Šta je novo?

Synology NAS i AutoCAD

N09K6

Poštovan
Učlanjen(a)
21.04.2014
Poruke
2
Poena
51
Da ne otvaram novu temu, ali imam nevidjene probleme sa Synology Nas DS720+ , 2x Seagate Ironwolf 8tb, Raid 1, SHR, BTRFS
Share folder je mapiran na 4 racunara ( Win 10 pro), pristupa se preko WIFI. Ideja je centralizovan "hdd" odakle se povlace fajlovi za rad. Kotistimo AutoCad Map 3d 2021

Naizgled je sve kako treba, svi mogu lako da pristupe, i funkcionise do odredjenog momenta, najcesce kada se pokusa pristup fajlu iz samog AutoCada
otvori bez problema, posle nekog vremena na istu operaciju frizuje se, frizuje i explorer i ne pomaze nista -samo restart. Isto se dogodi kada se klikne na "save"
napominjem da nije cesto ali dovoljno cesto da te izludi. Prevrnuo sam internet, pokusao svakakva podesavanja problem je i dalje prisutan. ( izostavio sam da nekada napravi fajlove corrupt iz cista mira ili ih obrise) . Cini se kao da ta konekcija izmedju racunara i NAS-a zaglupi u medjuvremenu ,kada program pokusa da snimi ili otvori fajlove odatle, nastaje ludilo.
Nemam Cache m2 ubacen u njega, ali ne verujem da bi ista resilo ( mozda samo situaciju bagovanja kada se u isto vreme pokusa povlacenje fajlova)

Dali neko ima ideju o cemu se ovde tacno radi?
sumnjam na SMB , iako je setovano sve prema preporukama od strane Synology-a.
Autodesk tvrdi da podrzava sve opcije network drive-a
Vise mi nista ne pada na pamet u cemu moze da bude problem...
 
Pomalo rizična opcija, ali da li si pokušao da mount-uješ sa noatime atributom? Drugo, pošto je sve ovo na Windowsu, je l' si testirao network sharing preko Linuxa i kako tu stvari funkcionišu (nevezano za AutoCAD)?
 
Problem je u Autodesku i u njihovom bagovitom softveru, a ni Microsoft nije baš cvećka.
Jedno vreme smo pokušavali da držimo dwg fajlove centralno na jednom mestu gde bi svi imali pristup. Problemi su bili slični kao kod tebe. Povremeneo zamrzavanje tokom korišćenja save, copy, move, mirror.... Konkretno na mom računaru je bila kritična i najstresnija komanda mirror. Posle par nedelja mučenja smo provalili da se sam odmrzne posle nekih 10-15 minuta, i nastaviš sa radom kao da ništa nije bilo. Bilo je dana kada je radilo bez greške, bilo je dana kada je bilo ne podnošljivo. Posle cca 4 meseca mazohizma smo oustali od te prakse i vratili se starom dobrom provernom načinu rada, kopiraš dwg fajl na svoj računar, kada završiš vrtatiš ga nazad.
Archicad i Office programi nemaju problem sa radom direktno na mrežnom disku.

Zaboravio sam da kažem da isključiš autobackup opciju u Autocad-u, malo popravlja situaciju.
 
Da ne otvaram novu temu, ali imam nevidjene probleme sa Synology Nas DS720+ , 2x Seagate Ironwolf 8tb, Raid 1, SHR, BTRFS
Share folder je mapiran na 4 racunara ( Win 10 pro), pristupa se preko WIFI. Ideja je centralizovan "hdd" odakle se povlace fajlovi za rad. Kotistimo AutoCad Map 3d 2021

Naizgled je sve kako treba, svi mogu lako da pristupe, i funkcionise do odredjenog momenta, najcesce kada se pokusa pristup fajlu iz samog AutoCada
otvori bez problema, posle nekog vremena na istu operaciju frizuje se, frizuje i explorer i ne pomaze nista -samo restart. Isto se dogodi kada se klikne na "save"
napominjem da nije cesto ali dovoljno cesto da te izludi. Prevrnuo sam internet, pokusao svakakva podesavanja problem je i dalje prisutan. ( izostavio sam da nekada napravi fajlove corrupt iz cista mira ili ih obrise) . Cini se kao da ta konekcija izmedju racunara i NAS-a zaglupi u medjuvremenu ,kada program pokusa da snimi ili otvori fajlove odatle, nastaje ludilo.
Nemam Cache m2 ubacen u njega, ali ne verujem da bi ista resilo ( mozda samo situaciju bagovanja kada se u isto vreme pokusa povlacenje fajlova)

Dali neko ima ideju o cemu se ovde tacno radi?
sumnjam na SMB , iako je setovano sve prema preporukama od strane Synology-a.
Autodesk tvrdi da podrzava sve opcije network drive-a
Vise mi nista ne pada na pamet u cemu moze da bude problem...
Rešenje je da firme treba da kupe enterprise NAS sistem, a ne kućne proizvode da koriste.
 
Podesite synology drive server. Na taj način svako ima kopiju fajla lokalno i nakon save fajl se automatski šalje na synology a odatle se sync sa ostalim računarima. Ovaj način iziskuje dodatni prostor na ta 4 računara ali radite sa lokalnim falovima a ne sa falovima na mrežnom disku, ako je to problem.
 
Problem je u Autodesku i u njihovom bagovitom softveru, a ni Microsoft nije baš cvećka.
Jedno vreme smo pokušavali da držimo dwg fajlove centralno na jednom mestu gde bi svi imali pristup. Problemi su bili slični kao kod tebe. Povremeneo zamrzavanje tokom korišćenja save, copy, move, mirror.... Konkretno na mom računaru je bila kritična i najstresnija komanda mirror. Posle par nedelja mučenja smo provalili da se sam odmrzne posle nekih 10-15 minuta, i nastaviš sa radom kao da ništa nije bilo. Bilo je dana kada je radilo bez greške, bilo je dana kada je bilo ne podnošljivo. Posle cca 4 meseca mazohizma smo oustali od te prakse i vratili se starom dobrom provernom načinu rada, kopiraš dwg fajl na svoj računar, kada završiš vrtatiš ga nazad.
Archicad i Office programi nemaju problem sa radom direktno na mrežnom disku.

Zaboravio sam da kažem da isključiš autobackup opciju u Autocad-u, malo popravlja situaciju.
Verujem da to uzrokuje neko podesavanje u Win-u, koje za sad ne mogu da otkrijem, jer nema nikakve logike da je sve u redu i da posle nekog vremena pravi probleme
simptom je takav da upucuje na "Idle" kada konekcija miruje i treba ponovo da se aktivira da Cad obavi sta treba , tu krene zakucavanje, taj rekonekt fejluje

i oni upucuju na to : https://knowledge.autodesk.com/supp...rking-on-files-stored-on-network-folders.html
 
Jel ima neki logovi na samom Synology serveru? Mozda da napravis neki heartbeat izmedju masina i Synology-ja,to mi jedino pada na pamet. Ili da malo eksperimentises sa samba opcijama,mada koliko se secam(nemam trenutno Synology) i nema nesto puno opcija,eventualno SMB verzija
 
Nazad
Vrh Dno