Šta je novo?

Windows 10 instalacija na tabletu

Kalusiti

Poznat
Učlanjen(a)
07.10.2021
Poruke
12
Poena
25
Pozdrav svima.Prvi put mi se desila ova situacija i ne znam kako da resim.Tablet je neki HP Pro x2 612G2.Klinac ga kupio na "buvljaku",tacnije 2 kom.Ovaj jedan je OK i instalacija je prosla bez problema.Drugi je dosao do stavke Account,gde mi je izasao logo neke Holandske firme za neke vode.Ne postoji mogucnost preskakanja ove stavke.Ima samo unosenje "security key",preko usb-a,a tek to nemam.Kako to da preskocim,skinem?Probao sam i reset biosa,mada znam da nema veze.Mislim da je to neka online provera,i da je taj tablet vezan hardverom za neki server.Ne znam stvarno.Ako imate neko resenje,predlozite.Evo i slike.IMG_20240219_185502.jpg
 
Nije provjera već je taj tablet bio vlasništvo te firme čiji naziv vidiš i da je isti najvjerovatnije ukraden ili njihova IT služba greškom nije uklonila taj uređaj iz njihovog MDM-a.
 
Nije provjera već je taj tablet bio vlasništvo te firme čiji naziv vidiš i da je isti najvjerovatnije ukraden ili njihova IT služba greškom nije uklonila taj uređaj iz njihovog MDM-a.
Znači nema šanse da se MDM nekako ukloni.? To da li je kraden ili ne ne znam.
 
Jel si brisao sve particije?Jel si namestio u rufus da ti preskace izbor za account kad si pravio iso?
 
Jel si brisao sve particije?Jel si namestio u rufus da ti preskace izbor za account kad si pravio iso?

Nema to veze sa particijama. Čim se poveže na Internet, Windows će provjeriti serijski broj pročitan iz BIOSa i da li je isti enrollan u MDM.
Znači nema šanse da se MDM nekako ukloni.? To da li je kraden ili ne ne znam.
Jedino da pošalješ email toj firmi i zamoliđš ih da uklone taj uređaj iz njihovog MDMa.
Eventuualno da mu promjeniš serijski broj.

 
Poslednja izmena:
Jedino da pošalješ email toj firmi i zamoliđš ih da uklone taj uređaj iz njihovog MDMa.
Eventuualno da mu promjeniš serijski broj.

Probacu i tu soluciju,da posaljem mail.Ovo sa promenom serijskog broja mi nije bas jasno.U BIOS-u ne postoji ta opcija za promenu serial-a.Ima samo custom MAC adress,ali tu se nista ne dobija,probao.To jedino da se promeni cela maticna ili neka "munja" sa reprogramiranjem cipa,a to vec prelazi moje sposobnosti .Ovo po starinski znam sve :)
Malo procesljaj sajt https://www.brabantwater.nl vidi da li ima mejl da im posaljes ili da se registrujes na njihov sajt.
Procesljao vec,imaju mail ([email protected]).Registracija ne znam cemu ako je vec neko drugi prijavljen nalogom i sifrom.Mislim da ne bi mogao da otkljucam .
 
Poslednja izmena:
Procesljao vec,imaju mail ([email protected]).Registracija ne znam cemu ako je vec neko drugi prijavljen nalogom i sifrom.Mislim da ne bi mogao da otkljucam .

Da pokušam objasniti još jednom. Uređaj je enrollan na Azure AD MDM koristeći serisjki broj uređaja koji se čita iz/pomoću BIOSa. Kada instaliraš Windows i kad isti dobije pristup Internetu, Windows pita Azure AD servere da li je uređan enorollovan i ako dobije potvrdan odgovor, enrollment konfiguracija sa setovanim polisama i pdoešavanjiam sistema se downloaduje i primjenjuje na uređaj. Možda bi bilo bolje da pokušaš neki Linux distro instalirati na taj tablet.
 
Obrisao si particiju i instalirao Windows sa USB-a, sve proslo ok i kad se uredjaj konektuje na internet, izbaci ti ovu poruku, ili...?
 
Obrisao si particiju i instalirao Windows sa USB-a, sve proslo ok i kad se uredjaj konektuje na internet, izbaci ti ovu poruku, ili...?
Nov ssd M2 ubacen(posto je tablet dosao bez hdda),naravno sve formatirano,nova particija/prijava na mrezu/ i tako je,izbaci tu poruku,nema dalje
Da pokušam objasniti još jednom. Uređaj je enrollan na Azure AD MDM koristeći serisjki broj uređaja koji se čita iz/pomoću BIOSa. Kada instaliraš Windows i kad isti dobije pristup Internetu, Windows pita Azure AD servere da li je uređan enorollovan i ako dobije potvrdan odgovor, enrollment konfiguracija sa setovanim polisama i pdoešavanjiam sistema se downloaduje i primjenjuje na uređaj. Možda bi bilo bolje da pokušaš neki Linux distro instalirati na taj tablet.
Linux je u opciji,razmisljao sam o tome.Poslao sam mail ovoj kompaniji,pa cu videti,Valjda nece da nas po'apse,ako su im zdipili tablete ovi sto su prodali 😅😅😅
 
Poslednja izmena:
Imas li opciju da pritisnes kombinaciju Win key+I i izaberes local account?

Prilikom instalacije Windowsa, napravi local account, username and password.
 
A da nekako poteraš instalaciju bez neta pa da onda da te potera na lokalni nalog?
 
Imas li opciju da pritisnes kombinaciju Win key+I i izaberes local account?

Prilikom instalacije Windowsa, napravi local account, username and password.
Ne moze,posto nema fizicka tastatura.Nije klinac hteo da kupuje da proverimo prvo da'l ce to da radi kao tablet a trebalo bi.Ima samo jedan usb,u kom je fles sa instalacijom,a nemam usb hub da bi i fizicku tastaturu dodao...
A da nekako poteraš instalaciju bez neta pa da onda da te potera na lokalni nalog?
Pa ne moze ni to.Zato sto pre nego sto se pojavi Acount prijava,uslovljava povezivanje na bezicnu mrezu.
 
Nazad
Vrh Dno