Šta je novo?

Vazdušni kuleri - noviteti i diskusije [nije tema za preporuke za kupovinu]

ne znam gde da stavljam ove novosti sa CES2024 :)

ovo je neki hibrid, pa mozda najbolje ovde, ima time u video linku

 
 

BQyfQaJXvaJd2K2e.jpg
 
 
 
Dobar je ali ne za AMD a i zašto bi dao tolike pare kad postoji Thermalright...
 
Poslao mi drugar test, kaže bolji ja u praksi nego što test može da pokaže... Bez problema drži 13900K SP 99 ispod 90c sa defaultnim klokom uz undervolt, i naravno obavezno CF... To je za takva setup potrošnja od ~300w tokom R23, veoma slično kao prosečnco AIO 360.
 
Da, odlično radi na Intelu, verovatno najbolji vazdušni kuler za njih.
Za AMD nije naročito dobar, verovatno zbog baze, a kažu da za sada ne planiraju zasebne verzije...
 
Za budget coolere kako se pokazao

Thermalright Assassin King 120 SE​

nesto do 130W potrosnje u odnosu na ID 224-xe na primer
 
Ima li nesto bolje od D15 danas?
Nisam nesto posebno pratio kulere u zadnje vreme. Ok radi i ovaj ali bih mozda i promenio. 10980XE hladim. Mora na leru za sada.
 
vidim da su konačno preneli dizajn xeon coolera sa zaptivenim bočnim stranicama i na desktop
trebalo im je samo 30 godina...

Ima li nesto bolje od D15 danas?
Nisam nesto posebno pratio kulere u zadnje vreme. Ok radi i ovaj ali bih mozda i promenio. 10980XE hladim. Mora na leru za sada.
koja ti je x299 ploča? i kućište?
kako misliš na leru, misliš bez OC?
 
Da bez OC-a jer cpu na 4.5Ghz all cores moze da povuce i do 400w na sintetickim testovima.

Ploca je Rampage IV Extreme Encore. Pasta je Kryonaut Extreme, mada nije skoro menjana ali joj i ne fali nista.
Kuciste Cors 5000D Airflow napunjeno A12x25 sterox fanovima. Protok je dobar, samo cpu kuler nema snage da ga ohladi na bilo kom OC-u, Mada je i mozda takav primerak CPU-a.
Video sam da se bez problema klokuju na 5Ghz na sva jezgra sto bi mi bilo vrh ali nema sanse da se ohladi vazduhom a vodu u masinu vise ne stavljam.
Ne mora naravno 5Ghz ali bih bio bas zadovoljan kad bih ga nategao na 4.5Ghz i terao dalje jer mi se ne vraca na mainstream niti menja pola masine...

Noctuu dok cekam za naslednika D15 kulera proci ce isto 30 godina.
 
400W je za sam CPU ili cela mašina*?*?
ovaj 7800x je hladan ko hled...ne mogu da verujem da tolko može da pojede struje!
a što ne stavljaš vodu više, ako ne pitam previše?
....
e kod krajonauta je bilo promene T od kako si stavljao pa do sada, i koliko je to od kako si stavljao?
jel ima onaj pad u protoku T što svi pričajku da ima?
 
Da, sam CPU, na 5Ghz trosi 600W :)
Stara arhitektura i mrcina od procesora. Naspram mainstream CPU-ova je ogroman.

Koristio sam ranije AIO igracke na vodu, mada ne puno, ukupno dva corsa i jedan je posle par meseci vrisnuo. Srecom nisam imao nikakve stete. Custom loop nisam probao, kul izgleda ali je teska zayebancija sa zabokrecinom i ostalih nus pojava tako da to vise ne razmatram.

Iskren da budem nisam u zadnje vreme pratio ima li neke promene. Ali ima sigurno pune 3 gidine pa i cetvrta od stavljanja paste. Ovo mi je working horse masina, koristim je za posao svakodnevno a posle toga za igranje. Radi sve bez greske ali bih da joj produzim vek nekim klokom CPU-a da bolje gura 4090 kartu jer mu je sam klok usko grlo.
Kada bih uzeo 5090 verujem da bih minimalno dobio i morao prvo da menjam cpu hladnjak.

Raspisao sam se mozda malo vise ali verujem da bih mogao da resim ovo nekim bojim jos masivnijim hladnjakom dok ne resim nekad da menjam platformu...
 
Vazdušnim kulerom nećeš moći da ohladiš 400W, džaba gledaš...
Što se tiče D15, možda ima par njiih koji bi ga prešišali ali za par stepeni...ID Cooling FROZN 720, Thermalright Frost Spirit V3/Frost Commander 140...
 
