Šta je novo?

Vaši saveti i iskustva: Kupovina telefona preko sajta KupujemProdajem i sličnih

ne.na123

Poznat
Učlanjen(a)
02.10.2021
Poruke
13
Poena
25
Pozdrav svima.
Već par meseci razmišljam o kupovini telefona; na preporuku prijatelja sam željeni model potražila i na sajtu KupujemProdajem.
Iako sam odavno čula za sajt, nikada ga nisam koristila za neku ozbiljnu kupovinu.
U segmentu telefona, mišljenja su podeljena. Uz par toplih preporuka sam, kroz razgovor sa kolegenicom saznala da je njoj prodat telefon sa nevažećom garancijom koji je jedva pregurao nedelju dana rada.
Telefon koji tražim više nije dostupan u direktnoj prodaji, pa mi nakon ovih reči nije svejedno.
Kupovina telefona je za mene istorijski trenutak, svečana prilika i jedna velika investicija.
Sve sigurnosne mere, predlozi i saveti su mi jako potrebni i važni.
Unapred zahvaljujem! :)
 
Ako kupujes telefon na KP, kupi iskljucivo neotpakovan, nemoj one "star 1 dan, upaljen radi provere", takvi telefoni su cesto sluzili kao demo u inostranstvu, stajali upaljeni mozda mesecima. Licno sam kupovao samo nove neotpakovane (za sebe, porodicu...) i nikad nisam imao problema. Nijedan telefon se nije pokvario tako da ne znam sta bi bilo sa "wc papir garancijom". Mada poznajem momka kome je jedan prodavac iz Subotice uvazio takvu garanciju. Ko hoce apsolutnu sigurnost, neka kupuje telefone sa fiskalnim, ko hoce da ustedi solidne pare, neka malo rizikuje i kupi na KP.
 
Skoro svaki telefon sam kupio na KP od proverenih prodavaca uglavnom iz Subotice sa 1000+ pozitivnih ocena. Naravno telefon stigao u vakum pakovanju, model za evropsko tržište. Garancija mi nikada nije trebala svaki telefon je radio normalno.
 
Pozdrav svima.
Već par meseci razmišljam o kupovini telefona; na preporuku prijatelja sam željeni model potražila i na sajtu KupujemProdajem.
Iako sam odavno čula za sajt, nikada ga nisam koristila za neku ozbiljnu kupovinu.
U segmentu telefona, mišljenja su podeljena. Uz par toplih preporuka sam, kroz razgovor sa kolegenicom saznala da je njoj prodat telefon sa nevažećom garancijom koji je jedva pregurao nedelju dana rada.
Telefon koji tražim više nije dostupan u direktnoj prodaji, pa mi nakon ovih reči nije svejedno.
Kupovina telefona je za mene istorijski trenutak, svečana prilika i jedna velika investicija.
Sve sigurnosne mere, predlozi i saveti su mi jako potrebni i važni.
Unapred zahvaljujem! :)
Uzgred, moram da se nadovežem..
Primetila sam da se neki telefoni prodaju po dosta nižoj ceni - telefoni kupljeni kod operatera, stari mesec - dva, uglavnom sa garancijom, prodaju se 100-150 EUR jeftiniji od originalne cene. Uglavnom na priloženim slikama izgledaju ok, očuvano.
Po kom principu to funkcioniše, u čemu je štos (ako ga ima)?
 
Primetila sam da se neki telefoni prodaju po dosta nižoj ceni
Neno, možda se liku/likovima žuri za kintu i sl.

Desi se i meni x puta da telefone dajem za par hiljada niže, sve u fulu, ne baš par desetina, ali onako tek da bude na vrhu oglasa, da se ne vuku danima tamo...

takvi telefoni su cesto sluzili kao demo u inostranstvu, stajali upaljeni mozda mesecima
Ima slučajeva i kod naših prodavaca tehnike, gde telefoni stoje na punjačima (prezenteri) mesecima i desi se da takav ako je jedini u radnji prodaju kupcu, a pritom kupljen na daljinu (naručen onlajn) itd, gde ti nemaš uvid u to i posle reklamacija reklamaciju stiže.
 
Ima slučajeva i kod naših prodavaca tehnike, gde telefoni stoje na punjačima (prezenteri) mesecima i desi se da takav ako je jedini u radnji prodaju kupcu, a pritom kupljen na daljinu (naručen onlajn) itd, gde ti nemaš uvid u to i posle reklamacija reklamaciju stiže.
Slazem se, kad sam isao da kupim telefon drugu u wi...., hteli su da mi prodaju izlozeni model koji je stajao mesecima na punjacu. Otisao sam u drugi deo grada isto u wi...., gde su imali jedan neotpakovan... Tako da treba paziti i kod zvanicnih prodavaca.
 
Ja sam bila u toj prilici da kupim izloženi model. Duhovi su iznikli nakon samo par meseci korišćenja, ali pošto nije bilo toliko izraženo, mislila da je problem tehničke prirode i da će se regulisati apdejtom. Nije. Poslala sam telefon u servis, garancija je to srećom porkila. Osim ekrana, zamenjeno je još ko zna koliko stvari (među njima, naravno baterija). 🙂 🙃
Trudim se da budem obazriva zato što sam se teško opekla tom prilikom.
Po mom pitanju (i temi) možete videti da nisam postala computer wizard, ali priznajem da ne znam i trudim da se informišem na vreme.
 
Pazi, cak i kad kupujes preko KP-a, vidi da nadjes neki u blizini, pa da ga proveris... :)
Ja sam skoro porucio Xiaomi telefon iz Novog Sada, telefon je stigao i iako je u oglasu pisalo da sve radi kako treba, nije radilo...ekran je zamenjen pa citac otiska prsta ispod ekrana nije radio, plus je ultra siroka kamera imala neku kapljicu izmedju sociva i stakla, pa je bila mutnjikava...odmah sam se javio prodavcu, rekao da telefon nije kao prema oglasu, vratio mu telefon i on mi vratio pare...s obzirom da prodaje mnogo telefona, verovatno je video da je ekran okej, upalio glavnu i prednju kameru i one su okej i mislio je da je kako treba...ali eto, nije tako bilo i brzo je vratio pare, pa sam porucio jos jedan isti telefon isto iz Novog Sada i on je radio kako treba i evo sad ga koristim.
2 nedelje kasnije sam isti takav telefon uzeo za devojku od coveka iz Beograda, i otisao sam da ga pogledam, proverio sve radi super i to je to.
Zato bi bilo najbolje da i ako juris polovne telefone, da mozda nadjes nekog ko zivi u tvojoj okolini i da uzivo pogledas telefon...jos ako ima garanciju, onda ne bi trebalo da bude problema. :)
 
Do predprošle godine nikada ništa nisam kupio sa KP-a sa njihovom nazovi garancijom od godinu dana u kojoj nisu uvedini nikakvi lični podaci prodavca. U toj garanciji koju sam recimo ja dobio nema ni navedena prava kupca, prazan papir sa datumom kupovine, bez imena, prezimena, adrese prodavca, samo broj moba. Elem, predprošle godine po sugestiji jednog prijatelja kupim Xiaomi telefon na KP . To je bio prvi moj Xiaomi pa zato nisam hteo da se razbacujem parama, možda mi se ne svidi pa poželim da ga prodam posle 15 dana, kupljen nov sa KP posle mesec dana ne mož da izgubiš više od 100eu. Prodavac je na prvu bio ok mada mi se nije svidelo to da tako nazovem kupovinom iz džepa na sred ulice. Kupovao sam nov telefon, kako oni to zovu u vakum pakovanju koje je isto kao svaka pakla cigareta sa trafike koju kupim. Na licu mesta sam dobio sva obećanja da ako sa mobom nešto nije ok da će isti otići u servis ili biti zamenjen, drugim novim. Da se sada čovek od srca i dubljeg novčanika nasmeje. Mob je posle manje od mesec dana počeo čudno da se ponaša, napravim kontakt sa prodavcem i drugi susret posle kupovine opet na ulici, malo popričasmo i čovek uzme telefon u full pakovanju da nosi kao u neki servis. Sutradan zove i kaže sa mobom je sve uredu. Ok dodjem po njega i zahvalim se. Medjutim jok, kvar i dalje prisutan. Onda odem u registrovan Xiaomi servis i platim pregled telefona gde su oni prikačili mob na računar i mob je izbacio grešku koji zamenski deo je u kvaru. Pitao sam dali mogu da dobijem neku potvrdu da bi mogao da uverim prodavca da je mob neispravan, rekli su ne osim ako ostavim mob kod njih u servisu pa oni otklone kvar. Ok poštujem. Nadjem se opet sa prodavcem sa kojim već kreće napeta situacija i opet priča ispočetka šta mobu fali...da ne smaram, lik me je vozao pa jedno 3 susreta a na kraju kada nije pristao na zamenu telefona i kada sam zatražio povrat novca čovek je ladno odgovorio, mogu da vam dam para po otkupnoj ceni polovnog telefona. Rekao sam ok jer toliko se taj mob vukljao kod njega da mi se gadilo da ga vraćam kući a nisam neispravnog hteo da ga prodajem na oglasu, ovaj lik ladno može. Dakle platio sam mob čoveku 500 i posle 2 mesca budući da nije hteo da prizna svoju divča garanciju dobio od njega 250eu. Onda sam rekao pa šta će meni to sve matorom čoveku, prošetao sam do Mi Store i kupio 120eu skuplji Xiaomi od cene sa KP, dobio sam naravno fiskalni račun i dve godine garancije. Ranije pre ovog mračnog iskustva sa KP kupovao sam mobove isključivo po prodavnicama ili sa oglasa od sklapaoca ugovora koji su kupili mob preko jedne od naše 3 mreže sa dve godine garancije. Bili su u obavezi da mi daju kopiju ugovora jer servisi garanciju priznaju samo uz lične podatke kupca ili ti sklapaoca ugovora. Gledao sam da ti telefoni ne budu stariji od 2 dana. Kupio sam 3 Samsunga stara 1 dan, vidi se po ugovoru koji su sklopili da su toliko stari, nosio sam ih godinu i po i šljakali su kao avion.

Verovatno ima ok prodavaca na KP ali ja sam naleteo na nekog baš kvarnog i to sa velikim brojem pozitivnih ocena. Neću više da kupujem na KP, te tobože nove stvari, jer znate kako se kaže "nove stvari su u prodavnici a polovne na oglasu". Pa i ti telefoni sa mreže stari 1 dan su negde polovni i zato su im cene daleko manje nego u radnjama.
Preporučujem ako hoćeš jeftinije da prodješ kupovinu moba od sklapaoca ugovora koji kupuju mobove sa mreže jer pazi to je njima 1 mini kredit gde taj mob odplaćuju na 24 rate a od tebe uzimaju keš sa umanjenom cenom.
 
Ja ne mogu da shvatim ljude koji kupuju preko operatera i skoro duplo preplacuju telefon, osim ako im novac ne igra nikakvu ulogu.
Ne znam koliko vec godina unazad kupujem telefone i ostalu tehniku preko KP, nikada problem imao nisam kad uzmem vakum pakovanje, a cesto menjam telefone.
Jedini problem sam imao sa slusalicama koje nisu htele da se povezu (fabricka greska) za koje mi je uvazena garancija i covek sa KP mi je uredno refundirao novac.
 
Samo provereni KP prodavci, prodavnice izbegavati maksimalno (nekad umeju da daju popust pa roba izađe isto kao na KP, samo što daju eto račun i "legalnu" garanciju (što ne znači da je ista ostvariva ili lako ostvariva)). Stop derikožama uvoznicima.
Ne znam kako iko veruje uvoznicima i njihovim pričama kako je sve skupo i kako oni ne mogu manje cene da ponude jer eto naši mnogo deru na uvoz. Ne kupuju oni telefone u npr Mediamarkt-u po prodajnim cenama pa na njih plaćaju carinu, transport, logistiku i ostale stvari i onda na to dodaju svoju maržu i pdv. Telefone nabavljaju po skoro istim cenama kao i u svim zemljama, samo što je kod nas uvoz te robe malo skuplji, ali ne 100% skuplji pa da telefon košta 50-100% više nego u svetu.
 
