Šta je novo?

Usluga sklapanja high end kompjutera u Beogradu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

AmusedToDeath

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2007
Poruke
13
Poena
305
Pozdrav svima,

Da li ima iskusnih PC builder-a koji bi izvršili uslužno sklapanje high end konfiguracije na kućnoj adresi u BG-u? Treba mi neko iskusan i pedantan.

Komponente su sledeće:

Case: Lian Li 011 Dynamic Evo
CPU: Ryzen 7800X3D
GPU: Nvidia RTX 4080 Super
MOBO: Asus ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI
RAM: G.Skill Trident RGB DDR5-6000 CL30
SSD: Samsung 990 Pro M.2
Cooling: ovde bih išao na Lian Li UNI FAN Infinity, ukupno 10 kom (3 usisa sa prednje-bočne strane, 3 usisa sa donje strane, 3 izduva sa gornje strane gde ide AIO, 1 izduv sa zadnje strane)
AIO: Arctic Freezer III 360, samo bih Arctic ventilatore zamenio Lian Li UNI FAN Infinity ventilatorima
PSU: BeQuiet Straight Power Platinum 12 1000w

Uzeo bih i one Lian Li RGB strimer kablove, samo nemam pojma koji su kompatibilni sa navedenom konfiguracijom i da li treba da kupim neki adapter.

Molim za preporuke, može i preko PM.

Hvala!
 
Pozdrav svima,

Da li ima iskusnih PC builder-a koji bi izvršili uslužno sklapanje high end konfiguracije na kućnoj adresi u BG-u? Treba mi neko iskusan i pedantan.

Komponente su sledeće:

Case: Lian Li 011 Dynamic Evo
CPU: Ryzen 7800X3D
GPU: Nvidia RTX 4080 Super
MOBO: Asus ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI
RAM: G.Skill Trident RGB DDR5-6000 CL30
SSD: Samsung 990 Pro M.2
Cooling: ovde bih išao na Lian Li UNI FAN Infinity, ukupno 10 kom (3 usisa sa prednje-bočne strane, 3 usisa sa donje strane, 3 izduva sa gornje strane gde ide AIO, 1 izduv sa zadnje strane)
AIO: Arctic Freezer III 360, samo bih Arctic ventilatore zamenio Lian Li UNI FAN Infinity ventilatorima
PSU: BeQuiet Straight Power Platinum 12 1000w

Uzeo bih i one Lian Li RGB strimer kablove, samo nemam pojma koji su kompatibilni sa navedenom konfiguracijom i da li treba da kupim neki adapter.

Molim za preporuke, može i preko PM.

Hvala!
Dule sa AXE..Jos i snimite cijeli postupak
 
dođe mu Dule na gajbu sa sve kamerom?
 
Pozdrav svima,

Da li ima iskusnih PC builder-a koji bi izvršili uslužno sklapanje high end konfiguracije na kućnoj adresi u BG-u? Treba mi neko iskusan i pedantan.

Komponente su sledeće:

Case: Lian Li 011 Dynamic Evo
CPU: Ryzen 7800X3D
GPU: Nvidia RTX 4080 Super
MOBO: Asus ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI
RAM: G.Skill Trident RGB DDR5-6000 CL30
SSD: Samsung 990 Pro M.2
Cooling: ovde bih išao na Lian Li UNI FAN Infinity, ukupno 10 kom (3 usisa sa prednje-bočne strane, 3 usisa sa donje strane, 3 izduva sa gornje strane gde ide AIO, 1 izduv sa zadnje strane)
AIO: Arctic Freezer III 360, samo bih Arctic ventilatore zamenio Lian Li UNI FAN Infinity ventilatorima
PSU: BeQuiet Straight Power Platinum 12 1000w

Uzeo bih i one Lian Li RGB strimer kablove, samo nemam pojma koji su kompatibilni sa navedenom konfiguracijom i da li treba da kupim neki adapter.

Molim za preporuke, može i preko PM.

Hvala!

snimaj obavezno, što ti već rekoše i kači na yt, imaće ovo pooodosta pregleda!...
i ne samo sklapanje, već i podešavanje biosa, i posle testova bar nekoliko da se odvrte
znači ceo dan ima da se radi, moraćeš i klopu da obezbediš, ko pravim majstorima, dnevnica+topli obrok!
sretno!
 
caos ja sklapam racunare :cool:
 
Drugari, hvala, već skopljen pošto sam morao brzo da se organizujem kad su komponente stigle.

Ipak otišao na malo jaču varijantu:

Case: Lian Li 011D Evo RGB
CPU: Ryzen 7950X3D
GPU: MSI RTX 4090 Gaming X Trio
MOBO: MSI X670E Tomahawk WIFI
RAM: G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 CL30
SSD: Kingston Fury Renegade 2TB
Ventilatori: Lian Li Infinity, ukupno 10 kom (3 usisa sa prednje-bočne strane, 3 usisa sa donje strane, 3 izduva sa gornje strane gde ide AIO, 1 izduv sa zadnje strane)
AIO: Lian Li Galahad II LCD
PSU: BeQuiet Straight Power Platinum 12 1000w

Odlučio sam se za vertical mount, mislim da dosta bolje izgleda. Nosač je Cooler Master.

Dodao sam i jedan Lian Li Strimer V2 kabl za grafiku, čekam da mi stigne i za matičnu.

Poručio sam i 6 reverse ventilatora da ne bih gledao ove krstove kad se regularni montiraju naopako (za usis).

Ryzen sam blago undervoltovao (negative 15 all core), a za RAM blago overclockovao prema Buildzoid-ovom uputstvu na YouTube.
Cinebench R23 multi-core rezultat je ravno 37000.
 

Prilozi

  • IMG_2270.jpeg
    IMG_2270.jpeg
    282.7 KB · Pregleda: 123
  • IMG_2286.jpeg
    IMG_2286.jpeg
    168.8 KB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno