Šta je novo?

Mobilni telefon Vivo, Honor, Realme ili nešto treće?

Koji mobilni telefon kupiti

Nista

Cenjen
Učlanjen(a)
23.12.2012
Poruke
948
Poena
180
Ćao svima. 🙂
Uzeo bih kod operatera. Gledao sam neke modele i izdvojio ove:
Honor x8a, x7a, x6, 90 lite. Vivo y16, y35, y36. Realme 10, 9 pro. Hvala unapred, pozdrav! 🙂🍻
 
  • Like
Reagovanja: M J
Još jedan glas za Realme, bilo koji, vrlo su slični. Osnovna razlika je u tipu panela, prema tome bih i birao.
 
+1 Realme
 
Je l ima neko iskustva sa vivo telefonima, kad vec covek spomenu?

Koja je tacno razlika izmedju y35 i y36?
 
BBK Electronics su vlasnici brendova Vivo, Oppo, Realme i OnePlus. Slično kao Xiaomi što je vlasnik brendova Xiaomi, Redmi, Poco i Black Shark.
 
Zaboravio sam da kazem da sad imam Moto one action. Ne znam koliko je to bitno. Glasate za Realme smo ne znam koji 9 ili 10? 😂 Pitao sam vas zato sto se meni na oko svidja Vivo y 36.
 
Nešto treće:) Po meni trenutno najbolji telefon kod operatera, ako se gleda odnos cena/kvalitet, je Motorola Moto G54 12/256 Power Edition kod A1. Odličan čipset, kamera sa optičkom stabilizacijom, stereo zvučnici - dolby atmos, 12 (dvanaest) giga rama i 256gb storage. Jedino što ekran nije Amoled a i to zavisi od afiniteta. Neko voli, neko ne.

Ono što je smešno, da uređaj za keš dođe 28000, a ako se uzme uz paket, cena mu izađe 24000. Jer Neo23 je 1800 din a ako se uz nju uzme G54, onda je 2800. To je 1000 din više. 1000 din x 24 rate dođe 24000. Jeftinije uz tarifu nego za keš.

A cena na KP, preko mađarona, je 250eu.
 
Poslednja izmena:
Ja već imam Motorolu one action. Smorila me malo. Čist android, ali posle dugo vremena mi je dosadan postao. Motorola je uzasno spora sa android nadogradnjama. Godinu dana sam čekao A11. Mislim da je poslednja pustila taj zadnji update na A.
 
Realme 9 pro ,ti je bolja opcija po meni,malo bolji procesor ,120 hz,ostalo je slicno ,10 ka ima amoled ekran ,nekome je to velika prednost.

AMOLED je velika prednosti, i po kontrastu, i osvetljenju, i potrošnji baterije. i debljini telefona, i po tome što može da ima čitač otiska. Svuda nešto doprinosi.
 
Po meni, odlican telefon Realme 11 Pro+ 12/512GB
 
Ja jučer isprobao Honor 90 Lite kupio kolega. Telefon za te novce je top. Od dizajna do rada. Jedino što punjač ne dolazi u paketu. Malo smo mjerili brzinu za tu klasu daje impresivne rezultate. Inače ja nebi Realme imam GT Master i software je dosta bugovit a Realme to ne riješava.



honor.png
 
Otac uzeo Vivo y 36 i odustao sam. Prevelik, tezak i debeo jos sa maskom izgleda još više glomazan. Sad gledam G 54 Moto i Realme 9 u prodavnici, ne kod operatera. Sadašnji Moto 1 action je 6 4 , pa bih nesto te veličine 6 4, 6 5 max. Mada sestra ima Honor x8 i on po ekranu je veci od Viva, ali je lakši i lepo leži u ruci.
 
Magic 5 Lite je tragedija od telefona. Tragedija u smislu da su sve odradili top ali mu je zato kamera na nivou mid ranger aod pre 5 godina. Neverovatno loša kamera. Čak i za nekog kome kamera nije bitna stavka. Honor 90 Lite isti k. drugo pakovanje.

Honor X7a, X8a i X6 - jedino X8a nešto vredi. Ali opet puno bolja kupovina Motorola G54. X7a i X6 tragokomični telefoni. Preslabi čak i za cenu koju koštaju.

Vivo svi za zaobići. Preko KP ok, preko operatera preskupi za ono što nude.
 
Magic 5 Lite je tragedija od telefona. Tragedija u smislu da su sve odradili top ali mu je zato kamera na nivou mid ranger aod pre 5 godina. Neverovatno loša kamera. Čak i za nekog kome kamera nije bitna stavka. Honor 90 Lite isti k. drugo pakovanje.

Honor X7a, X8a i X6 - jedino X8a nešto vredi. Ali opet puno bolja kupovina Motorola G54. X7a i X6 tragokomični telefoni. Preslabi čak i za cenu koju koštaju.

Vivo svi za zaobići. Preko KP ok, preko operatera preskupi za ono što nude.
Ti ih sve napljuva ,koji bi ti preporucio ,bas me zanima,ja ovde ne vidim ni jedan da je bolji od magic 5 lite a,posebno sada kada je na akciji za 25k
 
Magic 5 Lite je tragedija od telefona. Tragedija u smislu da su sve odradili top ali mu je zato kamera na nivou mid ranger aod pre 5 godina. Neverovatno loša kamera. Čak i za nekog kome kamera nije bitna stavka. Honor 90 Lite isti k. drugo pakovanje.

Honor X7a, X8a i X6 - jedino X8a nešto vredi. Ali opet puno bolja kupovina Motorola G54. X7a i X6 tragokomični telefoni. Preslabi čak i za cenu koju koštaju.

Vivo svi za zaobići. Preko KP ok, preko operatera preskupi za ono što nude.
Ja sam uzeo Y36 preko fonly za 16000din nov Bez ugovora 8/256 varijanta.I 2 godine garancije normalno bas cekam da stigne.I to je cena koja je ok po meni.
 
Ja se lomim između Moto G 54 i Realme 9. Ne znam koliko je isplativo uzeti 9ku model star dve godine i dobiće još jednu nadogradnju samo. Moto ima za 30, Realme za 22 u radnjama.
 
Nazad
Vrh Dno