Šta je novo?

Widescreen gaming Yay or Nay?

Sovica

Slavan
Učlanjen(a)
11.05.2005
Poruke
608
Poena
319
Razmisljam se o kupovini nekog widescreen TFT monitora, najverovatnije 22".
S'obzirom da mi komp osim ostalog sluzi i za igranje interesuje me kako se ponasaju igre na ovim monitorima?

S'obzirom da im je native res 1680 x 1050 (ispravite me ako gresim) kako stoje nove igre sa podrskom za isto a kako stoje starije?

Da li bi moja trenutna config. mogla da se nosi sa igrama u native res (kad kazem "nosi" mislim na nekim visim podesavanjima za grafiku)?

Uopste, da li ima widescreen gaming buducnost?
 
Isto koliko i wide monitori ;)

A ne kapiram te, zar ti je onih 19" + 1 mrtav pixel malo?

Dodatak za trece dete: Sada ces jos i moc da teras u native rezoluciji, ali za par godina, s opshtom tendencijom optimizacije igara, treba biti srecan ako budu radile u 1024.
 
Poslednja izmena:
Gledaj da uzmes monitor sa DVI ulazom. Zatim podesis centrirani prikaz non-native rezolucija.
Ako igra ne podrzava wide rezolucije, izaberes 1280x1024 i tako ces dobiti samo 2 pruge sa strane, ali ne i sa gornje i donje strane. Meni je ovo sasvim OK, a sa tvojom karticom neces imati problema sa 1280x1024.
 
Isto koliko i wide monitori ;)

A ne kapiram te, zar ti je onih 19" + 1 mrtav pixel malo?

Nije tih 19" malo naravno :) ali izgleda da cu imati jednu finu kombinaciju da zamenim ovaj moj za neki 22" pa reko sto da ne iskoristim i ipak ovom mom ima 3 i kusur godine...

Ako igra ne podrzava wide rezolucije, izaberes 1280x1024 i tako ces dobiti samo 2 pruge sa strane, ali ne i sa gornje i donje strane. Meni je ovo sasvim OK, a sa tvojom karticom neces imati problema sa 1280x1024.

To je interesantno znaci mogu da izvlace 1280 x 1024 bez problema. Jel samo monitori sa DVI imaju to podesavanje za centrirani prikaz?
Sto se tice te 2 pruge su one tacno one velicine koje prestavljaju razliku izmedju 19" i 22" monitora?
 
Poslednja izmena:
Ma igre će se ubuduće praviti primarno za wide, a čak i 1024x768 izgleda sasvim prihvatljivo i sa razvučenom slikom. Meni je sada čudan Warcraft III na običnom monitoru, navikao sam da je sve pomalo spljošteno :p
 
uopste nemoj da se premisljas oko 22-ojke,jer ces ubrzo uvideti razliku izmedju 22" i 19".imam 225bw vec 8 meseci i probao sam sve novije igrice na masini iz potpisa i skoro sve su bez problema radile na optimalnoj rezoluciji, a da ne pominjem koliko je bolji osecaj kad igras na wide screenu...bar meni...i 90% novih i veliki broj igrica u zadnje vreme imaju wide rezolucije...to ti je moj savet...poz
 
Imam dosta slicnu konfiguraciju kao i ti i dosta sam se premisljao oko istog. Kada sam na kraju uzeo 226bw shvatio sam da nema nazad. Bioshock mi radi u 1680x1050 sa ama bas svim podesavanjima na maximumu!
 
Wide, nema nazad.

Nego koje su cifre za neki LCTV?
Jel LCTV = HDTV ili sta?
 
Poslednja izmena:
Imam 22" wide i prezadovoljan sam kako igre izgledaju na njemu,po meni je wide buducnost,ako hoces da igras neku stariju igru koja ne podrzava wide rezulucije odes na www.widescreengamingforum.com i resen problem.
 
Za sve preko 22" ti treba i ekstremno jaka masina. A 22" monitori su ispod 500 eura. Ti juri sto manji odziv. Ja za ovaj 226bw mogu da dam sve preporuke
 
Nazad
Vrh Dno