Do predprošle godine nikada ništa nisam kupio sa KP-a sa njihovom nazovi garancijom od godinu dana u kojoj nisu uvedini nikakvi lični podaci prodavca. U toj garanciji koju sam recimo ja dobio nema ni navedena prava kupca, prazan papir sa datumom kupovine, bez imena, prezimena, adrese prodavca, samo broj moba. Elem, predprošle godine po sugestiji jednog prijatelja kupim Xiaomi telefon na KP . To je bio prvi moj Xiaomi pa zato nisam hteo da se razbacujem parama, možda mi se ne svidi pa poželim da ga prodam posle 15 dana, kupljen nov sa KP posle mesec dana ne mož da izgubiš više od 100eu. Prodavac je na prvu bio ok mada mi se nije svidelo to da tako nazovem kupovinom iz džepa na sred ulice. Kupovao sam nov telefon, kako oni to zovu u vakum pakovanju koje je isto kao svaka pakla cigareta sa trafike koju kupim. Na licu mesta sam dobio sva obećanja da ako sa mobom nešto nije ok da će isti otići u servis ili biti zamenjen, drugim novim. Da se sada čovek od srca i dubljeg novčanika nasmeje. Mob je posle manje od mesec dana počeo čudno da se ponaša, napravim kontakt sa prodavcem i drugi susret posle kupovine opet na ulici, malo popričasmo i čovek uzme telefon u full pakovanju da nosi kao u neki servis. Sutradan zove i kaže sa mobom je sve uredu. Ok dodjem po njega i zahvalim se. Medjutim jok, kvar i dalje prisutan. Onda odem u registrovan Xiaomi servis i platim pregled telefona gde su oni prikačili mob na računar i mob je izbacio grešku koji zamenski deo je u kvaru. Pitao sam dali mogu da dobijem neku potvrdu da bi mogao da uverim prodavca da je mob neispravan, rekli su ne osim ako ostavim mob kod njih u servisu pa oni otklone kvar. Ok poštujem. Nadjem se opet sa prodavcem sa kojim već kreće napeta situacija i opet priča ispočetka šta mobu fali...da ne smaram, lik me je vozao pa jedno 3 susreta a na kraju kada nije pristao na zamenu telefona i kada sam zatražio povrat novca čovek je ladno odgovorio, mogu da vam dam para po otkupnoj ceni polovnog telefona. Rekao sam ok jer toliko se taj mob vukljao kod njega da mi se gadilo da ga vraćam kući a nisam neispravnog hteo da ga prodajem na oglasu, ovaj lik ladno može. Dakle platio sam mob čoveku 500 i posle 2 mesca budući da nije hteo da prizna svoju divča garanciju dobio od njega 250eu. Onda sam rekao pa šta će meni to sve matorom čoveku, prošetao sam do Mi Store i kupio 120eu skuplji Xiaomi od cene sa KP, dobio sam naravno fiskalni račun i dve godine garancije. Ranije pre ovog mračnog iskustva sa KP kupovao sam mobove isključivo po prodavnicama ili sa oglasa od sklapaoca ugovora koji su kupili mob preko jedne od naše 3 mreže sa dve godine garancije. Bili su u obavezi da mi daju kopiju ugovora jer servisi garanciju priznaju samo uz lične podatke kupca ili ti sklapaoca ugovora. Gledao sam da ti telefoni ne budu stariji od 2 dana. Kupio sam 3 Samsunga stara 1 dan, vidi se po ugovoru koji su sklopili da su toliko stari, nosio sam ih godinu i po i šljakali su kao avion.

Verovatno ima ok prodavaca na KP ali ja sam naleteo na nekog baš kvarnog i to sa velikim brojem pozitivnih ocena. Neću više da kupujem na KP, te tobože nove stvari, jer znate kako se kaže "nove stvari su u prodavnici a polovne na oglasu". Pa i ti telefoni sa mreže stari 1 dan su negde polovni i zato su im cene daleko manje nego u radnjama.
Preporučujem ako hoćeš jeftinije da prodješ kupovinu moba od sklapaoca ugovora koji kupuju mobove sa mreže jer pazi to je njima 1 mini kredit gde taj mob odplaćuju na 24 rate a od tebe uzimaju keš sa umanjenom cenom.
Izvini ali tvoja prica je onako mlaka
Nigde ne pominjes koji je "kvar" u pitanju?
Kao osoba koja je promenila na tone mobilnih telefona svestan sam da postoje odredjeni bagovi od serije do serije, modela do modela koji u nekim slucajevima zaista moze biti veliki problem. Ali na zalost to je cesto slucaj sa svakim primerkom
Isto tako mi se desilo ne tako cesto ali se desavalo da prodam telefon koji sam koristio tipa godinu dana i prodam ga potpuno ispravnog. Da kupac krene da me zivka svaki dan da me mesi jer je on pre toga koristio samsung a tu mu nije isto i zasto mu je sad ovako on pritisne tamo nesto pa mu ne izbacuje i to mu se ne dopada (bla bla bla)

Skoro sam prodao bt slusalice neke i zena me je zivkala 3 dana da me ubedjuje da ne moze na iP da se javi na njih, a ja ne mogu da joj objasnim da moze da se javi ali da iz nekog razloga IP prebaci na svoj interni speaker a ne direktno na bluetooth nego mora da se klikne na ekranu da se prebaci. To niti je do slusalica vec mora da podesi Call Audio Routing da uvek se javi na bt uredjaj kada je prikljucen

Tako da ovo "poceo je cudno da se ponasa" moze lako biti android / miui related tako da bi voleo da procitam sta je to tacno bilo cudno?
Jer kupio si telefon na crno koji nije bio svercovan i ako cepidlacis za neki softverske probleme to je po meni jako bezobrazno i nije ni malo objektivno.
Zato kupis u radnji preplatis pa odes mesis njih :)
 
Izvini ali tvoja prica je onako mlaka
Nigde ne pominjes koji je "kvar" u pitanju?
Kao osoba koja je promenila na tone mobilnih telefona svestan sam da postoje odredjeni bagovi od serije do serije, modela do modela koji u nekim slucajevima zaista moze biti veliki problem. Ali na zalost to je cesto slucaj sa svakim primerkom
Isto tako mi se desilo ne tako cesto ali se desavalo da prodam telefon koji sam koristio tipa godinu dana i prodam ga potpuno ispravnog. Da kupac krene da me zivka svaki dan da me mesi jer je on pre toga koristio samsung a tu mu nije isto i zasto mu je sad ovako on pritisne tamo nesto pa mu ne izbacuje i to mu se ne dopada (bla bla bla)

Skoro sam prodao bt slusalice neke i zena me je zivkala 3 dana da me ubedjuje da ne moze na iP da se javi na njih, a ja ne mogu da joj objasnim da moze da se javi ali da iz nekog razloga IP prebaci na svoj interni speaker a ne direktno na bluetooth nego mora da se klikne na ekranu da se prebaci. To niti je do slusalica vec mora da podesi Call Audio Routing da uvek se javi na bt uredjaj kada je prikljucen

Tako da ovo "poceo je cudno da se ponasa" moze lako biti android / miui related tako da bi voleo da procitam sta je to tacno bilo cudno?
Jer kupio si telefon na crno koji nije bio svercovan i ako cepidlacis za neki softverske probleme to je po meni jako bezobrazno i nije ni malo objektivno.
Zato kupis u radnji preplatis pa odes mesis njih :)
Napisao moje iskustvo sa KP a dao sugestiju gde bi devojka mogla da kupi povoljno nov mob sa sigurnom garancijom. To je tema a ne moja mlaka priča koja je tebi dala povoda da udješ u studiju preseka. Znači pomešao si parametre teme.
 
Prosto si mogao da napises sta je bio problem ... Ovako mi jos vise deluje da si jedan od onih ...
Al dobro :)
 
Imas i na kp okej prodavce. Ja sam do poslednjeg tel uzimao na kp, kako meni, tako i mojim roditeljima, rodjacima, drugarima, itd i nikad nisam imao problema.
Ali uvek sam kupovao tel sa garancijom operatera i da su novi.
Ne znam odakle si, ali mozda imas i u svom gradu prodavce koji prodaju tel sa mreze i eto ne moras da se mucis sa porudzbinom.
Edit: ne razumem sto se ovoliko vodi diskusija oko stvari koje smo 1000x pomenuli ili za pro-mobi servis ili kako ide garancija, ....
 
Oteraste devojku i možda naplašili 🤣

Svakakvih nonsensa čovek može pročitati.

Sve svoje telefone sam kupio na KP, preko polovine polovnih ali kao novih i to samo sa garancijom operatera. Apsolutno je nebitno dal je dan ili 20 dana star ako ima garanciju i nema tragova korišćenja.

Ne mora ugovor, fiskalni je dovoljan, a od mtsa pre bio i samo onaj pečatiran papir. A najjače od svega, pre 30 dana mi prihvaćena garancija za p30 pro bez papira, izgubljen ugovor, ne vodi se na mene. Samo po serijskom broju, i produžili mi garanciju 30ndana,odneo sam bukvalno poslednji dan.

