isti problem.
Meni MC Intesa prolazi bez problema, istina samo za GPU u poslednje vreme, nisam neko vreme testirao kupovinu igara pošto sam u zlatno argentinsko doba preterao sa kupovinom :D
 
Yup, sinoć baš videh FC24 sa 1400 na 2900 🤣🤣🤣
А ја мислио ја луд кад сам видео ту цену, рек'о сигурно ми се привиђају бројке, кад оно међутим
Šta je sad najpovoljnija opcija za GP na konzoli?
Имаш на гамиво за 1970дин 3 месеца гпу Турска, а можеш и гп коре конверзију да радиш, фазон 6 месеци преко Гамива, Турски регион, испада 2800дин, спојиш са оних 3 месеца гпу и имаш 7 месеци за 4770дин.
Eдит: Преко Г2А има 6 месеци гп коре Европа 2730дин, па тако испадне равно 4700дин горе наведено.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: nuk
Koji ti je provajder za internet?
Provajder je Supernova. Misliš da to može imati neke veze?
Koja banka je u pitanju? @Dakii @iggym1987
Probao sam sa više, Raiffeisen visa, a imam i njihovu Vietuon karticu. Probao sam i sa Erste, Visa i Master. Fora je što su prvi put prošle random sve, ali dalje neće ništa da prođe, tako da sam skoro siguran da nije do kartice. Menjao sam i billing adrese, svašta pokušao.
 
Potpuno isto i kod mene. Copy-Paste
 
Potpuno isto i kod mene. Copy-Paste
Lepo je što nisam jedini, ali svakako mi nije drago. U fazonu sam da nije stavio Xbox kao konzolu na neku crnu listu zbog tih više pokušaja i više naloga, a sa druge strane skida mesečno za GPU, što je nelogično. Neka nas onda puste da trošimo i ovako. Game Pass mi za sada vrši posao, ima i za klinca par lepih igara, ali bilo je nekih akcija za smešne pare koje nisam mogao da pazarim i onda nisam siguran koliko će me držati.
Potpuno isto i kod mene. Copy-Paste
Sledeća opcija je da će ovih dana doći ortak kod mene da sa njegovog naloga koji mu prolazi uredno na TR, probamo na mom Xbox-u da se uloguje i da kupimo nešto. Ako to ne prođe - teška priča. Možda neki factory reset console ili da menjam provajdera?! Totalno bez ideje više 😬
 
Supernova ima običaj da nas NATuje. Npr. kod mene u mestu. Grad je podeljen na tri celine gde svaka celina ima istu IP adresu ka spoljnem svetu. I ako se tu nađe desetak konzola eto belaja. Pre sam patio muke sa Playstation 3 zbog toga, sad očito utiče na XBox. Nek bude na toj adresi desetak konzola. Ako si ti turska a svi ostali Srbija eto belaja. MS sabere 2 sa 2 i desi se gore navedeno.
 
Isto sam na SuperNovoj ali sam na ip6, sutra cu se malo igrati pa cu nakaciti preko A1 internet, imam 50gb za hosting premo njih pa cu i to probati.
Pre mesec dana mozda i vise sam dva dana izgubio na kojekakvim podesavanjima naloga, menjanju adrese, kartice....nema sta sve nisam probao, smucilo mi se bilo.
Sutra cu napraviti novi nalog za kupovinu, nova virtuelna kartica i A1 internet, ako mi i to ne bude ok, definitivno konzola banovana, a imam GP do 7 jula.
 
Supernova ima običaj da nas NATuje. Npr. kod mene u mestu. Grad je podeljen na tri celine gde svaka celina ima istu IP adresu ka spoljnem svetu. I ako se tu nađe desetak konzola eto belaja. Pre sam patio muke sa Playstation 3 zbog toga, sad očito utiče na XBox. Nek bude na toj adresi desetak konzola. Ako si ti turska a svi ostali Srbija eto belaja. MS sabere 2 sa 2 i desi se gore naved
Zanimljivo, padalo mi je na pamet svašta, ali da može biti do provajdera Supernove, to u životu. Možemo li nekako uticati na IP adresu modema, da nekako uradimo neki reset da se promeni? Probaću i ja da se nakačim preko hotspota da podelim sa telefona, pa ćemo videti i tu varijantu.
Isto sam na SuperNovoj ali sam na ip6, sutra cu se malo igrati pa cu nakaciti preko A1 internet, imam 50gb za hosting premo njih pa cu i to probati.
Pre mesec dana mozda i vise sam dva dana izgubio na kojekakvim podesavanjima naloga, menjanju adrese, kartice....nema sta sve nisam probao, smucilo mi se bilo.
Sutra cu napraviti novi nalog za kupovinu, nova virtuelna kartica i A1 internet, ako mi i to ne bude ok, definitivno konzola banovana, a imam GP do 7 jula.
Eto, vrlo moguće, isti problem, isti provajder. Javi šta si uradio, obavezno, možda ima nade i za nas sa ovim problemom. Da li mts provajder nema ovakvih situacija? @blue
 
Poslednja izmena:
Isto sam na SuperNovoj ali sam na ip6, sutra cu se malo igrati pa cu nakaciti preko A1 internet, imam 50gb za hosting premo njih pa cu i to probati.
Pre mesec dana mozda i vise sam dva dana izgubio na kojekakvim podesavanjima naloga, menjanju adrese, kartice....nema sta sve nisam probao, smucilo mi se bilo.
Sutra cu napraviti novi nalog za kupovinu, nova virtuelna kartica i A1 internet, ako mi i to ne bude ok, definitivno konzola banovana, a imam GP do 7 jula.
1000032961.jpg
 
Danas promenio karticu, stara Visa RF istekla, prošlo sve bez problema
 
Čitajući sve komentare dolazim do nekog zaključka da se problem javlja sa relativno novim nalozima. Moguće je da su noviji nalozi pod detaljnijim proverama, i da zato brzo bude provaljena lokacija. Mislim da nije problem u konzoli, internet provajderu, bankama i karticama.
 
Nazad
Vrh Dno