Šta je novo?

The Last of Us Part I

mare037

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2011
Poruke
1,119
Poena
245
Moja oprema  
Ostale periferije
PS5 Digital Edition
Tablet
iPad Pro 11 M2
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21
Pametni uređaji
Galaxy Watch 5 44mm
Steam
PSN: mare037
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet


The long-rumored remake of The Last of Us has been leaked – and it's now officially referred to as The Last of Us Part 1. It will be released for PS5 on September 2, and a PC version is in development.
 
Padaju PS ekskl. kao kisa ovih dana 😊👌
 
Skapiral da im je lakse tako da se pokupi kajmak nego da se ulozi u nov IP...
Nesto im se ne zuri sa novim igrama za PS5 a imaju jos par naslova koje mogu da portuju za PC sa kojim ce isto da se razbiju od prodaje.
 
Samo je pitanje šta će biti posle kad nestane materijala. Nadam se da će uložiti u neki novi IP. Meni su lično dosadili remaster-i i remake-ovi.
 
Odigrao jednom prvi deo, remek delo. Ali ne vuce me da ga igram opet. Izlazak na PC ocekivan, ali preterali su ga sa cenom, kao da je nov IP ili Part 3.
Ali razbice se od para, em hype sa serijom, verovatno je sve planski osmiljeno.

Star Trek Facepalm GIF by Naughty Dog
 
Pa hvataju hajp zbog serije, a i taj multiplejer će sigurno potencirati dosta pa gledaju što više igrača da navuku na serijal, da bi se na MP-u zadržali posle. Samo me baš zanima ko će dati tu cifru za PC naslov, kad izađe tu (verovatno posle 6 meseci, ako ne i duže).
 
Samo je pitanje šta će biti posle kad nestane materijala. Nadam se da će uložiti u neki novi IP. Meni su lično dosadili remaster-i i remake-ovi.
Par novih IP-a imaju iz PS4 ere i ciji se nastavci ocekuju. Pitanje je samo koliko ce kvalitetni biti.
Mislim na GoW, GoT, Bloodborne, DS... Steta za Days Gone, verujem da nastavak u najmanju ruku nista losiji ne bi bio od HZD 2-jke...

Btw. - ocekuje se od Kodziminog studija par novih IP-a, pre svega "novi" Silent Hill i ono suskanje da su u pregovorima (Sony) sa Konamijem oko MGS licence... :)
 
Pa to su i dalje stare franšize, ne novi IP-jevi :LOL:
 
Original - remaster - remake + PC.
Mamuzanje mrtvog konja. Cista pohlepa. (neko rece Rockstar?)
Polako, dok ne izmuzu sve sto mogu nece se okrenuti novim IP.
 
Ali Rockstar može da ih kupe sve u paketu ;) . Koliko su se namlatili para sa GTA5 imaće i za praunuke.
 
Igra 100% Izlazi za PC covek iz Naughty dog-a je rekao da ce PC verzija izaci jako ubrzo nakon ps5 verzije koja se desila 2 septembra.
1662375231525.png


Ko nikada nije igrao original na ps3 ili remaster verziju igre na ps4 ja toplo preporucujem ovaj remake jer je igra jedna od boljih i mojih omiljenih igara ikada.
Bilo kakve vesti ili bilo sta slicno za pc verziju bacajte ovde.
 
kakva je grafika na ps5? jel next gen, ili meh? kakav li ce komp trebati za ovo?
 
Je li ovo grafički remaster ili baš remake, tj. ima li kakvih promjena u priči ili samom gameplayu ?
 
Ovo nije remaster ovo je bukvalno remake, ali sta je remade-ovano je na prvom mestu, grafika i vizuelne stvari.
UI i neki meniji, upgrade oruzija itd.
U principu iskoristili su engine od drugog dela i kraftovanje item-a itd.
Unapredili su protivnike / kako se ponasaju.

Sam gameplay nema promena, dakle nema dodge mehanike iz drugog dela, nema novih oruzija ili protivnika/bossova, nema novih oblasti.

Kao sto sam i rekao ko nikada nije igrao na ps3 ili ps4 ovo ce za njega biti milina i ne treba propustiti ovaj naslov,
a ko je vec igrao original ali je preskocio remaster, moze da odigra ovo jer je ogromna razlika.

Ja sam igrao sve do sad i uzivanje je igrati na 60 fps-a u poredjenju sa 30.
Ali mis i tastatura su za mene jedina opcija ako ima bilo kakvo nisanjenje/pucanje tako da uzimam ovo cim izadje :)

Ne bi trebalo da je zahtevno nesto posebno za PC, meni deluje da ce biti kao i god of war ili spiderman.
 
odlicno, onda se ovo stavlja na listu :) nisam nikad igrao pre, taman ce biti lepo iskustvo :)
 
Ja sam igrao sve do sad i uzivanje je igrati na 60 fps-a
On kaže da nema stabilnih 60 FPS-a ali je to manje bitno. Odgledao sam skor sve uz dosta premotavanja jer igru zana napamet. :


Ko nije igrao treba da igra, ko je igrao na PS4 pro i ima PS4 verziju treba da preskoči.
 

U toku nedelje ce biti sony showcase tako da je moguce da ce objaviti datum za pc
 
^ Bukvalno je RX 6700 samo malo nize klokovan i nema infinity cache
 
Aj vise vreme je...Kad nema Bloodborne za PC, daj sta das ;)
 
Još jednom se potvrđuje da ne treba gledati YouTube prelaze igara za konzole, doći će one i na PC kad-tad, nemoj sebi da spojluješ.
 
Kako je ovo remake?! Sta su to novo sve promijenili osim grafike?
 
Kako je ovo remake?! Sta su to novo sve promijenili osim grafike?
Sta je remade-ovano, na prvom mestu, grafika i vizuelne stvari.
UI i neki meniji, upgrade oruzija itd.
U principu iskoristili su engine od drugog dela i kraftovanje item-a itd.
Unapredili su protivnike AI / kako se ponasaju.

Sam gameplay nema promena, dakle nema dodge mehanike iz drugog dela, nema novih oruzija ili protivnika/bossova, nema novih oblasti.
 
Još jednom se potvrđuje da ne treba gledati YouTube prelaze igara za konzole, doći će one i na PC kad-tad, nemoj sebi da spojluješ.
Doći će, ali deset godina od premijere...

EDIT: Slažem se sa @Dexter013 da ovu igru nema potrebe da igra onaj ko ju je prešao na PS4, osim ako nije neki hardkor fan.
Ja sam pre jedno 7-8 meseci drugi put obrnuo TLoU posle par goddina razmaka i uslovno se razočarao, ne u grafiku na koju, iako vremešna, nemam primedbi, već na radnju, odnos protagonista, rupe u priči, koje su itekako primetne, ali se na prvo igranje verovatno daju i zanemariti...

 
Poslednja izmena:
Doći će, ali deset godina od premijere...
i proci ce jos deset godina dok se neki (recimo ja) ne smiluju da je odigraju :D ja sve te hitove sa ps lovim za po par evra na rasprodaji i onda sede tako.... vrv ce biti odigrane na nekom steam decku 6.
 
Nazad
Vrh Dno