Šta je novo?

UFO:Afterlight

Ovaj novi UFO maltene ima grafiku ko Wormsi 3D (ali mi se sviđa taj novi fazon)
 
@ The pocetnik
THX za ovaj link, jel ima još neka ovakva igrica osim UFO-a sa Sonija i gore pomenutih?
 
Odigrah ja ovaj demo i moram da priznam, dojmi mi se igra. Iako sam se gubio samo tako na početku oko svega, ima šmeka prethodnika (naravno UFO Enemy Unknown). Iznervirao sam se kad sam video da je gotov demo... Sada čekam full verziju...
 
Jel igra neko ovo, nema ni jedne teme aktuelne?
 
Evo ja igram uveliko i mnogo mi se svidja, igrao sam i prethodne delove ali je ovaj mnoooogo bolji
 
Pikam takodje, utisci veoma pozitivni, posle dva s*anjkasta nastavka, najzad jedan dobar.
 
pravo da vam kazem ja se odusevljavam igrom.
nekako me vratila u ono lepo doba kada sam igrao UFO non-stop do te mere da sam imao snove u Action Points.
Sasvim lepo odradjeno, sa malo bagova i dobro dimenzionisano. Taman kada pocne da vas smara, desi se nesto novo sto vam privuce paznju.

ima nekoliko branchovanja priche i konstanto odvijanje resaerch/manufacture/tactical map.

Ima momenata kada smori: jedno te isto preganjanje oko teritorija i to sto ne mogu da se odbiju misije.

trenutno jurim da je predjem kako znam i umem, pa ako nadjem vremena, krenucu drugi put malo detaljnije...
 
okej igra, i ja je pikam... mnogo mnogo bolja od prethodna dva, ovo zapravo vec podseca na orignal (samo sto je real time i sto je malko cartoonish al ne preterano)

fina prijatna igra za sada...

zanimljivo je sto je sada jedna od glavnih stavki human resource management :p iliti upravljanje i razvoj svog ljudstva koje je limitirano pa je izuzetno vazno njihovo pravilno usavrshavanje pored svega osatalog
 
chitao sam da ako vam lik pogine, "odmrzne" se neki novi - tj. ne gubite broj ljudi.
ali zato su svi ti novi - novajlije koji ne znaju na koju stranu da okrenu pusku.

naravno, kao i kod svih Squad-based strategija vazi pravilo - nema zrtava.

BTW, ne vezujte se previse za neke likove...
 
chitao sam da ako vam lik pogine, "odmrzne" se neki novi - tj. ne gubite broj ljudi.

tacno, ali ne ide ni to bas beskonacno, zamenjuju ih uglavnom njihova deca. Neki likovi se i sami pridruzuju, mada dosta kasnije, a neki bogami idu i u penziju...
 
hm hm, zanimljivo zanimljivo... i to bas u trenutku kad sam mislio da je upropasten UFO do kraja da se vise nece ni vratiti... mogu vam reci da ste me komentarima obradovali, verovatno cu dati jos jednu sansu starom drugaru.
 
pa pazi real time je, i ne pokushavaju da nametnu neku kvazi ozbiljnu atmosferu... ali opet zabavno je.... mada sada kad bih upalio ufo ili xcom i kad bih shvatio da mi za borbu treba 30 minuta verovatno bih odustao skoro pa odmah :)
 
kako radite "Capture enemy" misije?
 
Kada naredis squadu da puca na protivnika kojeg treba da zarobis, gledaj da ga ne isprangijaju skroz. Naime, ne sme da mu TAMNO crveni health bar padne skroz, jer je u tom trenutku mrtav. Kad ga onesposobis, pridjes, pokupis ga sa nekim i odneses do broda.
 
Ja sam je sinoc instalirao i nisam stigo da je pogledam. Kako to da je borba u real time-u? Zar se ne prebacuje u turn base kada se spazi neprijatelj, kao sto je u Jagged Aliance?
 
pa pazi real time je, i ne pokushavaju da nametnu neku kvazi ozbiljnu atmosferu... ali opet zabavno je.... mada sada kad bih upalio ufo ili xcom i kad bih shvatio da mi za borbu treba 30 minuta verovatno bih odustao skoro pa odmah :)


Eeee, jeste vala... ostarilo se... to je to (bar u mom slucaju):S:
 
Ja sam je sinoc instalirao i nisam stigo da je pogledam. Kako to da je borba u real time-u? Zar se ne prebacuje u turn base kada se spazi neprijatelj, kao sto je u Jagged Aliance?


mjok realtime kao i prethodna dva aftermath i aftershock valjda :)


probao sam demo UFO:Extraterestial i ne mirise bog zna sta... borba ajd jeste kao potezna ali sve ostalo deluje previse nedovrsheno...
 