Nikad nisam kupovao, noto cu, nove sa "evropskom" ili EU garancijom. Ona ne važi kod nas. Huawei sat u garanciji iz nemačke nisu kod nas prihvatili jer nije za srpsko tržište, drugačiji delovi. Probao u 2 ovlašćena servisa.

Kad se kupuje polovan mob, samo se gleda dal ima fiskalni, i da nije fizički oštećen sto poništava garanciju.

I da, ne postoji vakum pakovanje, pobogu. Ko jos vakumira telefone? Kao da kazes da je Rafaelo u vakum pakovanju. Takođe, garancija je pisana a ne pismena.

Toliko 😁
 
Ljudi, hvala puno na smernicama i preporukama
''Rizikovala sam'' i telefon je ispunio očekivanja. 😊
 
Razmisljam o kupovini Z Flip 4 modela na odlozeno.
Da li je pametnije uzeti preko operatera (jeftiniji 7.000din) ili npr u Gigatronu ili Tehnomaniji, gde je uredjaj skuplji, ali se dobija i Watch 5...da li neko uzimao u pomenutim prodavnicama na odlozeno placanje 12/24meseci?
U Yettelu imam trenutni paket bez uredjaja i dobio sam veliki popust, pa zbog toga ne bi sada da menjam taj paket, jer gubim popust.
 
hocu da kupim telefon od 300 evra i hteo bih da izbegnem 10-20 evra otkupnine kurira pa sam razmisljao da uplatim na racun unapred preko mobi banke

sa druge strane cesto su povoljnije cene kod pojedinacnih prodavaca u koji ne ulivaju previse poverenja, pa ne bih da budem pokraden, kako ste vi resili ovo, kakva su vam iskustva?
 
Jedino lično preuzimanje.
 
hocu da kupim telefon od 300 evra i hteo bih da izbegnem 10-20 evra otkupnine kurira pa sam razmisljao da uplatim na racun unapred preko mobi banke

sa druge strane cesto su povoljnije cene kod pojedinacnih prodavaca u koji ne ulivaju previse poverenja, pa ne bih da budem pokraden, kako ste vi resili ovo, kakva su vam iskustva?
Mislim da nije toliko otkupnina, ja sam kupovao konzole cija bi postarina bila do 1000 dinara..a konzola je dosta teza od jednog telefona
 
Otkupnina nema veze sa tezinom paketa, vec sa visinom otkupne cene. U svakom slucaju mislim da je 1% za tu cifru preko postexpresa.
 
hocu da kupim telefon od 300 evra i hteo bih da izbegnem 10-20 evra otkupnine kurira pa sam razmisljao da uplatim na racun unapred preko mobi banke

sa druge strane cesto su povoljnije cene kod pojedinacnih prodavaca u koji ne ulivaju previse poverenja, pa ne bih da budem pokraden, kako ste vi resili ovo, kakva su vam iskustva?
Licno odes ili platis otkupninu, nema trece. Uplata unapred ti je najgora opcija.
 
Da li bi kupili relativno povoljan polovan telefon sa KP od prodavca sa 1000+ pozitivnih, ako nema originalan punjač, kabl, ni kutiju?
 
Ja ne bih. Sestrina drugarica je tako našla pre ko zna koliko godina Note 2 kad je bio aktuelan model. Isključen telefon, kad ga je napunila treba šifra da se uključi. Kad već nije mogla da nađe čiji je, odradi factory reset i uzme da ga koristi. Posle nekoliko dana je neko zove, predstavi se kao inspektor i kaže da treba da vrati taj telefon, znao je i model i IMEI. Šta će, otišla i vratila u stanicu, niko joj ništa nije rekao.
 
Da li bi kupili relativno povoljan polovan telefon sa KP od prodavca sa 1000+ pozitivnih, ako nema originalan punjač, kabl, ni kutiju?

Zavisi... Da li je to prodavac koji isključivo prodaje telefone ili svaštari?
Da li inače prodaje polovne ili se taj zatekao?
Da li ima legitimno opravdanje zašto je bez opreme?
Da li može da ti pruži na uvid IMEI da sam ga proveriš na blacklist sajtovima (iako to nije 100% sigurno)?
 
Nazad
Vrh Dno