Da, malo sam bacio oko na noviji thermalright, oduvek sam ih gotivio i umeli su da naprave dobar kuler, cak i fan, bucniji ali da dobro hladi.
Iskreno mislim da je dostignut neki limit sa vazdusnim hladjenjem...
 
Ima li nesto bolje od D15 danas?
Nisam nesto posebno pratio kulere u zadnje vreme. Ok radi i ovaj ali bih mozda i promenio. 10980XE hladim. Mora na leru za sada.
D16 za ~2 meseca (+- nekoliko nedelja/meseci)

Noctuu dok cekam za naslednika D15 kulera proci ce isto 30 godina.
nope, nikako 30 godina, za ~2 meseca stize (odnosno Q2 sad 2024)
Iskreno mislim da je dostignut neki limit sa vazdusnim hladjenjem...
Ce da bude razbijeno od strane Noctue za ~ 2 meseca xD
 
Nije ni Noctua sto je nekad bila, mnogi brendovi su je stigli po pitanju kvaliteta i perfomansi. Videcemo D16, ali ne ocekujem nesto mnogo.
 
@Dogzilla
Ma u taj njihov roadmap sam odavno prestao da verujem. Verujem da ce da naprave dobar proizvod ali su malo neozbiljni sa stalnim odlaganjem.
Samo njihova hladjenja i koristim ali me malo nervira kaki boja pa onda jos 2 godine cekanja da izbace u crnoj boji...
 
Ma u taj njihov roadmap sam odavno prestao da verujem
Q2 je skoro stigao, nisu odlozili, to znaci da izlazi u Q2, takodje Kinezi/Vijetnamci, gde god su fabrike po discord-ima pricaju da su videli nove 140mm LCP ventilatore kako se uveliko stancaju na proizvodnim trakama, masovna proizvodnja je u jeku dok mi pisemo sad. Nisi vise ni meseci u pitanju, mi smo nedeljama daleko od izlaska.
 
^ malo je falilo da uzmem SB-E i na kraju porucio D15. SB-E je bio cak i bolji u nekim slucajevima od D15, cini mi se da sam tada gledao testove koje je radio doyll.
 
Da, sam CPU, na 5Ghz trosi 600W :)
Stara arhitektura i mrcina od procesora. Naspram mainstream CPU-ova je ogroman.

Koristio sam ranije AIO igracke na vodu, mada ne puno, ukupno dva corsa i jedan je posle par meseci vrisnuo. Srecom nisam imao nikakve stete. Custom loop nisam probao, kul izgleda ali je teska zayebancija sa zabokrecinom i ostalih nus pojava tako da to vise ne razmatram.

Iskren da budem nisam u zadnje vreme pratio ima li neke promene. Ali ima sigurno pune 3 gidine pa i cetvrta od stavljanja paste. Ovo mi je working horse masina, koristim je za posao svakodnevno a posle toga za igranje. Radi sve bez greske ali bih da joj produzim vek nekim klokom CPU-a da bolje gura 4090 kartu jer mu je sam klok usko grlo.
Kada bih uzeo 5090 verujem da bih minimalno dobio i morao prvo da menjam cpu hladnjak.

Raspisao sam se mozda malo vise ali verujem da bih mogao da resim ovo nekim bojim jos masivnijim hladnjakom dok ne resim nekad da menjam platformu...

znači prve tri godine nije bilo promene T? a za četvrtu nisi ni gledao? pa dobro ako je tako to je to onda...
a za koji posao koristiš? mislim prži se CPU na 100% u nekom delu vremena*?
da li onda prelazi 80C? jer kad prelazi 80C onda valjda taj krajonaut propada, tako kažu...

kako su ti postavljeni ventovi*?
ako ti je ovo kućište iz potpisa, i ako te ne mrzi da ih prepakuješ, a to je posao od celog prepodneva...

uzmi lepo da ZADNJA 12. udara u D15, a D15 preokreni da taj vazduh usisava, i gura ka prednje 3x12
a ovi odozgo umesto da izbacuju da UBACUJU i da zapravo hlade D15 dodatno.

jer te 3x12 dok dobace vazduh do D15 on je već 3-5 C topliji !
a ovako bi ove 2X12 odozgo udarala u rebarca sa strane! ne znam da li razbiraš*?
aj probaj stvarno, ako te ne mrzi pa nam javi T, pre i posle, sa recimo Cinebenchom R23, loop 30min
a ako sam te zezno, pa ne bude ništa pametno, onda se izvinjavam! izvinjonjo što bi rekao onaj kesić...

znači SVE obrnuto od ove slike ovde, osim zadnje 12. koja ostaje da ubacuje
/sve jes suprotno od onoga što jeste!/

evo ovako sam mislio
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno