Šta je novo?

Stronghold Crusader 2

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
669
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Bio sam razocaran i strongoldom 2 i 3, i legends, ali mislim da ce ovo biti fenomenalno. Cruader igram od 2005. godine i dan danas igram sa drustvom preko game ranger-a. Nista joj ne bi falilo da nema bagove, zastareli 2D engine i da nije dosadila za ovih 10 godina. Zato izlazi nastavak moje omiljene igrice sa brojnim poboljsanjima :
- Mnogo bolja grafika, ss-ovi mozete skinuti na firefly sajtu...
- Uklonjeni bagovi, bolje rasporedjivanje vojnika
- Igrica je malo realisticnija, npr. animacije assasina dok se kriju i preskacu zid su fenomenlne. Zidovi i kule izgledaju kao zidovi i kule itd...
- Novi likovi, nove misije, novi vojnici, ratna oprema, ekonomija... Ali ne usrano sve kao kod strongholda nego odlicno kao kod stronghold crusader-a.
- Co-op mod, saradjivanje sa igracima/prijateljima. Ja kada igram na speed preko 60 ne mogu da stignem da pazim i na ekonomiju, i na odbranu i na napad. U co-operation modu ce vas prijatelj moci da kontrolise vasu vojsku i tako npr. on vodi racuna o odbrani a vi napadate.
- Novi soundtrack xD
- I jos mnogo toga, sve to mozete da procitate na firefly sajtu, samo googlajte strostronghold crusader 2.
Jedva cekam da stigne, datum je april 2014.
Procene su da ce recommended biti 4GB RAM-a, i3 ili amd quad core, GT 9600 512MB, mada ja mislim da ce trebati jaca graficka za max settings i FHD rezoluciju.
 
E dobro su se setili! Ja posle Crusadera nisam nista ni igrao, jesam snimio i obrisao... Jedva cekam da se pojavi :)
 
http://www.strongholdcrusader2.com/?p=496 Novi "protivnik" - SlaveMaster/SlaveKing
Pisu da ce biti jak i da ce napadati sa masovnom vojskom robova, ali to mi je veoma sumnjivo jer ipak su to "robovi" koji mogu biti zaustavljeni sa 30-50 archera koliko god da ih je. I pise da ce napadati na pocetku igre, naravno sa ciljem da zapali sve sto imas dok jos nemas vojsku da to stitis, tu vec moze da bude nezgodan.
http://www.youtube.com/watch?v=HIUpPJ0-Sn8
 
Opet nas ceka stara dobra pustinja :D.

'Greetings, Sire, the desert awaits you'

[YOUTUBE]ATAeKRm87h8[/YOUTUBE]

'The desert will run with blood before this day is out' - Caliph
 
Poslednja izmena:
Fantasticne vesti!

Stronghold mi je bila i ostala jedna od najdrazih igara. Jos uvek se secam nekih misija kao da je juce bilo. Crusader je takodje bio odlican stand alone.

Jedva cekam!

BTW od kog novca prave igru ako im nije uspelo podizanje sredstave od gamera?
 
Poslednja izmena:
Fantasticne vesti!

Stronghold mi je bila i ostala jedna od najdrazih igara. Jos uvek se secam nekih misija kao da je juce bilo. Crusader je takodje bio odlican stand alone.

Jedva cekam!

BTW od kog novca prave igru ako im nije uspelo podizanje sredstave od gamera?
To nisam uspeo da provalim, ali sam procitao da igrica sigurno dolazi. Inace na forumu ima dosta zanimljivih stvari... forum.strongholdcrusader2.com
Upravo sam procitao da ce da postoje event-i tipa "Tornado" ;D
Cak ce i zid moci da srusi :O
 
Poslednja izmena:
Voleo bih demant, ali sam posle toliko godina i velike pompe pred svaku novu stronghold igru dosta skeptican.. Koliko kod se trudili, mislim da ipak nece to biti to.. Mada ja sam ipak hardcore, mnogo godina igranja singlep. pa zatim multip. i to ozbiljnog, klanskog igranja itd.. Verujem da je problem ipak u meni :) ..
 
Voleo bih demant, ali sam posle toliko godina i velike pompe pred svaku novu stronghold igru dosta skeptican.. Koliko kod se trudili, mislim da ipak nece to biti to.. Mada ja sam ipak hardcore, mnogo godina igranja singlep. pa zatim multip. i to ozbiljnog, klanskog igranja itd.. Verujem da je problem ipak u meni :) ..
Hardcore u crusaderu ? Ako si na to mislio daj da te oderem jednu 1vs1 :) Vidi stronghold crusader je bio pun pogodak a ni stronghold kec nije bio los za svoje vreme. Stronghold 2 i 3 kao i ono legends, kingdoms jesu bili promasaji, i ja bi bio skeptik kada bih cekao stronghold 4, ali ovo je totalno druga prica. Na forumu su u jednom threadu postavili Q&A gde su odgovorili na sto pitanja. Imas dosta pre-alpha footage na yt, ono samo ako bude onako kako je na klipovima, bice fenomenlno !
Ja mislim (ne nadam se nego sam skoro siguran) da ce ovo biti legendarna igrica kao i kec i da c e se igrati narednih 10godina u multip odnosno dok ne izadje trojka.
 
Poslednja izmena:
...morao sam da instaliram starog krstasa da se prisetim :D... krenuo sam istorijske kampanje. Igrao sam pre SP pa posle i MP, ali SP-a sam se vise uzeleo.
Secam se da se MP svodio na par sablona, zavisno od pravila, pa ko je brzi. Otprilike islo se na pravljenje milion drvoseca i mlinova, pa njima ...zzzz, masovna regrutacija, kopanje rovova, pa pravljenje strelaca na konjima, stitonosa i onih nindza ubica.... to na 10min no-rush... tako nekako.
 
Poslednja izmena:
Jos HD texture pa milina za igranje :) Igrao sam keca po ceo dan...
 
... da, instalirao sam i HD update 1.30. koji podrzava i vece rezolucije.
 
...morao sam da instaliram starog krstasa da se prisetim :D... krenuo sam istorijske kampanje. Igrao sam pre SP pa posle i MP, ali SP-a sam se vise uzeleo.
Secam se da se MP svodio na par sablona, zavisno od pravila, pa ko je brzi. Otprilike islo se na pravljenje milion drvoseca i mlinova, pa njima ...zzzz, masovna regrutacija, kopanje rovova, pa pravljenje stelaca na konjima, stitonosa i onih nindza ubica.... to na 10min no-rush... tako nekako.

I viteze na konjima si zaboravio :D Bas o tome je bila diskusija u jednoj temi, oni nisu obracali paznju na MP kada su pravili prvi deo. Ovog puta to ce im biti prioritet i napravice tako da ne moze da se igra pomocu par sablona online ;) A to nije samo online, i protiv botova kad igras ako namestis no rush opet mozes isto to da uradis. O ovome su dosta pricali i rekli su da ce sigurno nece biti tako lako. Ne znam kojim recima da ti objasnim sta ce tacno uraditi, ali uglavnom moraces da pravis zamak i sve ostalo da bi pobedio... I ovde su mnogo znacili sheild-ovi jer kada ih brze napravis pobedjujes. I to je sran** jer moraš jedan po jedan. Sada ćeš moći samo selektuješ 20 inženjera i kažeš im da naprave štitove. Odbrana će imati dosta veću ulogu nego u kecu tako da nećeš moći samo da se okopaš sa malo vode i da praviš horse archere.
Jedva čekam da vidim kako će sve ovo izgledati :DDDDD
 
Sto se tice 2D -> 3D po meni to i nije neka prednost. Odlicno i ovako izgleda, atmosfera je prisutna, pogotovo u ovim istorijskim kampanjama sve sa naratorom i orkestrom janicara u pozadini :d...

edit:
[YOUTUBE]Lqa36P3hMm0[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Meni ovo ne deluje obećavajuće za 2014 godinu. Da su izbacili ovu igru 2004. delio bih oduševljenje. Kad videh onu bitku van zamka odmah mi se nametnulo poređenje sa Total War serijalom i koliko kaskaju za njim. Ovo govori veliki ljubitelj Stronghold keca! E, kakva je to igra bila.
 
