Šta je novo?

Trials Fusion

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,271
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X, MasterLiquid 120
Matična ploča
AORUS ELIT
RAM
64GB
GPU
3070 STRIX
Storage
970 EVO Plus 2TB, 980 PRO 2TB
Zvuk
Z906
PSU
RM750X
Monitor
Gigabyte M32U & HP 27i
Miš & tastatura
G502 Lightspeed & G613
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pametni uređaji
Otirač RMCPA 00022 40x60cm
Steam
Punk
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
pn1es6nam977y45fg.jpg


Kako sam instalirao upay za crew, probo demo, a poslije skinuo i full. Meni se bas dopala. Grafika je dobra, fizika je zabavna te su staze raznolike. Presao sam 10%, vidim u nastavku imaju i quadovi. Ima multi i ima track editor. Ovo zbog multi kontam pazariti ako naleti neki jeftin kljuc. 20€ mi se cini puno. Hint za narodnjake: da se se sacuva progres, igru treba pokretati kao admin.

http://trials.ubi.com/trials-portal/en-GB/games/trials_fusion.aspx

[youtube]FtbTBvsoJoc[/youtube]
 
Nema multi. Samo local, Ubi izbacio nedovršeno. Ja to pazario pre koji mesec i ništa. Kao SP je okej, brzo dosadi, čak i kad sam dodao milion njih na Uplay.
 
Damn, šteta za multi. Mogao sam se zaletiti. Hvala.
 
Biće za koji mesec. Moguće da su zaboravili da stave upozorenje na steamu da je u pitanju Early Access.
 
Izgleda da se radi samo o Local MP.
 
Eh sad, probaj sa x360ce ako nece po defaultu, ako nece ni tad onda hbga, nek se nosi u kantu onda. Meni je igra do yaya, ali cepam na PS4 tako da nemam problem sa kontrolama.

Inace, koga interesuje igra nek baci pogled na ovo:

 
Ma ispizdim realno, joypad je Logitech nije buvljos quality,... imam ga vise od 10 godina, radi i dan danas bez greske.
Problem je nastao tih godina kad je microsoft poceo da gura svoj kontroler i obrnutu osu desne pecurke kroz Xinput za svaki "tuđi" kontroler.
Ne daje mi se 4-5k dinara sada za novi kontroler, a iz principa necu emulatore.
 
Taman se spremah da je kritikujem zbog nerealnosti voznje, kad lik upade u vodu i poce sa podvodnim freestyle-om.
 
Ma igra je zabavna. Ne ganja realizam. Ovo je u stilu trackmana-e mada me mnogo podjeca sa dozom humora na ona bonus takmicenja iz flatout 2.
 
Jedino vredno sada su turniri. Imaš normal, hard i extreme, daju ti nekoliko vezanih staza i voziš ih redom i potrebno ti je što bolje vreme uz što manje fejlova. Ako voziš stazu broj 3, ne možeš da nju ponoviš ako fejluješ na pola, nego ti se vreme otkucava na dotadašnje.
I ne igram je dok ne dođe multi. Dobro je što ima ovo User Made Tracks, pa kome je zanimljivo ima da igra i igra.
 
Ja evo pomalo igram. Otkljucao cactus, presao 25% igre. Sad' za sad' mi je i dalje cool. Ovaj gore video je uzivancija gledati.
 
Ovo je nekad bilo dzabe ali igra nije imala fensi grafiku. Bila je pravi hit i zvala se Elasto Mania. Naravno igra je bila mnogo izazovnija a samim tim i zabavnija:

 
Koji si ti hipster.
 
Ova je staza odlicna. Igrao sam je preko sat vremena ali me izludilo kada je poceo praviti isti trik sa razlicitim kombinacijama ili kada podje praviti razlicite trikove istom kombinacijom.

Maloprije sta god da pritisnem yebeni supermen trik. U suprotnom, izlizao sam tipke igrajuci je:

[youtube]395rS10g4ns[/youtube]

[youtube]xacE4myZb_8[/youtube]

A ovaj shedowplay i ova igra nikako na zelenu granu.
 
Poslednja izmena:
Evo nakon ulupanih dosta sati, otkljucanog MASTERS levela i otkljucavanja svih mapa, moram reci da je igra genijalna. Vjerovatno jedna od najboljih i najkomplentijih naslova koji sam probao zadnjih nekoliko godina. Jedan jedini bug bi unistio igru obzirom kolika se priciznost i kakva tehnika trazi. A eto nakon dosta i dosta sati nisam primjetio ni jedan problem. Ove finalne staze su mnogo zahtjevne a opet sa druge strane, nema ni malo frustracije jer je fluidna. Igra je kompleksna i detaljna do te mjere da se staze mogu iznova i izova ponavljati da usavrsis odredjenu tehniku ili da ove PRO mape predjes sa manje padova bez da ti dosadi. Jedino zbog naprezanja stvara zamor ocima.

