Šta je novo?

X2 Mineral Scaner (zaglavio sam se)

goci1

Čuven
Učlanjen(a)
24.01.2001
Poruke
139
Poena
619
Zaglavio sam se u delu kada sa mineral scanerom treba da se skeniraju asteroidi u Ore Beltu i da se pronadje hidden Kharak instalation. Da li se ovaj skener aktivira necim ili je odvoljno samo kupiti ga i instalirati ga. Preleteo sam sektor vise puta sa instaliranim skenerom i nikad nisam uspeo da otkrijem nesto.
Kako da predjem ovaj deo?
 
Kada posedujes Mineral Skener, nije dovoljno samo da prodjes pored asteroida! Moras da 'selekt as target' ('t' taster) svaki asteroid a zatim da ga skeniras (sa 'i' tasterom, kao da gledas koliko ima resursa, ore ili silikon). Probaj i skontaces. Saljem ti i ScreenShot OreBelta sa markiranon Xenon stanicom!
Inace posle dobijes zadatak da je roknes sa Hornet raketom, :p tako da moras da nabavis neki brod iz M3 klase.

Inace, zaboravih da kazem da prosirenu mapu nekog sektora dobijas sa 'end' i 'home' tasterima!
 
Reci nesto, koji brod imas, koji teretnjak (ili vise), imas li neku fabriku...
Ja sam bas stigao do te misije i skupljam kredita za 'Argon Nova' brod. Nesto sam se bio smorio :? ,ali vecers cu da nastavim ;) . Sad sam na nekih 600.000 krdita, 2 fabike, 2 teretnjaka i nabudzeni 'Boron Mako'...
 
I ja koristim isti takav Boron, jednog Argon Mercuryja i Boron Dolphina sa maksimalnim teretnim kapacitetima. Imam oko 1600000 credita ali nemam fabrike jer nisam provalio kako se kupuju (izgleda sam trebao da zavrsim tutorial ctp; ) Ajd ako moze neki kratak savet da se ne bih samarao sa tutorialom.
 
eh kakava je igra? recimo u poredjenju sa freelancerom? jel linearna? moze li bez palice da se igra?
 
nisam igrao freelancera tako da neznam ali ja je igram na tastaturi i mislim da nije toliko tragicno igrati je na taj nacin
 
G!!! je napisao(la):
eh kakava je igra? recimo u poredjenju sa freelancerom? jel linearna? moze li bez palice da se igra?

Freelancer - X2 <=> Fallout - Diablo

I nemoj vise da postavljas ovakva uzasna pitanja dovodeci remek dela u poziciju poredjenja sa arkadicama za decu :d
Poz
P.S. moze da se opusteno igra pomocu misa !
 
pa ono freelancer je bila zabavna iglica... a ako je X2 ona od igara koja ima 150 funkcija na tastaturi onda cu morati malo vishe da se naoshtrim da bih je uopshte zapocinjao :)
 
goci1 je napisao(la):
Ajd ako moze neki kratak savet da se ne bih samarao sa tutorialom.
Tutorijal ti je vrlo kratak, tako da je bolje ipak da ga pogledas. Razlog zasto praviti fabrike je pitanje koje te verovatno vise zanima. Naime, kad skupis oko 1M (1000.000 koliko sad imas) pocinjes jako sporo da zaradjujes. Kazes nabudzio si Boron Dolphina na 3000 cargo spacea, to je cool ali i dalje nedovoljno. Sem toga, igra se polako pretvara u trgovinu a ne u simulaciju! Zar nije bolje ovo: Napravis Solar Power Plant za svega 300.000 zatim fabrici dodelis jednog teretnjaka da prodaje Energy Cels, a ti povremeno donosis kristale. Verovatno ces pomisliti da je to mala kinta medjutim probaj pa cet videti (iznenadices se koliko para se tako uzima)! Pazljivo konfigurises gde i pod kojim uslovima da prodaje (jako je fleksibilno, jednostavno a i AI to lepo odradjuje) i ti lepo cunjas po stanicama dok lova stize...
A tek kad napravis neku jacu fabriku... :p
Evo kako ces je napraviti, bicu stur i koncizan:
Odes do sistema gde ima Shipyard. Nadjes veliki brod koji se zove Mammoth (Argon Mammoth recimo koji se setucka oko Sipjarda). Pricas sa kapetanom i kazes mu da oces da ti prenese nesto. Zatim opet pricas sa njim i kazes mu da se dokuje na sipjard. Sletis na sipjard i kupis stanicu. Onda pricas sa kapetanom i kazes mu da te prati, ili da ode negde gde ti oces (u neki drugi sistem). Kad stigne na zeljenu poziciju kazes kapetanu da ispusti teret. To je sve.. :D
Nadam se da sam ti pomogao. Kada jednom napravis fabriku, prakticno ulazis u taj ekosistem aktivne ekonomije i vrlo je zarazno.
 
