Šta je novo?

WoW banovan u kini?

G!!!

Čuven
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
5,671
Poena
780
Moja oprema  
Laptop
HP Spectre x360
Mobilni telefon
s22u
Steam
mocnijogurt
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
According to a source, the General Administration of Press and Publication of PRC has assigned Shanghai News and Publication Bureau to make a thorough investigation into the issue relating to the joint venture established by Blizzard Entertainment and NetEase. If it is proved that this joint venture is established to operate games, NetEase and Blizzard will be punished for violating the relevant regulations of China.

The US-based Blizzard Entertainment (a subsidiary of Activision Blizzard Inc, NASDAQ:ATVI, hereinafter referred to as "Blizzard"), renowned for the successful launch of World of Warcraft in China, is now trying to play "edge ball" against China's regulatory policy. As for the operation of World of Warcraft and other games in China, Blizzard is no longer content with the role of game provider any more, instead, it's trying to achieve "absolute control" through various methods.

Several Chinese online game operators analyzed, "The licensing mode grants foreign game developers little control over channels and clients, and they consequently receive drastically less revenue from the game." In such situation, how to effectively evade policy supervision so as to actually control the operation of their online game products in China has become one of the important strategic concerns of some foreign online game developers.

http://news.mmosite.com/content/2009-07-14/20090714054025804.shtml



aleluja ako mene pitate :D dosta je vishe sa mmo, dajte singla i lana!!!1
 
Pametni ljudi, ne zele da im omladinu cine najgori luzeri :)
 
aleluja ako mene pitate :D dosta je vishe sa mmo, dajte singla i lana!!!1


Hahah koji zluradi komentar :D

Ali kad bi to bio rezultat, bilo bi sjajno...makar platili cenu milionima samoubica koji su ostali bez WoW-a :p
 
vala nek ga zabrane svuda, ljudi puknu s mozgom od te igre !
 
krastavac,banovali su i Garfield-a što ne bi i ovo :d
 
A zato fudbal u Kini postaje sve bolji i bolji :d
 
Pa da.Grupna terapija ispiranja mozga.
Jen,dva....Jen,dva...:D
 
aleluja ako mene pitate :D dosta je vishe sa mmo, dajte singla i lana!!!1

Jes' vala, "lepote" tipa Fallout 3 u lanu i na konju smo... :d Nazalost, WoW predstavlja domaci zadatak svim RPG-jevima (sa izuzetkom Witchera), koji su se pojavili u poslednjih 4-5 godina. Tu prvenstveno mislim na maestralnu optimizaciju klasa, kao i raznovrsnost i raznolikost istih. Ja bih bio najsrecniji covek na svetu kada bi ovakav koncept predstavili u single player varijanti, sa temeljnom pricom i odsustvom mrskog mi grinda, ali avaj, kad za dobro role playing iskustvo, u danasnje vreme, jednostvano moras da platis... :(



Jbt, pa to je vise nego duplo... Videcemo kakve ce biti posledice ovakvog razvoja dogadjaja, ali sumnjam da ce se zavrsiti dobro... Najgora kombinacija bi bila skakanje cena svih Blizz "usluga" i astronomsko placanje battle neta, od kojeg ce nam, nazalost, zavisiti iskustvo SC dvice u multiplayeru...
 
Ovo ce biti bas tezak udarac za Blizzard. Ili ce da se naprave pametni pa dignu cene i objave kako ce se BNet 2.0 definitivno placati ili ce da skapiraju koliko je sati i vrate se u pre WoW stanje i konacno odluce da nista od placanja novog Bneta (WoW stoji tu gde jeste tj. u tom smislu se nista ne menja osim ako kineska vlada ne predlozi Blizzardu da WoW prebaci u F2P vode sto je finansijski model koji jako dobro zaradjuje/funkcionise u Kini). Ovo drugo verovatno bi znacilo otpustanje svih onih Activision parazita i glavonja sa astronomskim platama koji su svih ovih godina ziveli na racun WoWa i njegovog ogromnog uspeha (u finansijskom smislu).
 
Poslednja izmena:
Ja realno mislim da Blizzardovci nisu se mnogo strecnuli zbog ovg banna Wow-a u Kini, ipak WoW postoji vec ogroman niz godina i ogromne pare im je doneo tolke pare da su odlucili da sebi daju ogroman vremenski period za razvoj SC2 trilogije i Diablo 3 ,ali ako ste primetili rade i na "tajnom" nextgen MMORPG tako da imaju keca u rukavu, bar dok i ta nova MMO igra neke tamo 2018 ponovo nebude banovana u Kini.
 