Bacio sam pogled na youtube i primjetio sam da je komjuniti prilicno veliki. Ima dosta skillera koji jednostavno lete. Dosta diskusija oko taktike, diskusija oko nekih staza i nekih trikova.

Ovo je jdna od onih koje ce mislim vjecno biti na racunaru i koje se mogu uvjek igrati.

Ove zadnje staze su preteške, bolesno zahtjevne ali kada sam vidio lika koji se popeo na vrh "Ice Climb" planine, mislim da nema mjesta kritici nego vježbati. Samo je koncentracija gadna stvar. Kada neku prepreku repetativno pokusavas da predjes jednostavno koncentracija padne i ponavljanje nema svrhe. Na ovu prepreku sam potrosio ko zna koliko vremena: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7EQZNKQT0wg

Mada je slijedeci dio gadan koji ima čekpoint na pogresnom mjestu. Ako tu zaglavis i startas od tog čekpointa, ispred kanjona, moras sve iz pocetka. Ko je igrao, treba se zaletiti od one kocke.

Do masters-a sam igrao sa tastaturom i slomio prste. Nisam uopste mogao koristtiti bunny hop. Jednostavno nije islo pa sam se živ iskrivio. Poslije sam uzeo x360 te je gameplay imao mnogo vise smisla. U biti sve je u savladavanju bunny hop tehnike i kontrole iste. Tako da, ko ima gamepad savjet da sa njim podje igrati.

Neka mjesta jednostavno zajtjevaju doziranje gasa trigerima. Sumnjam da se tastaturom i mogu preci .Sama igra se prakticno sastoji od dva dijela. U pocetku su staze sa velikim rampama i skokovima dok pred kraj, kako se koji nivo otkljucava, dolaze ove tehničke staze sa preprekama.

Kako god, ko voli ovakve igre, preporuka. Satisfakcija je velika. A za online MP sam i zaboravio mada bi valjalo da ga ubace.
 
Poslednja izmena:
Igraj sad i Evolution. On ima i MP. Mogu i ja da ga skinem, pa da opičimo koju.
 
Nisam jos kopio igru, jos mi je narodna. Nije mi sada na ruku pa cum pazarim javim.
 
Ja je sinoc nabavio. Igra je do yaya skroz!!! :D Nisam ni znao za nju nego vrteo tako random po youtube i naleteo na Pewdsa kako je igra. Posto obozavam one flash igrice u ovom stilu igra je bas legla. :d
Samo jos da uspem nekako preko emulatora nastelovati joypad pa da moze i u drustvu da se voza. :)
 
Poslednja izmena:
Instalirah Windows fresh pre neki dan i sad mi igra krešuje na start upu. "trials fusion exe has stopped working", a radila je normalno. Dakle, nije do hardvera ništa. Ima neko neko rešenje? Svi koji su se žalili na ovaj problem nisu imali dovolno dobru grafičku, a ja sam siguran da to nije problem jer sam već igrao 10ak sati.
 
Možda ti fali neki MS visual studio runtime. Nadji program dependency walker otvori exe od igre i pogledaj koje dll fajlove traži. Okači spisak ovde pa ću ti reći šta nedostaje.
 
Možda ti fali neki MS visual studio runtime. Nadji program dependency walker otvori exe od igre i pogledaj koje dll fajlove traži. Okači spisak ovde pa ću ti reći šta nedostaje.

Popravio. Bio sa ortakom na Mumble, pa Mumble overlay blokirao, to sam izvalio kad ni CS nije hteo da se upali.
 
Hvala za info.. nisam je dugo igrao. Sad' bi se mogla uzeti.

Btw javi kako radi, ima li problema sa lagom itd.
 
Hvala za info.. nisam je dugo igrao. Sad' bi se mogla uzeti.

Btw javi kako radi, ima li problema sa lagom itd.

Odigrao sam dve trke samo i samo je jednom malo usporilo na dve-tri sekunde, pa je nastavilo normalno. Što se optimizacije tiče, ne znam da li su nešto dirali, nije mi se dalo da testiram.
 
Nazad
Vrh Dno