OptiPlex je napisao(la):
...
Freelancer - X2 <=> Fallout - Diablo
I nemoj vise da postavljas ovakva uzasna pitanja dovodeci remek dela u poziciju poredjenja sa arkadicama za decu :d !

Nisam razumeo na cijoj si strani, pa otvaram novu temu na ovu temu ;)
 
mozda je malo pomeshao proporcije ali poznavajuci optijev ukus verovatno je mislio da je freelancer vs x2 isto shto i djiablo vs fallout :)
 
Uopste nisam pomesao proporcije. Freelancer je obicna arkadica, a X2 je kompletan univerzum. E sad naravno, sve zavisi od toga ko koliko moze da se posveti. Ja licno uvek preferiram X2 u odnosu na FL, pa cak i kad krenu ekonomski i jos poneki aspekti da bivaju ukljuceni jer je bukvalno zarazno do bola ! Kad jednom krene masovni kesh nikako da se covek zadovolji, bas kao i u stvarnom zivotu :d
 
Otvorio sam nov Topic za to, da i drugi cuju, a ne samo oni kojima treba uputstvo za mineral skener!
 
Dante je napisao(la):
...


Tutorijal ti je vrlo kratak, tako da je bolje ipak da ga pogledas. Razlog zasto praviti fabrike je pitanje koje te verovatno vise zanima. Naime, kad skupis oko 1M (1000.000 koliko sad imas) pocinjes jako sporo da zaradjujes. Kazes nabudzio si Boron Dolphina na 3000 cargo spacea, to je cool ali i dalje nedovoljno. Sem toga, igra se polako pretvara u trgovinu a ne u simulaciju! Zar nije bolje ovo: Napravis Solar Power Plant za svega 300.000 zatim fabrici dodelis jednog teretnjaka da prodaje Energy Cels, a ti povremeno donosis kristale. Verovatno ces pomisliti da je to mala kinta medjutim probaj pa cet videti (iznenadices se koliko para se tako uzima)! Pazljivo konfigurises gde i pod kojim uslovima da prodaje (jako je fleksibilno, jednostavno a i AI to lepo odradjuje) i ti lepo cunjas po stanicama dok lova stize...

Hvala jos jednom
A tek kad napravis neku jacu fabriku... :p
Evo kako ces je napraviti, bicu stur i koncizan:
Odes do sistema gde ima Shipyard. Nadjes veliki brod koji se zove Mammoth (Argon Mammoth recimo koji se setucka oko Sipjarda). Pricas sa kapetanom i kazes mu da oces da ti prenese nesto. Zatim opet pricas sa njim i kazes mu da se dokuje na sipjard. Sletis na sipjard i kupis stanicu. Onda pricas sa kapetanom i kazes mu da te prati, ili da ode negde gde ti oces (u neki drugi sistem). Kad stigne na zeljenu poziciju kazes kapetanu da ispusti teret. To je sve.. :D
Nadam se da sam ti pomogao. Kada jednom napravis fabriku, prakticno ulazis u taj ekosistem aktivne ekonomije i vrlo je zarazno.

hvala jos jednom
 
Freelancer - X2 <=> Fallout - Diablo

po ovome shto si gore napsiao freelancer je isto shto i fallout :) a mislim da ti to nije bila poenta :D


edit: dobro bre i najboljima se deshava
 
Jeste, pogresio sam, ali ako te ne mrzi nauci kako se quote-uje da ne bih razmisljao sta je tvoja misao a sta tudja :d
 
Nazad
Vrh Dno