Šta je novo?

TV i EON box daljinski

radashin

Čuven
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruke
1,836
Poena
545
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam Skyworth TV. Kako da uparim Eon daljinac s njim?
Upario sam ga sa Mi Boxom, ali ne i sa TV.
 
Za početak da definitišeš precizije na koje "uparivanje" misliš? :D Bluetooth povezivanje vs programiranje IR režima daljinca da kontroliše taj Skyworth.
Za IR mode kodovi za Skyworth su:


SKYWORTH 415
SKYWORTH 395
SKYWORTH 2
 
Za početak, hvala 😀👍
Za drugi početak, nisam ni znao da može bluetooth 🤣
Kako se unose ovi kodovi, a kako bluetooth uparivanje?
 
Paaa ne može ako TV nema Bluetooth 😂 Mi Box si povezivao preko Bluetooth.

Za IR re-programiranje ima neka kombinacija 2 tastera koja se drži 3s i posle toga se unose cifre koda.

Mislim da je TV/STB taster + OK, ne znam napamet (nisam to ni radio jer moj TV je Šljamsung a IR režim Eon daljinca je po default već podešen za Šljamsung) a trenutno nemam pristup tom PDF sa kodovima.
 
Dakle, eon daljinac moze da se koristi kao univerzalni, tj da se sa svakim TVom poveze?
Ovo nisam znao...
 
Eon daljinski tj. Notus ima dva rezima rada preko Bluetooth-a i klasican IR koji koriste televizori, ukoliko postoje kodovi za TV radice i kao daljinski za TV.
 
Ne mogu nikako da dođem do unošenja koda.
TV+OK mi ne pali onu zelenu lampicu.
 
Onda ti je verovatno matoriji firmware daljinca. Tu funkcionalnost su dodali sa 0133.03.07.

Da bi update-ovao firmware (a beše i da bi video tu informaciju o verziji firmware?) daljinac mora da se upari sa nekim Eon box koji ima aktiviranu fabričku Eon app (dakle ne može "klon" app na 'zaključanom' primerku boxa).
 
Da li neko ima da zakaci listu kodova za razlicite modele i marke TVa?
 
A da li može da se upari obe solucije,i BT i IR?
Uparen mi je preko bt za x96 box,tv je neki vivax..nema opcije daljinca ni preko tv,ni preko eon aplikacije.Kod stb+ok,prestaje da funkcioniše BT,i ništa se ne dešava.
edit: Sad malo bolje pročitah...ista je verovatno situacija kao gore kod @radashin
 
Poslednja izmena:
A da li može da se upari obe solucije,i BT i IR?
Uparen mi je preko bt za x96 box,tv je neki vivax..nema opcije daljinca ni preko tv,ni preko eon aplikacije.Kod stb+ok,prestaje da funkcioniše BT,i ništa se ne dešava.
edit: Sad malo bolje pročitah...ista je verovatno situacija kao gore kod @radashin
Cisto sa info, kod mene je regularan irc daljinski. Philips.
 
Ima li neki drugi kod za Sony osim 438 i 451? Ne radi source tipka ni sa jednim od ova dva
 
Vidi ima li ovde.
 

Prilozi

  • Navodila-za-ročno-kodiranje-IR-daljinskega-upravljalca-EON-10-2020.pdf
    1.5 MB · Pregleda: 22
Nazad
Vrh Dno