According to a source, the General Administration of Press and Publication of PRC has assigned Shanghai News and Publication Bureau to make a thorough investigation into the issue relating to the joint venture established by Blizzard Entertainment and NetEase. If it is proved that this joint venture is established to operate games, NetEase and Blizzard will be punished for violating the relevant regulations of China.

The US-based Blizzard Entertainment (a subsidiary of Activision Blizzard Inc, NASDAQ:ATVI, hereinafter referred to as "Blizzard"), renowned for the successful launch of World of Warcraft in China, is now trying to play "edge ball" against China's regulatory policy. As for the operation of World of Warcraft and other games in China, Blizzard is no longer content with the role of game provider any more, instead, it's trying to achieve "absolute control" through various methods.

Several Chinese online game operators analyzed, "The licensing mode grants foreign game developers little control over channels and clients, and they consequently receive drastically less revenue from the game." In such situation, how to effectively evade policy supervision so as to actually control the operation of their online game products in China has become one of the important strategic concerns of some foreign online game developers.

http://news.mmosite.com/content/2009-07-14/20090714054025804.shtml



aleluja ako mene pitate :D dosta je vishe sa mmo, dajte singla i lana!!!1

Ovo je mali korak unazad za Blizzard ali veliki za covecanstvo!
 
Poslednja izmena:
veliki korak za covecanstvo (unazad ili unapred? pre bih rekao unapred...)

G@W - Viper-kac,to jeste bilo lose za nas,ali znas,bilo je 100% izlecenja..
 
pricas iz iskustva ? :p

Na žalost da :(
Ali iz iskustva gledajući ljude koje znam godinama a navukli su se (neke čak i bliske),kao i ljude po gradu koje znam zdravo za zdravo (znaš kako to ide - mali grad pa i ako ne znaš nekoga dobro, ima ko ga zna,pa po priči).

Baš se jedan jadničak nadao da će se "izlečiti",bio je kod nekih popova na tretmanu (ne znam kojih i gde,niti sam pitao).
Bio je "čist" malo manje od šest meseci...:wall:

Naravno da ništa ne treba generalizovati,ali 99 posto se ne izvuče ili postane alkos umesto toga...krastavac.

P.S. Briga me da li će se neko složiti sa ovim ili ne,ali to je surova realnost,hteli mi to da priznamo ili ne.


Jeste off ali mislim da je ipak bitno: http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=9&t=2408 (između ostalog)
a evo i tri kvalitetna štiva "ljudi od struke" o tome:Radek Jon (češki dramski pisac koji je dve godine živeo sa narkomanima) i njegova knjiga Memento,zatim nadasve autobiografska i najpoznatija knjiga o tome Mi djeca s kolodvora Zoo od Christiane F.,kao i knjiga francuskog psihijatra koji je prvi počeo ozbiljno da leči narkomane Klod Oliver Štajn:Nema Srećnih Narkomana.
Pa koga interesuje...knjige nisu suvoparnog sadržaja,ali su "užasne",na žalost...
A tu je i jezoviti film "domaće" produkcije: Pejzaži U Magli
http://www.filmovi.com/fr/film/334.shtml
 
Poslednja izmena:
Following six weeks of downtime as World of Warcraft transitions to a new Chinese operator, the game has finally returned to service with an open beta. But players are now noticing many alterations made to the MMO, changes mandated by Chinese regulators during the downtime.

The edits include replacing piles of bones with sandbags, and changing the color of blood from red to black--reportedly leading one Chinese player to joke that his Orc character now has oil running through his veins.

:D
 
Ne znam da li ste gledali, bila je emisija o zaradi na internetu i iskoriscavanju ljudi u te svrhe pre nedelju-dve na HrT2. Pored Amazon Mechanical Turk-a, bila je prica i o WoW farming "igracima" u Kini, uslovima u kojima "rade" (ne bih ni najvecem neprijatelju to pozeleo :S:) i kompaniji koja radi kao posrednik izmedju farming "manufakture" i igraca, ciji je vlasnik bukvalno zaradio milione na tome...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno