Šta je novo?

virtuelni surround istina ili mit?

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,068
Poena
125
Pozdrav.
Vidim ovde su jako kulturni i regularni ljudi pa ću napisati kraći post ovaj put o svom utisku na virtuelni zvuk,stereo zvuk,te pravi surround 7.1 zvuk na slušalicama.
Igrom prilika imam i G933,G635 (od danas),Astro A50 Gen 3 te Asus Strix 7.1 sluške i "guess what".
Virtuelni surround je bullshit da vam iskreno kažem..može biti dolby može biti dts može biti ne znam kaj što se kaže ali apsolutno nema razlike (meni) između tih slušalica i najobičnijih stereo slušalica.
Šta hoću da kažem, da je to samo jedan veliki marketing,odnosno bacanje novca ni u šta.
Naravno to je softverska simuacija koja pri igranju barem meni je daleko dalekoooo od pravog surrounda koji ćete imati na sluškama koje hardverski imaju ugrađene zvučnike u svakoj sluški.
Zašto to kažem, zato što imam Strix-ice koje imaju pravih 5 zvučnika u jednoj sluški i sjećam se dobro u Resident Evil Village tačno sam mogao čuti Lady Dimitrescu iz kojeg ugla sa stepenica dolazi,tupkajući cipelama po drvenom stepeništu.
To nisam mogao da čujem ni sa bilo kojim od ovih navedenih slušaki sa virtuelnim zvukom.
Poenta tematike je da upozorim kolege,dobre ljude ovde: ne bacajte pare, nećete dobiti ništa precizniji zvuk nego da ste na glavu stavili stereo sluške sa recimo razer-ovim softverom za simulaciju 7.1 zvuka.
Daleko dalekoooo je osječaj te prostornosti u odnosu na pravi 7.1 zvuk koji daje samo par modela slušalica na tržištu a kojih je na žalost sve manje i manje.
Tako da i na amazon su dosta ljudi pisali gluposti kako navodno na virtuelnom surround-u mogu čuti odakle neprijatelj dolazi..yeah my ass!!
Ako je iko mjerodavan da ovako nešto napiše onda je to osoba koja je probala i jedno i drugo.
 
Nazad
Vrh Dno