Šta je novo?

Kućna multimedija TV od 60 000-80000 za gledanje pretezno kablovske i filmova preko streaming servisa

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

veljkoka

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2009
Poruke
2,618
Poena
275
Potreban mi je TV ,kao sto naslov govori, za gledanje pretezno kablovske i streaming servisa. Preferirao bih neki sa 5g garancije jer nije tv za mene. Kupujem na rate i odgovara mi ponuda iz gigatrona ili tehnomanije jer imaju predstavnistva u Novom Pazaru.
Sto se tice OS-a mislim da bi najvise odgovarao android, mada mi to nije toliko bitno. Ja sam onako na prvu pogledao ponudu u tehnomaniji i gagatronu:


Ovaj drugi ne znam zbog velicine, pre bih 55" sa boljim ekranom nego obratno. Ima par lg i samsung televizora u gigatronu, ja iz nekog iskustva i preporuka ovde sa foruma kontam da u ovom cenovnom rangu dominiraju tcl i heisense, mozda neki philips. Eto znacilo bi mi da mi oreporucite neki model, cisto da izvucem max za ulozeni novac.
Koliko vidim u tehnomanije je bolja ponuda, ali sta znam, mozda nwsto u gigatronu propustam.
 
Hisense U7HQ.
Dobar nativni kontrast
Dosta nita u odnosu na konkurenciju
Nije edge lit kao npr. LG vec ima dimming zone (nema ih mnogo ali svakako bolje nego edge lit)
120hz panel
HDMI 2.1

Voleo bih da cujem misljenja drugih.
 
Vidaa je skroz okej za nekog prosecnog korisnika a posto je namenjeno za gledanje TV kanala i striming servisa nece biti Vidaa problem.
Na kraju krajeva ako bude hteo posle godinu dve upgrade i da ubrza sistem uvek postoji opcija da se kupi android box za 30-40e i resi problem.
 
Ako baš mora do 80k din onda TCL c805. Ako možeš da se ispružiš do 100k 55" isti tv ili hisense u7kq. Pored mini-led nema šta da traže uled/qled i ostale marketinške podvarijante.
 
Ako ćeš išta od aplikacija da koristiš, beži od Vidaa sistema. Bez obzira što su neki striming servisi podržani uvek nešto fali, apdejti budu upitni, sporije rade itd.
Jedino ako si spreman na neki licencirani box, pa da tako koristiš
 
Nisu loši ni webos i tizen. Jako dobro optimizovani sistemi za televizore, možda čak i bolje od google/android ali ipak manji izbor aplikacija.
Uglavnom, šta god da izabereš od navedena tri za tvoje potrebe nećeš pogrešiti samo nemoj Vidaa.
 
