Šta je novo?

Windows 7 startup

Učlanjen(a)
06.02.2013
Poruke
74
Poena
160
Dobar dan! Imam problem sa startup windowsa 7. Naime, gledao sam nesto na jutjubu i pokusao da ubrzam racunar. U msconfig sam stiklirao nesto gpu boot i stavio 3 sek i sad ne moze da pokrene windows. Pokusao sam sve, sta da radim? Hocu ako ne moze da reinstaliram novi sa fleske ali ne znam kako da pokrenem reinstalaciju. Isao sam i restore last know point i nista, i safe mode nista neceIMG_20240115_100531.jpgIMG_20240115_100558.jpg
 
Klikni na View advanced options for system recovery and support pa onda idi na Command prompt. Koristi ovu komandu:

Kod:
bcdedit /set {default} safeboot minimal
 
Jel znas mozda kako da ukucam tu viticastu zagradu? Nikako da mi uspe. Probao sam desni alt, levi alt nece nikako a ne mogu da idem odnegde copy paste
 
Ne radi ti Shift na tastaturi ili nisi ni pokušao? 🙃
 
Probao sam levi alt b, desni alt b, shift sam probao isto ali nista. Svi moguci simboli rade osim ovog koji mi je najvise potreban lol
 
Onda uzmi drugu tastaturu jer na toj Shift očigledno ne radi.
 
Jel mogu nesto drugo da uradim a da ne moram ovu zagradu da koristim? Frustrirajuce je. Ja sam skinuo novi windows 7 i stavio na flesku ali ne mogu da pokrenem reinstalaciju, nisam nikad imao ovakav problem, system restore nece, automatic, sve sto mi nudi opcije nece, komp je radio do pre 2 dana gore navedenih izmena
 
pitaj tog sa jutjuba

sta dobijes kada kucas shift i taster gde ti pise Š?
moras da promenis boot device order da bootuje sa usb ako hoces da instaliras windows sa tog flasha

mozda najbolje da odneses racunar u servis da ti instaliraju strucni ljudi windows. ko zna sta sve mozes pokvariti ovako na daljinu, sta ti pisemo ovde, a ne znamo ni koji je racunar ni kakav si to windows 7 flash napravio ni sta si sve radio na ovom sistemu gledajuci neki jutjub video pokusavajuci ne znam sta, da ubrzas racunar koji ne moze da se ubrza?
 
Ja se izvinjavam svima, radi to sto si rekao. Zna li neko sta dalje da radim? Ma da pokusao sam nesto ono speed windows klipovi i zeznuo to u msconfing. IMG_20240115_183159.jpg
 
sta bude posle restart?
 
Isao sam exit i restart i ponovo sve isto.

IMG_20240115_185119.jpg
illidan mozes li mi molim te reci kako da pokrenem sa boot device order usbIMG_20240115_185218.jpg
 
onaj 8th boot stavi da bude 1st boot

flash si napravio windows 7 instalaciju da bude bootable?
 
Skinuo sam sa telefona windows 7 i prebacio na flesku
IMG_20240115_190104.jpg
Usb key da izaberem? Bilo je ovo uefi
 
napravi usb install pomocu windows 7 iso fajla i rufus programa.
ako hoces uefi napravis sa uefi, ako ne zelis onda mbr

edit: lepo rekoh, bolje odnesi racunar u servis, ko zna sta ces sve pokvariti :)
 
Nema veze ako proradi, proradi. Ne mogu da napravim jer nemam pristup sada nekom drugom racunaru. Hvala puno svakako
 
moras na nekom racunaru napraviti instalacioni usb flash, samo prosto kopiranje nece hteti

 
Uspeo sam da udjem ne znam ni sam kako da budem iskren samo san pokrenuo sa boot 8 usb i to je to ali sad nemam internet ni zvuk haha
Da odem opet u bios i sklonim sa boot 8 usb a pre toga pokusam instalacioni boot up fleske
 
stvarno ne znam

nisam za tim racunarom, ne znam sta sve radis, gde si usao, sta si pokrenuo, da li je to novi windows, da li je to stari windows, da li je to instalacija...
 
Ne pokazuje mi internet konekciju uopste, sta je potrebno da instaliram, neki driver posto koristim uredjaj koji ima wi fi connect, ubacujes se kao fleska.
 
Dobar dan! Imam problem sa startup windowsa 7. Naime, gledao sam nesto na jutjubu i pokusao da ubrzam racunar. U msconfig sam stiklirao nesto gpu boot i stavio 3 sek i sad ne moze da pokrene windows. Pokusao sam sve, sta da radim? Hocu ako ne moze da reinstaliram novi sa fleske ali ne znam kako da pokrenem reinstalaciju. Isao sam i restore last know point i nista, i safe mode nista necePogledajte prilog 423668Pogledajte prilog 423669

Šta je bilo na kraju?
Mnogi su žrtve tih ubrzavajućih jutub saveta, nisi jedini....
Čoveka povuče....gomila pozitivnih komentara, i to je to...
Samo se pitam, da li su ti komentari uopšte i istiniti?

 
Savet za ubrzavanje računara - kupiti što noviji komp i obavezno SSD, poželjno NVME i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno