Šta je novo?

WiFI antenica gubi signal

CikaKURE

Cenjen
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruke
544
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 4770K / Noctua NH-U12P SE2
Matična ploča
AS Rock Z87 Pro3
RAM
12gb
GPU
GTX 1060 6gb
Storage
NVME + SSD + HDD
PSU
Zalman ZM850HP
Kućište
Chieftec Dragon Full Tower
Imam računar sa W11 operativnim sistemom. Imam neku običnu usb wifi antenicu kojom hvatam signal od mts rutera koji je udaljen 3 metra. Sve je funkcionisalo odvuek normalno bez nekih problema. Pre 20ak dana je računar počeo da ima probleme sa antenicom. Ubacim je u USB i sve radi normalno, vidi sve mreže. Posle nekog vremena jednostavno samo prekine i ne vidi nijednu mrezu. Kada se klikne dole desno da otvori meni, piše samo wifi on kao da je upaljena, ali nema nijedne mreze. U device menageru je normalno prisutna. Resenje je da idem na uninstal i izbacim je i vratim ponovo i ona opet radi neko vreme. Nekad radi i bez uninstal, samo je iscupam i vratim. Probao više usb ulaza, 2.0, 3.0. Probao i neke druge drivere, ali windows uvek na kraju azurira na postojece. ista antena na drugom računaru radi normalno, tako da je sigurno problem softverske prirode, ali ne umem da ga rešim.

Ovo je antena:


1709303884732.png
 
Kupi novu. Nema tu šta dalje da se čačka.
 
Kupio drugu antenicu i isti problem. Radila je neko vreme i ponovo i ona ima problem i ne vidi mreze. Ocigledno mi je problem sa racunarom. Ne znam da li da probam da reinstaliram sistem, ali to mi je stvarno muka..
 
Pogledaj power saving za "antenicu" i USB portove.
 
Nazad
Vrh Dno