Šta je novo?

The Walking Dead

RazbojNick

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2004
Poruke
5,914
Poena
815
Ekipa iz Telltale Games ima nameru da napravi igru po serijalu. Samo da ne bude P'n'C, to nije stil za igru sa zombijima.

Link
 
Ovo zlopacenje sa zombijima nikako da prestane...udavise.
Postacu najgori hejter zanra, a nekad sam gotivio tematiku i bilo mi cool...a sad instant mainstream koji mi je poceo da ide na nerve kao i emo vampiri.
 
serija je odlicna jedva cekam drugu sezonu a sto se igre tice videcemo :)
 
aj da moze da se nazove serijom, pre ce biti 6 epizoda cija prica je mogla da se isprica kroz jednu....jao kako sam poludeo kada sam saznao da ce 2. sezona da se snima tek krajem 2011.
al ako je dobra igra zasto da ne, to nedostaje u poslednje vreme pc platformi
 
Mnogo toga fali pc platformi zadnjih godina. Ponajvise native pc igre (cast izuzetcima kao sto je SC2 i stalker).
 
Off, ali: čitajte strip, vredi sve pare (OK, većinu će da košta 0 novčanih jedinica, ali je stvarno odličan).
 
meni zombiji u igrama nisu dosadili ali su mi zato dosadile te glupe igre gde zombije bijes palicama,cijevima od vode,reketima za tenis,jednostavno u ovim igrama tipa L4D i ostale pretvorili su taj zombi žanr u raspalu americku komediju,meni fale zombiji i horor sa zombijima iz starih RE igara a ne ove danasnje sprdacine koje uopste nisu strasne nego se radi na tome da bude simpaticno i smesno.
 
^ Upravo to. Pogodio si samu srz problema.
 
Jos jedan glas da procitate strip,jer je odlican.A mene nije uopste iznerviralo sto je prva sezona imala samo 6 epizoda,to sam znao mesecima unapred i znao sam i da ce druga tek u oktobru 2011.Po meni serija verno prenosi atmosferu stripa.Imali su par digresija u prici,ali je srz tu.A i likovi su mozda i bolje krenuli da se grade u seriji nego u stripu.Sto se tice igre iz Telltale Games-a,jedva cekam.Sve njihove P'n'C avanture su mi se dopale,tako da ce i ova.Pogotovo sto sam fan i stripa i serije.
 
Iako nije rasprava o seriji moram da dodam da se meni polovicno svidela, 2-3 epizode su ok dok su 3 prilicno dosadne i prazne sa dosta besmislenih dijaloga i isforsirane patetike cisto da se ispuni vreme. I pored toga, serija je prosla fenomenalno a koliko znam scenaristi koji su radili prvu sezonu su svi do jednog otpusteni tako da mozemo ocekivati malo vise konkretnih desavanja i akcije a malo manje petnestominutnih oprastanja od sestre koju je ujeo zombi a koju prethodno nismo posteno ni videli a kamoli upoznali njen lik (ko je gledao prvu sezonu zna o cemu pricam). Nego da se vratimo na temu, od igre ne ocekujem ama bas nista :D
 
Serija je bukvalno do poslednje epizode radjena po stripu, tako da patetiku nisu ubacili, nego kopirali :) Dobro je što je počela da se razilazi od stripa, jer u suprotnom bismo znali šta tačno ide sledeće. Inače su svi scenaristi u prvoj sezoni menjani za svaku epizodu, tako da nije neko iznenadjenje što novi dolaze :) (možda se zato toliko držala toka radnje u stripu, niko nije imao vremena da smisli svoju ideju)

Da vidimo koji granu priče će da prati igra :)
 
ceka se walking dead i breaking bad :D a sto se igrice tice mogu da pogadjam da ce biti isto toliko dobra koliko su i transformersi po filmu :D
 
 
Užas.
 
Meni je bas ok. Ne znam sta si ocekivao, mora biti malo akcije. [jedino je kursor malo off]. Sredice to na PC-u nadam se.

Ono sto je meni mnogo bitnije je razvoj price, a posto su na razvoju igre radili Gary Whitta i Kirkman verujem da ce biti vishe nego OK. Najavljuju opsti haos i beznadje od storylinea u zadnjim epizodama.
 
Ko prati strip i seriju (posebno strip, pošto je daleko kvalitetniji od serije), zna da akcenat nije na akciji, već na preživljavanju, sakrivanju, međuljudskoj interakciji i uticaja novonastalog stanja na psihu ljudi. Tako da ni u igri ne bi trebalo očekivati neko non-stop napucavanje sa zombijima, tako da je igra i morala biti ovako nekako koncipirana.
 
Walking Dead je savrsheno okruzenje za p&c avanturu. Zombiji su tu samo "background danger".
 
Mislim da svet Walking Dead-a zahteva poseban pristup gameplay-u ako bi htela da se napravi kvalitetna igra. Dakle da više vuče na avanturu sa dobrom pričom ali ne bi trebalo zapostaviti ni akcione elemente.
 
Ako prica bude na nivou stripa ili serije,svakako ce biti vredna igranja.
 
Mislim da svet Walking Dead-a zahteva poseban pristup gameplay-u ako bi htela da se napravi kvalitetna igra. Dakle da više vuče na avanturu sa dobrom pričom ali ne bi trebalo zapostaviti ni akcione elemente.

Tako je. Opasnost od zombija mora biti pristuna ali ne 100% of the time. Dobra bezanija je sastavni deo svake zombi price.
 
Највише бих волео да направе нешто у фазону fallouta :)

Иначе серија ми се свиђа иако је радња доста развучена и спора у неким деловима, али стрип је врх.
 
Ma to je crap.

Mada serija i comic su strava, radje bi sebi nabavio Project Zomboid (indy game)
 
Aha, isprobah malo i super je. Imam jedno pitanje,

kako doci do icepick-a u pickup trucku na onom parkingu? Ili uopsteno, kako zapoceti cistiti tu zonu?
 
Prvo moras uzeti jastuk koji se nalazi levo na samom pocetku nivo-a. Zatim,otici desno do pickup-a,iza njega lezi jedan zombie naslonjen na automobil. Iskoristi jastuk za njega. Sledeca stvar,zaviri u taj automobil,povuci rucicu menjaca i uzmi svecicu sa sedista. Kada to odradis,vratis se do pickup-a i razbijes prozor sa delicem svecice. (Lik pored tebe ce ti pokazati kako). Nadam se da nisam bio previse opsiran. :)
 
Poslednja izmena:
^ Sakrili su taj prvi item na totalno neupadljivo mesto. :D
 
Ja sam slucajno presao kursorom preko njega,i video da moze da se pokupi. :D
 
MAMA MIA - kakva filmska avantura!!! Svaki dan zeljno iscekujem drugu epizodu, cak pratim i forume gde se diskutuje o realase-u druge epizode. Svako ko nije igrao - MUST PLAY preporuka od mene! Dobices 2-3 sata neponovljive akcione avanture, na trzistu igara nisam nikada video nista slicno. Igra bas ostavlja utisak...
 
Stigla i druga epizoda. :)
 
Nazad
Vrh Dno