Pa istina, svim drugarima kojima sam pokazao kako se onlajn igra su bili razocarani, i ja u pocetku dok to nije otislo u drugu krajnost gde pokusavam da napravim jos 100 golda vise za taj no rush ili jos jednog vojnika vise ili jos 10 pop. vise .. Naravno tu su i klanovi, pa onda timovi 2vs2, 3vs3 itd.. A ovo i ne bi trebalo biti tako tesko odraditi, ukines no rush, stavis limit na broj jeftinih gradjevina koje donose pop. jer sigurno ne treba nekom 200 drvoseca, 200 vetrenjaca i 200 onih bunara.. Iskreno voleo bih da bude online tako kao sto kazu.
 
Odlicne vesti! Jedva cekam! Nadam se da ce uraditi dobar posao a ne kao ostali delovi i narucito poslednji koji su blagi ocaj.
 
Kaskali su i 2004. za RTW. Ovo se ne igra zbog grafike, pa cak ni zbog strategije/taktike bitke. Jednostavno, igra ima neki svoj smek, malo sim-a u vidu gradjenja tvrdjave, malo borbe, malo planiranja...od svega po malo. Znam dvoje ljudi kojima je S.Crusader omiljena igra, a ja sam je igrao mozda par dana svega
 
Tek sad sam provalio duha kad se podigne ovaj mali spomenik:

[YOUTUBE]iuEMZ6XKmCo[/YOUTUBE]
:D
 
Poslednja izmena:
Pa istina, svim drugarima kojima sam pokazao kako se onlajn igra su bili razocarani, i ja u pocetku dok to nije otislo u drugu krajnost gde pokusavam da napravim jos 100 golda vise za taj no rush ili jos jednog vojnika vise ili jos 10 pop. vise .. Naravno tu su i klanovi, pa onda timovi 2vs2, 3vs3 itd.. A ovo i ne bi trebalo biti tako tesko odraditi, ukines no rush, stavis limit na broj jeftinih gradjevina koje donose pop. jer sigurno ne treba nekom 200 drvoseca, 200 vetrenjaca i 200 onih bunara.. Iskreno voleo bih da bude online tako kao sto kazu.

Ne, jednostavno ce biti najbolje da se igra na no rush 5 minuta da se ne poubijajmo bas odmah. Kao sto rekoh, odbrana ce mnogo znaciti, a vi sad to protumacite :) Dosta sam citao o ovome i mrzi me sad da objasnjavam ali kljuc da ce biti gotovo nemoguce pobediti bez dobre odbrane.
 
Ne, jednostavno ce biti najbolje da se igra na no rush 5 minuta da se ne poubijajmo bas odmah. Kao sto rekoh, odbrana ce mnogo znaciti, a vi sad to protumacite :) Dosta sam citao o ovome i mrzi me sad da objasnjavam ali kljuc da ce biti gotovo nemoguce pobediti bez dobre odbrane.

Videcemo, mada ako ostave stitove sa ovom svrhom koju ima u kecu, tesko da ce neko igrati multip. sa razgradjivanjem itd. kad se ovako dobija i odbrana i napad.. Sad postoji mogucnost da se daju neki bonusi na to ako ti je vojska na zitu, npr. veci domet, nanosenje vece stete itd. pa da se time izbalansira igra. To bi imalo smisla.
 
Zvanicno : No moats in shc2. Ne znam, meni je ovo ni dobra ni losa vest. Svidja mi se samo to sto nista vise ne moze da zaustavi assasine. Inace ako neko jos igra keca neka se javi u pm da odigramo neku :)
 
Ovo sto nece imati kanale oko zidova je vise nego realno.Msm ono u pustari u svetoj zemlji kanal oko zidina? :)Jos krokodili fale samo.
 
