Šta je novo?

Warcraft 3 critical error

Ondeo

Slavan
Učlanjen(a)
20.09.2004
Poruke
9
Poena
301
Pozdrav svima,
ovo je moj prvi tread sa ovim nickom, ali sam vec dugo sa vama.
Posedujem original warcraft 3 i expansion, medjutim i jednu gresku, tokom igre, nije bitno kakve(bnet i single player) ili gledanja replayeva, odjedanput izbaci u windows sa "warning"-om:

---------------------------
This application has encountered a critical error:

FATAL ERROR!

Program: c:\program files\igre\warcraft iii\war3.exe
Exception: 0xC0000005 (ACCESS_VIOLATION) at 001B:15027A30

The instruction at '0x15027A30' referenced memory at '0x1D6AA332'.
The memory could not be 'read'.
--------------------------

Rame sam testirao sa "goldmemory"(trial version) - bez greske...
Ako je neko vec iskusio ili zna u cemu je problem, molim pomoc...
Unapred zahvalan.
 
Reci koja je konfiguracija na kojoj igras. Pretpostavljam da je neka sasvim odgovarajuca masina u pitanju, ali cu ipak da te pitam: mozda nemas dosta memorije? Ako nije to, da nije Pagefile (Swap) u pitanju, tj. harddisk negde ostecen?
 
Da li igras war3 vec duze vreme ili od skora? Meni je Warcraft3 izbacivao u windows dok nisam u options->sound promenio sa creativ labs na miles audio ( ili nesto slicno ovome, sad se bas ne secam tacno bilo je davno odkad sam ga imao).
 
Da ne koristis neki "trener" za starije verzije?
 
Imas li instaliran XP Service Pack 2?
Ako da, prepravi C:\boot.ini (ukini read-only i otvori ga Notepadom) tako da umesto .../fastdetect /NoExecute=OptIn bude .../fastdetect /NoExecute=AlwaysOff i save, pa restart, ...
 
Poslednja izmena:
RazbojNick je napisao(la):
Reci koja je konfiguracija na kojoj igras. Pretpostavljam da je neka sasvim odgovarajuca masina u pitanju, ali cu ipak da te pitam: mozda nemas dosta memorije? Ako nije to, da nije Pagefile (Swap) u pitanju, tj. harddisk negde ostecen?

Da jeste, Athlon 64 2.0 GHz, 512 DDR, ATI Saphire 9600 AT tako da ne verujem da je do memorije... hvala u svakom slucaju...

Da li igras war3 vec duze vreme ili od skora? Meni je Warcraft3 izbacivao u windows dok nisam u options->sound promenio sa creativ labs na miles audio ( ili nesto slicno ovome, sad se bas ne secam tacno bilo je davno odkad sam ga imao).

Na ovoj masini od skora, probacu, thx...

Da ne koristis neki "trener" za starije verzije?
Ne...

Imas li instaliran XP Service Pack 2?

Nemam, thx anyway...
 
to se i meni i ortaku desava otprilike jedanput mesecno a imamo originale.

jednom nam se desilo u isto vreme.... odigrali smo jednu partiju Dote, nije ni vazno cega uostalom, i kada smo zavrsili posle sat i nesto kod onih scoreva kliknuli smo naravno OK i izbacio nam je fatal error. znaci, mislim da nema tu nikakvog leka....

jedino ne znam koliko se cesto to tebi desava.
 
upravo tako ja.Ja sam taj ortak inace i taj problem ne mozes resiti jednostavno meni se desava povremeno.Mozda na svakih mesec dana ili 3 nedelje nije ni bitno a to do sounda nije,jel ako bi bilo do sounda onda bi ti samo zakucao(tj zamrzla bi ti se slika) a ovaj critcal error krastavac sta da kazem i meni se desava i moras da se pomiris sa tim...
 
Koja je verzija igre? verovatno treba instalirati patch koji resava taj bug. Juce, prekjuce je izasla W3 patch 1.17a final, pa probaj. Samo je 36 MB, pa ce skidanje trajati ako je modem...
 
I ja sam imao isti ili slican problem(davno je bilo) i sredio sam tako sto sam promenio u sound-u provajdera sa creative na miles emulated. Nakon toga sve je sljakalo ko leptir.
Kasnije sam drugarici sa istim problemom uradio isto i nije se zalila vise na to. Doduse nisam je ni pitao kako sljaka posle toga. :)
 
dAmN je napisao(la):
to se i meni i ortaku desava otprilike jedanput mesecno a imamo originale.

jednom nam se desilo u isto vreme.... odigrali smo jednu partiju Dote, nije ni vazno cega uostalom, i kada smo zavrsili posle sat i nesto kod onih scoreva kliknuli smo naravno OK i izbacio nam je fatal error. znaci, mislim da nema tu nikakvog leka....

jedino ne znam koliko se cesto to tebi desava.

Cini mi se da odavno nisam uspeo da zavrsim celu partiju ili da odgledam replay...

I ja sam imao isti ili slican problem(davno je bilo) i sredio sam tako sto sam promenio u sound-u provajdera sa creative na miles emulated. Nakon toga sve je sljakalo ko leptir.

Probao sam i to, ali posle nije izbacivao nego je zabadao...

Koja je verzija igre? verovatno treba instalirati patch koji resava taj bug. Juce, prekjuce je izasla W3 patch 1.17a final, pa probaj. Samo je 36 MB, pa ce skidanje trajati ako je modem...

Probacu... thx
 
nema 1.17 veze sa tim, skinuo sam 1.17 cim je izasao, ali nije resilo ovaj problem.

ono sa soundom je nest drugo, kada ti zakuzca ybog toga pojavi ti se uglavnom onaj plavi ekran ili samo se zamrzne slika,a ovaj fatal error te izbaci iz igrice .... na bnetu se to desava ako igras custom games i hostu se pojavi fatal, onda se svima to pojavi...

nema pomoci, krastavac...

Ondeo, za tebe stvarno ne znam, cudno je ta ti to stalno tako izbacuje... vidi na nekim warcraft forumima, mozda ce ti neko pomoci.
 
Ja sam presao ceo WCIII bez problema. Instalirao i poceo expanzn pack, i sve je islo super do pola druge misije kada se desilo sto i autoru thread-a.
Elem, odtada samo radim cesce "save" date pozicije. Mislim da je neki sitan bag u samom programu. Mozda i do drajvera za Ati.
 
takva greska se pojavljuje ako je memorija preklokovana ili na isuvise ostrim setovanjima.

meni WarIII cesto sluzi kao test za testiranje gornjih granica memorije...
 
hmmm.... memorija mi nije ni malo klokovana a setovanja su mi na maximum. mada to nema sigurno nikakve veze jer imam dobru masinu a i ne desava se samo meni, desava se i onima koji drze na slabijim setovanjima.... tako da.... =)
 
Nazad
Vrh Dno