Šta je novo?

Ukraden Origin nalog?

zeko

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2005
Poruke
1,561
Poena
360
US5UA6v.png


i0n1H4K.png


Saceka me malopre gore navedeni mail. Pogledam screenshot, i zaista to jeste moj nalog. Setim se da me je Origin jutros, kada sam ga startovao, pitao da se izlogujem sa drugog uredjaja da bih mu pristupio sa ovog, dakle slaze se prica ovog Rusa... Ono sto sam ucinio jeste da sam promenio odmah sifre za Origin, Steam, Google i Microsoft naloge i svuda stavio 2 step verification.

Da li bi trebalo da jos nesto preduzmem? Da li je neko imao iskustva sa ovakvim stvarima? Na link iz mejla nisam kliktao iz bezbednosnih razloga, ali kada sam ga izguglao, nasao sam pricu izvesnog lika na nekom forumu, kako ne preporucuje sajt za kupovinu jer tamo prodaju kradene naloge...
 
2 step ti je sasvim dovoljan, sad možeš postaviti javno user i pass i niko ne može ući.
 
Haha , kakav lik taj što je poslao mejl.

Meni je 2-step postao obavezan. Gde god ga ima, uključujem ga.
 
Cekaj ovo mora biti fake lol
Ko bi slao ovakav mail ahaha
 
Poslao mi je sad još jedan da mu je laknulo što mi je sve rekao i da sada može mirne duše da spava :)
 
Koji car, znaci ima postenih dusa na internetu ko bi rekao :d
Sad mi ga nekako zao :D
 
Ne kapiram samo odakle tom sajtu tvoji login podaci !?
 
Dobra dusa...
 
Ne kapiram samo odakle tom sajtu tvoji login podaci !?

To je mene i zabrinulo - kako su dosli do njih. Da nemam neki key-logger... Skenirao sam juce sa Windows Defenderom i nije nasao nista. Videcu veceras da snimim par antivirusa da predjem i sa njima hdd-ove.
 
Nisam video igraonicu 15 godina :) Jedino sto se redovno logujem na poslu na mail... Provericu i njega
 
Odgovorio si sam sebi,AKO,vas ima puno u firmi,i ne poznaješ baš najbolje sve,neko se logirao na tvoj mail,pokupio šta ga interesira,i prodao nalog rusima :p
 
wow kakva prica. :D

Situacija da mu se izvinis i zahvalis u isto vreme. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Kakav *****.. Trazi dozvolu da igra na njegovom accountu? I vama ga je zao?!
 
Zasto si uopste gubio vreme na ovo ne kapiram. Tu ti je nalog, mark as spam i life goes on. Kad bi citao sve spam mailove sigurno bi nasao da me mole za stan i da ga je neko prodao nekom turcinu lol.

Okacio si nekad negde tvoj ss i onda photoshop radi pa ako se neko upeca na jeftinu foru upecao se tj sazalio.
 
Ne bi u tom slučaju dobio poruku da je ulogovan negde drugde. Rus nije mogao da promeni mail jer ne zna odgovor na tajno pitanje i tu se priča završila.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Imam par prijatelja kojima su rusi maznuli nalog, a takodje nemaju pojma kako..

Elem, moja pretpostavka je sledeca:

svako se tokom godina registrovao na sijaset raznih foruma, sajtova, feedova itd..

hackuju tako neki manje bitan forum, izvuku bazu korisnika, izvuku login, i daju nekim klincima da idu redom te probaju da se loguju na origin / steam / itd (jer mahom ljudi ne imaju iste logine za neki forum i gaming klijente.

Posle to sto nadju da se poklapa sa origin / steam accountom, prodaju za par dolara na greenmarket sajtovima.
 
previše cimanja za sitnu lovu.

keyloger 200%
 
Bas ovako kao sto je Saint rekao. Neki forum ili sajt je nekada bio hakovan i jednostavno su ti pokupili mail/password koji verovatno koristis na vise sajtova (kao i vecina nas). Ja posebno obracam paznju i opet su uspeli da mi maknu pass sa ko zna kog sajta. Proverio sam mail ovde: https://haveibeenpwned.com/ a onda da bih se sam uverio sam skinuo leakovanu bazu od 10GB i nakon kratke pretrage stvarno pronasao svoje login podatke.
 
a valjda ne koristite isti pass za forume i za drm store launch-ere na kojima imate plaćene igre
 
Isti pass za TouchMeHard "forum" i PayPal nalog [emoji3]
 
To je mene i zabrinulo - kako su dosli do njih. Da nemam neki key-logger... Skenirao sam juce sa Windows Defenderom i nije nasao nista. Videcu veceras da snimim par antivirusa da predjem i sa njima hdd-ove.

Ako koristis win10, naravno da imas onaj integrisani :D

Browser cloud mozda?! Sto tice tice logovanja na poslu za mejl, nisam siguran da li origin u mejlu posalje sifru, pogotovo ako si je menjao
 
Nazad
Vrh Dno