Šta je novo?

VoWifi u Srbiji?

Da li je ovo neki glitch, bug? Signali su Yettel SRB i A1 SRB.
 

Prilozi

  • YettelSRBiA1SRB.jpg
    YettelSRBiA1SRB.jpg
    48 KB · Pregleda: 90
Mi imamo te opcije vec nekoliko meseci na IOS. Omogucejo od strane proizvodjaca telefona, a ne i od operatera.
Kod mene na Samsung svaki put kad ubacim karticu/kartice u telefon i uđem u podešavanja pa WiFi, vidim uvek da piše VoWifi ali u roku od 5 sekundi nestane i ovo sam danas jedva uslikao jer je duže stajalo. Eh sad ne znam jel glitch, bug na Samsungu ili kod mobilnih operatora? I kad samo ubacim Yettel i kad samo A1 ubacim pojavi se VoWifi opcija ali se ne može uključiti zato što omogućavajuća opcija da se uključi nestane. Da li neko možda zna razlog zašto kod mene kad uvek Sim Card ubacim pojavi se opcija (VoWifi mislim) ali nestane?
 
Kod mene na Samsung svaki put kad ubacim karticu/kartice u telefon i uđem u podešavanja pa WiFi, vidim uvek da piše VoWifi ali u roku od 5 sekundi nestane i ovo sam danas jedva uslikao jer je duže stajalo. Eh sad ne znam jel glitch, bug na Samsungu ili kod mobilnih operatora? I kad samo ubacim Yettel i kad samo A1 ubacim pojavi se VoWifi opcija ali se ne može uključiti zato što omogućavajuća opcija da se uključi nestane. Da li neko možda zna razlog zašto kod mene kad uvek Sim Card ubacim pojavi se opcija (VoWifi mislim) ali nestane?
Verovatno je da je ko iPhone (lazna predstava) to Iphone generalno izvodi od kad znam za njega. A kako drugi kopiraju... Verovatno stoji u opcijama kao da postoji odnosno da mozes da upalis dok ne skonta da nema te opcije (nesto slicno call forwardingu) sto stoji da je sve isključeno dok ne proveri sa mrezom sta se desava pa onda učita pravo stanje. Interesantno do sad je IOS izvodio takve predstave. Cudi me da android izvodi te jeftine trikove... Ali ajde
 
Verovatno je da je ko iPhone (lazna predstava) to Iphone generalno izvodi od kad znam za njega. A kako drugi kopiraju... Verovatno stoji u opcijama kao da postoji odnosno da mozes da upalis dok ne skonta da nema te opcije (nesto slicno call forwardingu) sto stoji da je sve isključeno dok ne proveri sa mrezom sta se desava pa onda učita pravo stanje. Interesantno do sad je IOS izvodio takve predstave. Cudi me da android izvodi te jeftine trikove... Ali ajde
Miki, ne mislim da je predstava, jednostavno su nasi operateri(bez mts-a) aplicirali za sertifikat i sa jednim update-om su isti ubaceni za njihove korisnike. Kontam da ce to pustiti u budcnosti, ali sumnjam pre 5G jer to svi cekaju.
 
Miki, ne mislim da je predstava, jednostavno su nasi operateri(bez mts-a) aplicirali za sertifikat i sa jednim update-om su isti ubaceni za njihove korisnike. Kontam da ce to pustiti u budcnosti, ali sumnjam pre 5G jer to svi cekaju.
Ne mislim na operatere ni puštanje. Vec na mobilne uređaje (kako reklamiraju) eto ima ali ipak jos uvek ne radi... Na nacin kako se prikaže pa nestane. Na to mislim na implementaciju. Ko IOS ranije prikaže sliku od igre kao da je pokrenuo... Ili ko sto su brzu animaciju za slanje sms sa porukom poslato (a u pozadini poruka se i dalje šalje - lazno obaveštenje) Na te jeftine trikove mislim. Ne na sam vowifi... Ali se to kontam sad proteže kroz sve uređaje i opcije... Iskreno nemam vremena od obaveza da testiram.
 
Izvinjavam se ako nisam nasao adekvatniju temu od ove, a evo o cemu se radi.

Mojim starijim komsijama Telekom je uvalio neki paket sa Supernovom i internetom. Kako oni ne koriste internet, dali su mi sifru za WiFi. Na lap topu imam odlican domet, sifra je prihvacena, ali nikako ne mogu koristim internet. U desnom donjem uglu, pored onih crtica za domet stoji zuti trougao i nece da mi ocitava stranice. Ima li neko neku ideju sta da radim da bih koristio internet? Pozz
 
To u prevodu znači da njihov modem nema
Vezu sa internetom. Razloga za to može biti više... Nije dobro konfigurisan modem, nije povezan neki od kablova u modem (coax ili optički), kablovi nisu dobro odrađeni na razdjeljniku itd.
Uglavnom, taj njihov modem nema vezu sa internetom.
 
To u prevodu znači da njihov modem nema
Vezu sa internetom. Razloga za to može biti više... Nije dobro konfigurisan modem, nije povezan neki od kablova u modem (coax ili optički), kablovi nisu dobro odrađeni na razdjeljniku itd.
Uglavnom, taj njihov modem nema vezu sa internetom.
Hvala ti na odgovoru.
Kada sam prvi se prvi put konektovao, pojavile su mi se neke tri opcije (klupa, porodicna kuca) i ja sam isao na cancel. Mozda sam nesto od te 3 opcije trebao da kliknem.
Njima je ruter ukljucen u struju i radi, tj. svetle one sijalice.
Rekao bih da je pre do mog lap topa, jer hvatam besplatan WiFi iz obliznje kladionice, ali i tu se pojavljuje zuti trougao.
Da li trebam nesto u podesavanjima da uradim?
 
@Bonafides Za početak, spoji se telefonom na taj WiFi pa vidi imaš li net? Ako ti na tel. radi net, onda na laptopu se odspoji/disconect sa wifi mreže pa se opet poveži... Pa vidi onda stanje...
 
@Bonafides Za početak, spoji se telefonom na taj WiFi pa vidi imaš li net? Ako ti na tel. radi net, onda na laptopu se odspoji/disconect sa wifi mreže pa se opet poveži... Pa vidi onda stanje...
Probao sam i preko telefona. Nece.
Znam da si spomenuo vise razloga, ali ove moje starije komsije su neuke. Da li treba da kontaktiraju Telekom, koji tvrdi da su sve odradili.
Ja se potajno nadam da na Youtube-u postoji neki tutorijal za ovakve probleme.
 
trebao si da izaberes kucu ili u prevodu home network , probaj da podesis parametre rucno IP adresa ......
 
Nazad
Vrh Dno