Šta je novo?

Windows Server 2025

Imate Windows Terminal, u njemu možete podesiti Elevate powershell, samo se pokreće u drugom prozoru, uz naravno dozvolu admina.
Ne kapiram kako je više cimanje kliknuti na Yes u odnosu na kucanje passworda svaki put kada sudo traži.

Ja i dalje čekam da se pozabave sa winget tj. windows app repo (a da nije windows store...) umesto što mlate mrtvog konja zvanog HyperV (i oni su svesni da je bezvezarija koju retko ko koristi, zato i onaj kao šaljivi komentar).

Ovo što su napisali za winget je isto ono što imamo sad na Windows 11. Problem i jeste što imamo te kao neoficijelne izvore i microsoft store kao izvor. Tu treba da preseku jer microsoft store nije dobar izvor, treba novi oficijelni software repo koji nema veze sa microsoft store, jblo ih to. Microsoft store je ostatak od vremena kada su mislili da će stići Android i iOS, davno prošlo vreme. Svi surface-i i windows phones, to je istorija i taj store treba zajedno s njima a da imaju oficijelno repo softvera gde je open source softver zaista free a ne da naplaćuju na store nešto što se može preuzeti free sa neta.

Kao i rade na alatima za automatizaciju deploya, prilagođavanju itd. I naravno da konačno otvore baznu verziju servera, a ekstra features neka licenciraju ko što svi drugi rade. To bi im napravilo bum u zastupljenosti u odnosu na Linux.
Imas gore jedan moj post o lupetanju, mozes da se refresujes. O ovome "kao rade na alatima za automatizaciju deploya" ne znam ni sta bih odgovorio. Kad vec guglas ove gluposti koje pises, izguglaj i SCCM i prouci cemu sluzi i koliko dugo vec postoji. I stop please.
 
da se vratimo na temu. ne volim da se ponavljam. hvala na razumevanju
 
Moja bejbica, evo ga pošto sam ja insider.... Server 2025 u svoj svojoj lepoti.
2024-04-20 21_55_48-.png
 
Nazad
Vrh Dno