Šta je novo?

Telefon iz VIP/A1 ne radi sa MTS karticom

Hermess

Poštovan
Učlanjen(a)
16.03.2023
Poruke
260
Poena
55
Pozdrav,
Imam A1 Alpha 21 (TCL 6156D) uzet u VIP-u tj. A1, i radio je OK sa A1 brojem.
Sad hoću da u njega stavim MTS karticu ali neće nikako da se registruje na mrežu.
Telefon, kobajagi, vidi MTS karticu, međutim u 99% slučajeva neće da pozove ili da primi poziv. 1 u 20 puta uspe da primi poziv ili da pozove drugi broj.
Kad hoću da manuelno nađem MTS mrežu tek posle dužeg vremena nađe MTS ali ne može da se zakači na mrežu.
Kad je kartica u telefonu i zovem sa ženinog mobilnog, kaže korisnik nije dostupan.
U MTS-u, naravno nemaju pojma o čemu se radi.
Lopovi iz A1 su ga uzeli na servis , jer je u garanciji, i konstatovali da nije zaključan i vratili ga.
Kad ubacim A1 karticu, radi bez problema...
Probao sam sa 2 različite MTS kartice i isto se dešava. Naravno, više puta sa resetovao telefon.
Da li neko ima ideju o čemu se radi?
Da li bi pomoglo da se flešuje, stavi custom rom ili tako nešto?
 
To je modovan rom TCL UI , A1 je muljao ko zna sta su radili.
 
[Солвд 😁]
Пријатељ ми је одао тајну. А1 закључа Сим 1 а Сим 2 ради.
Међутим на Алфа 21, Сим 2 дели слот са СД картицом. Што ми није пало на памет 🙄
Кад сам убацио картицу у СД/Сим2 слот све је прорадило...
А да су муљали са ром-ом, јесу... Скинуо сам 10 програма за рутовање и ни један није могао да отвори моб. Један је чак избацио поруку - ту стронг 😅
 
Jednom sam kupio taj modifikovan a1 pre par godine i vise nikad , vise se isplati od svake plate odvajati pare sa strane za telefon nego preko njih taj uzeti na rate.
 
Ja uzeh davno preko njih neki HTC. Svuda po netu pise podrzava 2 kartice samo kod njih 1 i to jos zakljucan.
Stavio fabricki rom i koristio ga sa dve kartice godinama...
 
moraju da ti daju KOD tj dekodaciju imas pravo da trazis ako je otplacen u A1 ako je jos na pretplatu ne mozes dobit
 
Odavno se telefoni u mrezama ne zakljucavaju... Kakvi sad crni kodovi i slicno kada se otplati tel? To bilo pre xy godina. Ne vazi vise, nesto su debili sjebali nenamerno verovatno, a u servisu nece da se bakcu sa time.
 
Nazad
Vrh Dno