Šta je novo?

www.booking.com i debitne kartice

-j1ggy-

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2007
Poruke
483
Poena
365
Ok. Kao i vecina ljudi koji to sebi mogu da priuste, pogotovo nakon 19. decembra, resio sam da sebe i devojku (wife to be), pocastim putovanjem u Italiju. E, sad, da ne bih ovim derikozama iz nasih agencija placao aranzman, resio sam da rezervisem dva hotela u Italiji preko booking.com sajta. Postoji samo jedan problem - moja banka (Volksbank) ne izdaje kreditne kartice, vec samo debitne (Maestro).

Nista to ne bi predstavljalo problem da ne moram, tokom popunjavanja booking informacija, da ukucam CVC broj, koji, naravno, na Maestru ne postoji. Tamo lepo pise da primaju Maestro i da zadrzavaju pravo da "pre-authorise credit cards", ali na koju foru? Meni je logicno da moze da se dobije CVC kod za Maestro jer sam ga dobio na Intesinoj Visi za internet. Ali banka kaze -""Neeeee... To ne moze". Pa sam ja rezervisao sa Intesinom karticom, ali pojma nemam da li ce to proci, jer ako, stvarno, proveravaju stanje na racunu (kartici), videce da na Intesi imam ~100e sto nije dovoljno. Na Maestru imam i vise nego sto treba.
Izes ga, ovo je trebalo da bude pitanje, ali se pretvorilo u elaboriranje... :d

Ako bih morao da sumiram - Da li moze da se dobije CVC za debitnu karticu (Maestro)? I da li oni to stvarno proveravaju (da li imas novca na racunu), ili im to stoji u slucaju da im je nesto sumnjivo?
 
Ja imam na intesa maestru cvc kod (i cip), ali mislim da ti rezervacija maestrom bas nece proci... no mozda i gresim (nisam nikad pokusao|)) jer za rezervacije koristim master... cudi me da je prosla viza, kad sam ja svojevremeno probao nije (razlikuju oni da li je kreditna ili debitna...)
Kad smo isli preko bookinga samo jednom se desilo da je hotel pokusao da preautorizuje sredstva (u italiji), vrlo cesto rezervisemo karticom koja je na limitu, pa ne mogu ni cent da povuku... tako da verujem da ce biti OK.
Ne znam kakav je cancelation/no show policy tog hotela, ali racunaj sledece:
-ako cardzuju u slucaju no show samo prvu noc i autorizovace samo toliko koliko kosta prva noc. Ako si rezervisao hotel za >100e noc, svaka cast, komotno si mogao da ides u italiju i dok su bile vize|)))
-ako je cancelation do 1-2 dana (1 dan je uglavnom oznacen sa flexible), onda ce tek tada da pokusaju rezervaciju sredstava (nece "gledati"koliko imas para to kosta, rezevacija je prosto transakcija za koju ne urade confirm), a to ti je dovoljno vremena da prebacis sredstva.
-ako ti odbiju rezervaciju, ti svejedno zadrzi papir (ako ti ga neko trazi na granici) i nazovi hotel. Ako imas srece pa naletis na nekog ko zna engleski, nisu prepuni (a sad uglavnom nisu, osim bas za NG |)), pristani da platis unapred cim stignes u hotel i zadrzace rezervaciju, cak pod istim uslovima
-ako ti rezervisu sredstva (kao garanciju) ta sredstva mozes komotno da zaboravis mesec i kusur dana, jer ce ti oni reci da kad platis hotel ce da storniraju transakciju, ali ta stornacija bas ne dodje do nase banke ili nase prosto mrzi |). Hotel ces svakako morati da platis od drugih para ili kartice i da nasima saljes mail kad se vratis (pa ce ti osloboditi sredstva, uglavnom posle 30 dana)

jos ako planiras da koristis nase kartice tamo, to je tek za posebnu pricu |)) ima pos-ova na kojima jednostavno ni jedna nije prosla, ima gde nije hteo da prodje cip pa su mi za vizu trazili potpis, aparat za naplatu na autoputu mi prima samo vizu elektron, ne trazi pin, a pare skine posle nedelju dana... kad sam provukao istu karticu za manje od 5 minuta 2 put, druga transakcija mi je odbijena, a sredstva rezervisana i tako.. iako je ovo nase kao banca intesa, na intesinom bancomatu tamo ni centa nisam uspeo da dignem |) doduse kupio sam kredit, ali od 25e i proviziju od jedno 3e...