Ako baš mora do 80k din onda TCL c805. Ako možeš da se ispružiš do 100k 55" isti tv ili hisense u7kq. Pored mini-led nema šta da traže uled/qled i ostale marketinške podvarijante.
Ne mogu, nije tv za mene, uzimam na rate za tastu i gledam da prodjem malo jeftinije. Ti mini led modeli su vec overkill za nju, ne gleda ona remux filmove vec nase skrnave kablovske kanale, rekla mi je da uzmem ipak nesto malo kvalitetnije. Zato ciljam gigatron i tehnomaniju i 5g garancije, da sto vise sa sebe skinem odgovornost.
Ako ćeš išta od aplikacija da koristiš, beži od Vidaa sistema. Bez obzira što su neki striming servisi podržani uvek nešto fali, apdejti budu upitni, sporije rade itd.
Jedino ako si spreman na neki licencirani box, pa da tako koristiš
TV uzimam za tastu, koja gleda kablovsku, ima cerke koje bi ponekad gledale netflix i sl. MAlo me pokolebaste sa tim VIDA sistemom, ja gledajuci ponudu uvek na heisense naletim kao najbolje za te pare hahah. Kolega @tablet_fan mi je predlozio ovaj U7HQ i na nekim drugim forumima sam naleteo na njega kao predlog. Ja sam bas malopre pricao sa tastom i njoj takodje i kablovska istice za neki dan. MIslio sam da uzmem supernova single net pa da im preko tv-a instaliram jedan eon i jedan iris ili supernova nalog, ali napljuvaste VIDA-u max. KOlega ovaj dole philips sto pominje, mene bi kostao 111 000 o_O. Ako znam sta da radim bog me ubio, ovi su izgleda osetili da jadni narod nema para pa kada im odes i uzmes nesto na rate oderu te kao savsku kozu.
Ovdje imaš odličan Philips model sa Googlom.
Odavno nisam kupovao na rate, ja danas odoh u tehnomaniju, kakvi su ono razbojnici sunce ti. Pitam ja za ovaj U7HQ. KAze po akcijskoj ceni moze na 6 rata, a ako ce te vise rata onda ide 100 000 hahhah, rekoh da li ste vi normalni, tako da idem u gigatron koji ima znatno losiju ponudu, ili se moram zezati sa nekim kes kreditom u banci pa da uzimam za kes. KAkva je ovo drzava , ovo sve treba na tender, em im je i po kacijskoj ceni znatno skuplji tv em hoce ne da te oderu nego da te masakriraju kada uzimas na rate, strasno
 
Ne mogu, nije tv za mene, uzimam na rate za tastu i gledam da prodjem malo jeftinije. Ti mini led modeli su vec overkill za nju, ne gleda ona remux filmove vec nase skrnave kablovske kanale, rekla mi je da uzmem ipak nesto malo kvalitetnije. Zato ciljam gigatron i tehnomaniju i 5g garancije, da sto vise sa sebe skinem odgovornost.
Ok, ali 50" c805 ti je u tom cenovnom rangu(par hiljada preko) koliko vidim u gigatronu. Nebitno za koga uzimaš i za koju namenu uzmi najbolje za tu cifru. Da uzimam za svoje matorce uzeo bih im upravo c805.
1000031110.jpg
 
Da je za mene samo mini led, ali bih ja tasti ipak uzeo malo vecu dijagonalu jer gleda tv sa jedno 4m i vise ce joj znaciti dijagobala nego napredna tehnologija od koje ona nece imati neke vajde sa kablovskom, Druga stvar, tek treba da vidim sta ce u gigatronu reci za cenu, ako bude kao u tehnomaniji...
 
Cela problematika je nasa uzasna ponuda televizora i njihovih cena na sajtovima.
Za taj novac kod madjara mozes da uzmes krsten TV ali u nasim radnjama ispod 100.000 rsd nema vrednog TV-a.
Ako bi uspeo da uzmes kes kredit to bi ti znatno otvorilo mogucnosti.

Sto se tice ovog TCL, jeste dobar TV ali za gledanje sa 4M je bolje da uzme sto vecu dijagonalu.
55 inca je za tu distancu malo ali opet bolje i to nego 50.
Imajte na umu da se radi o starijoj osobi koja ce gledati TV kanale u 99% slucajeva pa tu sva nasa prica o mini led HDR-u pada u vodu.


Das tolke pare i onda mora neki box, jos jedan daljinac..uzmi neki Google TV i cepaj..
Sa daljincem od boxa mozes da koristis TV najnormalnije a daljinski od TVa stavis u neku fioku i ne vadis ga otprilike nikad.
Ne vidim zasto iznosis koriscenje boxa kao neko poluresenje kada svaki jaci media setap koristi neki od boxova a ne fabricki sistem.
 
Ne mogu, nije tv za mene, uzimam na rate za tastu i gledam da prodjem malo jeftinije. Ti mini led modeli su vec overkill za nju, ne gleda ona remux filmove vec nase skrnave kablovske kanale, rekla mi je da uzmem ipak nesto malo kvalitetnije. Zato ciljam gigatron i tehnomaniju i 5g garancije, da sto vise sa sebe skinem odgovornost.

TV uzimam za tastu, koja gleda kablovsku, ima cerke koje bi ponekad gledale netflix i sl. MAlo me pokolebaste sa tim VIDA sistemom, ja gledajuci ponudu uvek na heisense naletim kao najbolje za te pare hahah. Kolega @tablet_fan mi je predlozio ovaj U7HQ i na nekim drugim forumima sam naleteo na njega kao predlog. Ja sam bas malopre pricao sa tastom i njoj takodje i kablovska istice za neki dan. MIslio sam da uzmem supernova single net pa da im preko tv-a instaliram jedan eon i jedan iris ili supernova nalog, ali napljuvaste VIDA-u max. KOlega ovaj dole philips sto pominje, mene bi kostao 111 000 o_O. Ako znam sta da radim bog me ubio, ovi su izgleda osetili da jadni narod nema para pa kada im odes i uzmes nesto na rate oderu te kao savsku kozu.

Odavno nisam kupovao na rate, ja danas odoh u tehnomaniju, kakvi su ono razbojnici sunce ti. Pitam ja za ovaj U7HQ. KAze po akcijskoj ceni moze na 6 rata, a ako ce te vise rata onda ide 100 000 hahhah, rekoh da li ste vi normalni, tako da idem u gigatron koji ima znatno losiju ponudu, ili se moram zezati sa nekim kes kreditom u banci pa da uzimam za kes. KAkva je ovo drzava , ovo sve treba na tender, em im je i po kacijskoj ceni znatno skuplji tv em hoce ne da te oderu nego da te masakriraju kada uzimas na rate, strasno
Dobro, sad je situacija mnogo jasnija u vezi namene televizora.
Možda da uzmeš u obzir i LG 55UR91003LA koji je sada na akciji u gigatronu za 80.000 na rate.
Ima i LG 55UR80003LJ za 60.000, a mislim da će za taštu biti više nego dovoljno.
Ako je tolika distanca možda da razmisliš i o većoj dijagonali u ovoj nižoj seriji LG-a.
Imaš rate, 5 godina garancije, dobar i brz os. Jeste da nije panel na nivou prethodno razmatranih ali sad kad si objasnio namenu mislim da će biti ok
 
Hmmm, kakav je ovaj LG u odnosu na U7HQ? LG mi je zanimljiv zbog garancije i WEB OSS-a. Da, tasta je nezahtevan korisnik, ali eto pokusavam da izvucem najbolje za te pare, cerke ce ponekada koristiti netflix i sl. Otprilike sam nacisto sta cu, eventalno ovaj lg ako nekako moze da parira U7HQ.
Hvala kolege na saradnji (y)
 
Ne znam kakav je u poređenju sa U7HQ je taj Hisense nisam imao.priliku da gledam. Za ovaj Lg mogu reći da ima jako korektnu sliku s obzirom na cenu i klasu. Ono čime me oduševio je dizajn i brzina smart funkcija. Takođe ne znam kako će se postavljati ali nekom je i bitno što nema "kozije" nogice nego centralno postolje
 
Hteo u drtehno da kupim heisense na rate, ne moze na daljinu hahaha. Bas sam ogranicen, zna li neko neku radnju da mogu da uzimam na rate televizor bez odlaska u radnju?
 
Na kraju sam podigao kes kredit u OTP od 60 000. Vraticu 65000 i kupio ovaj heisense U7HQ za 62500din u drTehno. mislim da je to ok cena i steta je bilo propustiti je. Uzeo sam 55".
 
Javili mi da jw rasprodat u7hq i pokusali da mi uvale e7kq za 4000 vise, odbio. Opet moram videti sta cu dalje. Nase trgovinski lanci cesto ovo pokusavaju, da ti na ovaj nacin uvale ono sto ne zelis...
Ako neko naleti na nesto zanimljivo neka javi.
 
Nazad
Vrh Dno