Šta je novo?

Vazdušni kuleri - noviteti i diskusije [nije tema za preporuke za kupovinu]

Novi Cooler Master MA824 Stealth se odlicno pokazao na dva test-a:


 
Frankenstein monster.


1687880064831.png
 

Prilozi

  • 300A.jpg
    300A.jpg
    129.5 KB · Pregleda: 126
 
55$ za THERMALRIGHT FROST SPIRIT 140 koji je na testovima Hardware Canucks gotovo u rangu sa NH-D15, a ponegde i bolji??? I lep i dobar, a jeftin!!!
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    237.1 KB · Pregleda: 35
  • 02.jpg
    02.jpg
    240.7 KB · Pregleda: 68
Sve je to lepo al' ne možemo da im prismrdimo ovde i u okolini...
 
Taj TR Frost Spirit na amazonu.de je jos povoljniji 38 eura, dzabe.
A i Frost Comander je bio ispod 50e zadnji put kad sam gledao. FC ima jedan 8mm heat pipe više od Spirit-a.
Da nisam prešao na vodeno uzeo bih neki od ta dva definitivno.
 
Hm...i dalje na istu foru, samo su promenili ventilatore i gornji deo.
Čudi me da još nisu probali da izbace neki high end kuler. Možda će kad se pojave novi Typhoon ventovi...
 
 
Dok ga se ne dohvate Steva ili Hardware Canucks ovo je, bar meni, samo novi model kulera. Sa cenom koja je opasno blizu NH-D15 Cromax u Nemačkoj, pitanje je koliko je zaista dobar. Istina, ima Mobius ventilatore što je dobra stvar, ali Noctua je Noctua. I opet, samo moj lični utisak, iako je fino oklopljen odozgo i dalje mi je neverovatno ružan, iako ne mogu da objasnim šta mi je to ružno na njemu.
Ali, dobro je što se sve više vazdušnih kulera opasno približava NH-D15 po performansama.
 
Pojavila se nova firma koja prodaje kulere upola cene od Thermalright-a (A Thermalright vec prodaje kulere upola cene od konkurencije)

$19.99 Cooling Factor Jade Mountain kuler sa 6x6mm cevima, dual-tower, dva ventilatora

Kod:
https://www.amazon.com/Cooling-Factor-CFM3952-CFW120M-LGA1700/dp/B0B6ZHV4D6

71zvt4cIBWL._SL1500_.jpg
 
Uf, na DE Amazonu skoro duplo skuplji.
 
Alpenföhn Brocken 4 Max i Scythe Fuma 3 kao preslikani, samo pitanje koji je bolji :)

Brocken%204%20Max%20(1).jpg

711EFkJl0bL.jpg
 
Džaba link, ne razumem ljude, šta će im to... :D

Samo 152mm visok, doduše.
 
pa Balkan only :)
 
 
Be Quiet Dark Rock Pro 5 i Dark Rock Elite:



Šteta što ih nisu montirali na matičnu da se može jasno vidjeti da li i koliko zaklanjaju prvi M.2 slot i DIMM slotove. Po svemu sudeći NH-D15 Gen2 će imati prednost zbog nezaklanjanja M.2 slota, ali vidjećemo kad se pojave.
 
Ah, beli assassin IV ( još lepši od crnog :) ) i još što šta od DeepCool.



Stavio sam AK620 sa ventom koji bije direktno u njega ( videti sliku ) i opet su temperature poprilično visoke. Kad sam već pukao ( a tek ću ) tolike pare na novi komp moraće da padne jedan Kraken 280 čisto da se uverim da je AK620 sasvim dovoljan, jer ono što se meni dešava nema dodirnih tačaka sa videima sa YouTube i frugih testova.

P.S. Mr. Matt Lee je počeo da pravi sve zanimljivije video klipove. :) :)

P.S. 2 Ko ono reče da bele stvari zanimaju mene i jedan posto "belih entuzijasta" ??? :) :)
 

Prilozi

  • 00.jpg
    00.jpg
    127 KB · Pregleda: 56
@Arthur Morgan
Da li možeš zamijeniti NVMe u prvom M.2 slotu bez skidanja Assassina?
 
Nazad
Vrh Dno