Šta je novo?

Viber brljavi

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Zadnji update update Vibera brljavi u Arch i Manjaro. Odradim ponudjeni udate, koliko vidim kd instalira ima neki poblem sa ssl fajlom ali kao instalacija prdje ok. Kad startujem i uparim Viber sa mobilnim posle toga kad se podize Viber prvo ispise nesto crvenim slovima ali nabrzaka tako da nemam pojma sta ispse i onda se pridigne, Kad pogledam sad ima nepoznate konekcije, jednostano nije se upario sa mobilnm pola konekcija je upario pola ne, takodjer neki kontakti imaju svoj avatar-sliku a neki ne iako na mbu sve ima.
 
Zadnji update update Vibera brljavi u Arch i Manjaro. Odradim ponudjeni udate, koliko vidim kd instalira ima neki poblem sa ssl fajlom ali kao instalacija prdje ok. Kad startujem i uparim Viber sa mobilnim posle toga kad se podize Viber prvo ispise nesto crvenim slovima ali nabrzaka tako da nemam pojma sta ispse i onda se pridigne, Kad pogledam sad ima nepoznate konekcije, jednostano nije se upario sa mobilnm pola konekcija je upario pola ne, takodjer neki kontakti imaju svoj avatar-sliku a neki ne iako na mbu sve ima.
Да си ти жив и здрав, мени не ради Вајбер већ месец дана.
Artix, Void линукс... Једино је радио у Alpine али је и ту зарибао.
То је до Вајбера, није до Манџара.
 
Hvala na odgovoru, sad bar znam da nisam nista zabrljo, cudno mi kad instaliram on gura openssl 1 kad pogledam octopi openssl 3.x pise poteban Viberu. To su izgleda zabrljali jer oce sad koliko sam razumeo novce za sve. Najgore je sto 99% ljudi koristi taj viber retko ko telegram
 
Да си ти жив и здрав, мени не ради Вајбер већ месец дана.
Artix, Void линукс... Једино је радио у Alpine али је и ту зарибао.
То је до Вајбера, није до Манџара.
Nije do Vibera nego do tebe. Bolje pređi na Ubuntu LTS i snaps/appimage. Arch based rolling distroi očigledno nisu za tebe.

Bash:
sudo pacman -S snappy --noconfirm

I tastatura mora biti prebačena na serbian latin u language selektoru pre pokretanja Vibera.

In before "probao sam to sve i ne radi".
 
Koliko sam ja procitao na Manjaro www stable verzija je stable i ne trpa novotarije kao Arch, mesecima je npr. Manjaro imao stariju verziju plazme a Arch najnoviju.
Sto se tice pakovanja probao sam snap, flatpak i isto se ponasa. Viber nesto i ne koristim, Telegram mi je glavni. Da menjam distro samo zbog jednog programa pa to nije normalno, Sa Ubuntu su svi bezali na Arch e sad odjednom Arch nije ok, to mu dodje sa konja na magarca. Secam se Ubuntu foruma svi su dahtali za Arch distribucijama. Imam Telegram, Signal, qtox, ne menjam distro zbog jednog programa.
 
Nije do Vibera nego do tebe. Bolje pređi na Ubuntu LTS i snaps/appimage. Arch based rolling distroi očigledno nisu za tebe.

Bash:
sudo pacman -S snappy --noconfirm

I tastatura mora biti prebačena na serbian latin u language selektoru pre pokretanja Vibera.

In before "probao sam to sve i ne radi".
Пробао сам flatpak и appimage. Не ради. Пробао сам на више дистрибуција, до Вајбера је.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
To zavisi od regionalnog podešavanja. Ni ja ne moram da prebacujem na FreeBSD-u i MX-u. Na Archu moram.
 
Meni na Ubuntu neće da otvori Viber dok se tastatura ne prebaci na sr. Hoće da crashuje kada hoću da otvorim video koji mi neko poslao, pa sam isključio da automatski pušta i sada je sve ok.
 
Baš čudno.
Pogledajte prilog 365384
Instalirano iz .DEB fajla koji je skinut sa viber.com

Ček da predpostavim. Nisi prebacio tastaturu na SR pre pokretanja.

In before "nije do toga".
Не ради већ неколико недеља. Колико је Вајбер избацивао нових верзија и поправки, не знам. Примарна дистрибуција ми је Artix па нисам ни инсталирао Vajber iz flatpak-a на Void-u.
 
Evo podigo sam win 10, startovao Viber i ista prica kao i u linuxu, prvo krenuo update a po linuxu update je star par meseci. Ne kapiram zasto bi prebacivao tastaturu na latinicu a imam instaliran setovano US. Ima i jedna "mala sitnica" na mobilnom Android obavezno uzima backup na google koji nije zasticen tako da sva prica oko zastite pada u vodu. Bez rutovanja ne moze se kod mene iskljuciti da uzima backup Vibera.
 
Kako ne može bez rootovanja ? Imam ugašen google backup odavno.
 
Pogresno sam se izrazio posle backupa ima sledece st vke sinhronizacija Viber , Telegram itd i viber, isklucim sinhronizaciju on je ponovo ukljuci. Ima i dobra strana sto Viber brljavi, nema reklama na PC medju kontaktima,na mobu uvek ima 2-3 reklame koje se uglavljuju kao da su osoba sa kojom kontaktiram. Nevalja sto neznam koji nalozi nisu reklama a isto su unknown a vidim ima prepiska. Ako ugasim google backup sta bi sa kontaktima ako rikne tel. to je Xiomi Mi play bio na rasprodaji u winwin a pise svuda Android 9 a kod mene Android 8. Kliko je "dobar" pocela mi na ekranu da izlazi zuta fleka a ne bahatim se ko cerka koja svoj Huawei baca, pada joj itd.
 
Nisam nikada instalirao Viber na desktopu, ali na Androidu mi je ugašen backup, povremeno javi (ali vrlo retko se to dešava) da nije mogao da odradi backup ali sve ok radi, niti se ponovo uključuje sam od sebe.
 
Nisam nikada instalirao Viber na desktopu, ali na Androidu mi je ugašen backup, povremeno javi (ali vrlo retko se to dešava) da nije mogao da odradi backup ali sve ok radi, niti se ponovo uključuje sam od sebe.
Meni je bitan na desktopu. Na mobu imam problem sa jagodicama na prstima, bodem se merim secer i jagodice mi se zbog secera cesto smezuraju tako da poludim kad kucam na mobu. Drugi razlog je vid, na desktopu sve krupno i lepo se vidi i plus tastatura. Kucam na mobu bas kad moram, cesto me izludi kod telefoniranja jer jednostavno ne konstatuje moje povlacenje prsta da uspostavim vezu, cudan problem nekad prevucem prstom i sve ok a nekad poludim dok konstatuje da sam prevuko prstom na gore, probao i na drugim telefonima isto se desava.
 
Lakše na desktopu i tabletu, pogotovo sa eksternom tastaturom. Svakodnevno koristim na win, Android, IOS. Linux do skoro, sve to super radi. Lubuntu distribucija, na jednom jako starom nb sa 2Gb RAM i na VM sa malo memorije.

Reklame blokira ad guard privatni DNS. To sad svi telefoni i tableti valjda imaju, ja sam ga postavioi na Android i na IOS.
 
Razumem potrebu za desktop aplikacijom, samo sam rekao da provereno radi na Androidu sa ugašenim google backupom, buni se jednom u 2 meseca recimo (notifikacijom) ali to je sve, niti se aktivira ponovo i funkcionalan je.
 
Lakše na desktopu i tabletu, pogotovo sa eksternom tastaturom. Svakodnevno koristim na win, Android, IOS. Linux do skoro, sve to super radi. Lubuntu distribucija, na jednom jako starom nb sa 2Gb RAM i na VM sa malo memorije.

Reklame blokira ad guard privatni DNS. To sad svi telefoni i tableti valjda imaju, ja sam ga postavioi na Android i na IOS.
Nemam te postavke android 8 ili neznam da ih nadjem. Nasao na netu kao njihovu strnicu i krenuo sa instalacijom, nema ga nigde a malwarebytes ne mogu da instaliram to sto nude ne moze na android 8 ili ovo cudo sto si reklamirao blokira instal bilo kakvog av, fora je na netu crni petak popust
 
Poslednja izmena od urednika:
Reklame blokira ad guard privatni DNS. To sad svi telefoni i tableti valjda imaju, ja sam ga postavioi na Android i na IOS.
I sta sad da radim, imma 70 godina i sad ce da mi zezne telefon i mazne penziju, e ja naiva, cim nema na google play trebalo je da odustanem.
 
Ma ovo je lakše od Google Play, ne instalira se ništa, samo koristi drugi DNS, ako telefon podržava. Koji telefon imaš da nađemo na Google gde je opcija ako je ima?
 
Evo navuko se ja, slika sa mobilnogScreenshot_2022-11-26-21-03-15-739_com.android.chrome.jpg
XIOMI MI Play Android 8, on je meni poceo instalaciju vidi sliku gore, sa te adrese
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije do Vibera nego do tebe.
...
I tastatura mora biti prebačena na serbian latin u language selektoru pre pokretanja Vibera.
Ako teramo mak na konac, i ako je ovo uslov, onda je definitivno do Vibera, tj. "mozgova" koji to prave. Nije Viber jedini program koji brljavi zbog lokalizacije, ali iza ostalih uglavnom stoje dva čoveka koji se time bave u slobodno vreme, a ovo je korporacija nesposobna da napravi kršten proizvod.
 
Mnogo ste vi gospodo postali razmaženi i ponašate se kao da je nečija dužnost i obaveza da ovakve bagove ispravlja i da vama ugađa. Shvatite da Viber for desktop koristi jako mali broj ljudi čak i na Windowsu. Viber sutra može doneti odluku da obustavi dalji razvoj GNU/Linux verzije jer se ne isplati trošiti vreme i novac da bi se zadovoljila šačica večito nezadovoljnih i nezahvalnih GNU/Linux korisnika koji svaki dan nešto izvoljevaju. Ostaće samo Android i iOS verzije. Jel to želite ?

Umesto da budete srećni što imate native supported aplikaciju, vi večito cepidlačite i tražite dlaku u jajetu. Aplikacija radi. Kome se ne sviđa kako radi, neka je obriše i pređe na Telegram ili Signal. Problem rešen.
 
Viber za linux desktop ima samo verzija za Ubuntu i Fedoru. Sve ostale distribucije uzmaju jednu od te dve verzije i prilagodjavaju za svoju distribuciju. Toliko ima linux distribucija da kad bi i hteli morali bi da angazuju gomilu ljudi da prepravljaju program za svaki distro. Ja sam na Telegramu tako da retko uopste koristim Viber ali imam i Signal i qtox.
 
Nije direktono vezano a temu, ali da pitam da li je na telefonu (Androis OS) moguće zaključati ekran aplikacije tokom viber poziva, tako da ekran ne reaguje na slučajne pritiske, nešto u fazonu Netflix screen lock ikonice?
 
Nazad
Vrh Dno