Šta je novo?

Vidne i brojne mrlje na sred ekrana tokom "Gray Uniformity Test"-a na novom TV-u

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,690
Poena
485
Dobio sam danas nov TV. TV je LG 65UR7600, dakle dno dna klasa. Postavio sam mu noge i dok je jos lezao vodoravno na brzinu sam ga upalio i pustio "Dirty Screen Effect | Gray Uniformity Test" da proverim da li je sve ispravno pre nego sto se vratim na posao i video sam da bas po sred ekrana ima dosta mrljica gusto rasporedjenih. Povrsina na kojoj se javljaju mrvice je ~30x15 bas po sred ekrana. Na brzinu sam uhvatio fotku, ali uzivo se vidi mnogo vise. Primetio sam da se mrljice bas vide kada se gleda sa donje strane(dakle dok je TV lezao vodoravno ja sam stajao ispred njega), ali daleko manje vide kad se gleda iz normalne perspektive spreda. Videcu kad posle posla postavim TV da stoji uspravno koliko ce se videti u obicnom koriscenju.

Da li je ovako nesto normalno ili je ovo razlog za brigu?


 

Prilozi

  • B894A2F7-88C9-4E39-AB91-905672296BDD.jpeg
    B894A2F7-88C9-4E39-AB91-905672296BDD.jpeg
    118.4 KB · Pregleda: 86
Prica ima srecan kraj. Kad sam digao TV uspravno i postavio ga tamo gde treba da stoji nisam vise uspeo da pronadjem mrljice ma koliko god se trudio da se savijam i gledam iz cudnih uglova kako bi ih nasao.
 
Poslednja izmena:
osušio se TV, ukratko
 
Uvek kad se donese iz hladnog u toplo trba ostaviti tv ili šta god od tehnike da se prilagodi sobnoj temperaturi. BAr pola sata ako ne i jače.
 
Nazad
Vrh Dno