Šta je novo?

Topaz Video Ai ili neki drugi software za popravljanje starih snimaka?

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Imam dosta starijih video snimaka koji su ili 320 x 200 ili 640 x 480, ovi drugi su oko 20fps, dok ovi prvi mnogo manje fps-a. Snimci su kako koji, neki su cisti i osvetljeni, dok su neki mracniji. Testirao sam Topaz Video Ai trial i za neke snimke su veoma, veoma iznenadjen kako radi i ako u tom trenutku jos nisam znao sta je sta u programu odradio je veoma dobro ali sa 640 x 480 i svetlijim snimcima, ovi 320 x 200 kao da nista i ne uradi mada imam i neke koji su prebaceni sa video kasete davih dana pa mozda i to ima veze.
Ono sto sam citao na netu vidim deluje mi da je ovo najnapredniji program za popravku starijih snimaka i upscale-ing. Svaki taj alat iziskuje dosta vremena i za ovo sto sam radio dugo treba, pa dok se ne dobije rezultat za samo 5-10 sec. zna da potraje, uporedi itd. Pa me interesuje da li se jos neko zanima sa nekim drugim ponudjenim ili probao vise pa ako jeste da mi donese sud neki da li sa kod dobrog alata i da se njemu posvetim, ako ne da probam i neki drugi vise probe radi.

Znaci treba mi da podignem upscale, popravi snimke, denoise-je, nesto uradi sa blurovanim i prilikom naglog pomeranja kamere ili subjekta, tamnije malo bolje popravi. Povecanje fps-ova nisam postigao da to izgleda kako treba. Da ne bude da puno trazim ali ko nije probao Topaz videce da ce se po prilicno iznenaditi a uz to ne deluje da je previse tezak za nauciti.

p.s. Jedno pod pitanje za ljude koji se bave video editingom za jedan snimak sto imam. Nocu se snimalo, stuca snimak tj. kao da pokazuje svaki 5 frejm, pa nekada malo duze zastane. Mimo Topaz-a kako se to popravlja, imali neko resenje da se ucini snimak malo fluidan?
 
neke od prethodnih tema:



 
Nazad
Vrh Dno