Nadam se da sam ti malo pomogao... srecan put |)
 
Nema problema, booking.com podatke kreditne kartice prosledi hotelu a hotel ce te kontaktirat u slucaju bilo kakvih problema sa autorizacijom ukoliko ce je uopce radit pre vaseg dolazka
 
Hvala na informacijama.

@danijel Ne, nije 100e/noc vec ~600e/6 noci za 2 osobe.,) Nego, jel si trazio CVC za Maestro ili...

Znam da razlikuju da li je kreditna ili debitna. Kupujem vec dosta preko e-bay i paypal-a uopste, tako da znam kako funkcionise sistem. Nego mi je nejasno, ako je bilo na sajtu "Only 2 rooms left" i ja ih rezervisem, zasto, i nakon 36 sati, stoji da i dalje imaju jos samo 2 sobe? Zato kontam da, eventualno, nesto nije u redu. Za utehu mi je da sam dobio potvrdu na e-mail da je sve OK.
Naravno, iz support-a mi nisu odgovorili nista vec 10-tak sati...
A, zaista, ne bih da odem tamo i da bude - Who the f*ck are you?!

Ma, glupa Volksbanka!:mad::wall:

Ne izdaju kreditne kartice!?!:zgran:

E, da, idem za Novaka... I mogu da otkazem do jednog dana pre dolaska...
 
Poslednja izmena:
2 rooms left se zove marketing... takodje ne daju oni bas sve sobe bookingu od jednom, nego mu daj npr par komada, par mozda nekom drugom servisu (ima jedno 2-3 bas italijanska servisa), pa mozda imaju i svoj interni sajt za rezervacije... kad booking rezervise svoje sobe, oni mu daju jos ili je neko drugi mozda otkazao itd...

sad sam ukapirao da sam te slagao gore -- nemam ni ja cvc na maestru... krastavac sorry, imam 4 kartice (nekad 5) i desi se da ni sam ne znam koju koristim |)) zato i meni nije uspelo nikad nista sa maestrom online da radim...

samo nosi odstampanu potvrdu od bookinga, drzi telefon ukljucen i prebaci jos para na tu karticu (znaci da imas vise od cene za jednu noc) i bice sve OK, mada ni ovako ne ocekujem da ce da te ispale...
 
Vidi se po prvom broju koje je kreditna kartica ili amex, visa, diners , debetna . Pošto hoteli koriste POS aparate za naplatu ni ne trebaju cvc broja.
 
Ljudi jos malo mi buking treba naplatiti letovanje u Grckoj...posto imam Mobi banku i obe valute,u kojoj ce mi valuti teretiti karticu,dinari ili evri?
Pise mi ukupna cena u evrima...a u izabranoj valuti su dinari...pretpostavljam da mi skida dinare,jel?
I jel to bolja opcija ili?
 
Ljudi jos malo mi buking treba naplatiti letovanje u Grckoj...posto imam Mobi banku i obe valute,u kojoj ce mi valuti teretiti karticu,dinari ili evri?
Pise mi ukupna cena u evrima...a u izabranoj valuti su dinari...pretpostavljam da mi skida dinare,jel?
I jel to bolja opcija ili?
Prebaci valutu na evre pošto je Booking-ov platni procesor u inostranstvu pa samim tim će prvo da skida prvo sa deviznog pa tek onda radi autokonverziju sa dinarskog ako nema para, ali veći su gubici (pogotovo i ako ostanu dinari na Booking-u, jer će Master dinare da prebaci u evre pa nazad u dinare).
 
Vrh Dno