Poz za sve. Igram vec nekih 20tak dana i odusevljava me, ekipa od 6 ljudi-ratnika mi je na max levelima i ostalo mi je jos samo nekoliko opcija za research, ali nemogu da pravim jako puno oruzja jer sam ogranicen (limited) na 3 kod resursa (metali i chemicals), kako da podignem proizvodnju ta dva resursa?
 
E upravo tako!

Nego vide li ko ovu UFO:Extraterestial, kazu bice sti ko xcom...

Nisam video, ali se nadam da ce biti pribliznija Enemy Unknow-u od Afterlite-a. Jeste da sam ga igrao dva sata sinoc, ali nisam nesto impresioniran. Zakomplikovali su menadzerski deo. Ranije je lepo bilo, nadjes pusku/istrazis pusku/pravis pusku/razvaljujes istom...a sad. Ne znam, mozda gresim
Pozdrav svima!:wave:
 
Poz za sve. Igram vec nekih 20tak dana i odusevljava me, ekipa od 6 ljudi-ratnika mi je na max levelima i ostalo mi je jos samo nekoliko opcija za research, ali nemogu da pravim jako puno oruzja jer sam ogranicen (limited) na 3 kod resursa (metali i chemicals), kako da podignem proizvodnju ta dva resursa?

Ima vise nacina da dobijes resurse:
1. zauzimanjem teritorija i pravljenjem rudnika
2. trgovinom sa nekom od alienskih rasa
3. izgradnjom warehouse-a u bazi
4. upgrade-om postojecih rudnika (poprilicno kasnije u igri)
 
Nisam video, ali se nadam da ce biti pribliznija Enemy Unknow-u od Afterlite-a. Jeste da sam ga igrao dva sata sinoc, ali nisam nesto impresioniran. Zakomplikovali su menadzerski deo. Ranije je lepo bilo, nadjes pusku/istrazis pusku/pravis pusku/razvaljujes istom...a sad. Ne znam, mozda gresim
Pozdrav svima!:wave:

pa sad je skoro isto tako :) istrazis nabavish resurs proizvedesh dodash i municiju (imaju cak i razliciti tipovi, normal heavy long range) i razvaljujesh... s tim sto razliciti vanzemljaci reaguju drugacije na razlichite tipove oruzja... a menadzment ljudstvom je skroz zanimljiv posle pocetnog igranja jer njihovim pravilnim rasporedom i razvojem umnogome ubrzavas napredak... jos malo strategije nije na odmet :)

meni za sada okej, ali me pozitivno nervira onaj feeling da sta god stavim da na research mislim da je pogresno pa snimam ko blesav pozicije :D

sad sam skapirao da sam poprilichno kasno istrazio reticulan technology i da se sa njom dobija dosta toga, ali zato vec imam snipere sa optikom... i tako fino...

jel se bavio neko svojom manufakturom robota :), korisni mogu da budu dok se ne istraze kvalitetnija odela jer mogu da izdrze nenormalne uslove za misiju kao i reticulani (ljudski armor se potroshi ochas posla ako nije u nekom naprednijem obliku) mislim kakvi su oni... ratujete li i sa reticulanima ili ste okej sa njima?
 
Ok, ubedili ste me - instaliracu je...

Poslednje "deo" koji sam instalirao i igrao je bio XCom...A davno to bese...
 
i dalje sam u savezu sa Reticulancima, jer su mi dali 2 vojnika

ljudski dronovi su chudo... ali kada izmislite turretu koja nosi 4x Gatling gun... ala to zaspe olovom.

da li ste stigli da upgradite RadarBase na RocketBase? vishe me nervira non-stop branjenje teritorija?
 
ja nemam ni radar base istrazen :) sve nesto mislim to beskorisno ili da mi je preche nesto drugo kad ono medjutim... tek sada imam priliku da pravim mesto za drugi workshop
 
kako vam ide diplomatija?

ja sam u savezu sa Zutima - Reticul. i Zelenima - Marsovci... u ratu sa Beastmanima -Red... jedino mi je nejasno ovi ljubicasti su hteli nesto od mene, ali se nisam snashao...

any tips?
 
laputanci koji su se vratili na zemlju i otprilike pobedili one okultiste koji su te kontaktirali posle retikulanaca :) mislim da treba da otkrijes adv. earth technology il tako nesto...

ovi beastmeni smaraju opasno
 
Nazad
Vrh Dno