Malo novosti da ne umre tema : http://www.strongholdcrusader2.com/?p=540
Zanimljivo mi izgleda ovaj sassanid knight, a mislim da ce sluziti pre svega da spreci mass shields na zemlji ako bude bilo shields uopste. Sa najvecom brzinom stize sve (katapulte, horse archere, shieldove), ja cu ga pre svega koristiti za te stvari :) I bice arabian, ne treba stale oruzje i ostale gluposti vec samo gold :) Mada ce biti najskuplji unit xd
P.S. Ako hoce neko multiplayer da igramo keca (SHC1) 1v1 ili sta vec neka se javi na PM :) Igra mi se malo ova igrica.
 
Zdravo, ja sad tek naleteo na ovu temu... :)

U sustini, slazem se sa vama, sto se tice raznih igara iz Stronghold serije. Neko je pomenuo da cak nije ni neophodno nesto ulepsavati igru, i da igra ima ne znam kakvu grafiku - tj da Crusader vec lepo izgleda. S time se i ja slazem. :) Nekako, igra je 2D, a lepse izgleda i od Stronghold 2 i od Stronghold Legends, a Stronghold 3 nema poente ni da pominjem.

Takodje, vidim da vam se ne svidja kod multiplayera za Crusader ista stvar koja se ne svidja ni meni, a to je cinjenica da ljudi igraju po sablonu. Donekle, mozemo za to kriviti igru, ali sa druge strane, nije ni igra kriva, koliko su to sami ljudi, tj igraci. Sigurno ce tako biti i sa Stronghold Crusaderom 2 - igraci ce nastojati da budu sto efikasniji i efikasniji, a tu ce se gubiti ona lepota igre. Posebno sto su se igraci ogranicili na jedan mali skup pravila, a to je ugl "bez vatre, bez bacanja kamena". Krave da ne pominjem - nigde nisam video da je nekome proletela grava. :D

Zato sam ja odustao od tog nacina igranja, i igram samo one "noobovske" partije. U ovakvim partijama drudim se da imam jaku ekonomiju, ali ne srljam na visoku populaciju. Prosto, ne koristim odredjene trikove, za koje smatram da su vise tu kao exploitovi. Navescu sad neke od tih trikova koje ne koristim:
  • visoka populacija napravljena samo sa ciljem da se regrutuje mnogo vojnika od jednom, i da se uzima porez od naroda;
  • ne postavljam gomilu vetrenjaca, niti gomilu water potova - iz istih razloga kao malopre;
  • ne koristim stitove (portable shields) jer i to smatram da je exploit. Naime, exploit je zbog toga sto u Crusaderu, a na zalost i u ostalim, pa i Crusaderu 2, moguce na istu tacku staviti vise vojnika. Konkretno, u ovom slucaju, moguce je na istu tacku postaviti stit i dva arapska konjanika. Takodje, moguce i na jednu kulu postaviti 30 stitova i 150 strelaca. :) Osim toga, da su ti drveni stitovi zaista bili toliko efikasni, niko ne bi gradio zamak. :) );
  • sve one sitnicice koje "expertski" igraci ne vole (kao sto je vatra, bacanje krava, katapultevi, mangoneli...) - to mi je sve ok.
  • na ovaj nacin, ako hocu da regrutujem brzo vojsku, ja gasim deo svoje proizvodnje, i zato smatram da nije potrebno zabranjivati "spavace". Ako ja ugasim kamenolome, dobicu manje kamena, ako ugasim rudnike gvozdja, bice manje gvozdja... Jedino je ipak potrebno imati neki dogovor u vezi sa waterpotovima i drvosecama. Waterpotovi jesu potrebni za gasenje vatre, a drvosece - jeste ih zgodno imati dosta u startu da bi se razvila ekonomija. Bilo bi dobro dogovoriti se oko toga koliko moze ovih gradjevina da se gradi.
Mozda sam nesto zaboravio da pomenem, ali u svakom slucaju, mislim da se moze razumeti na sta mislim. Ako bi neko zeleo da igra na ovakav nacin, gde je bitno izgraditi zamak i ostalo, moze da mi se javi.


Jos jedni stvar sam zeleo da kazem. Smatram da je prilicno jadno to sto onaj problem, sto sam pomenuo gore u tekstu (taj da na jednu tacku moze da stane vise vojnika), nije resen ni u Crusader 2. Cak je i u Age of Empires 3 od pre desetak godina ovo reseno, pa kad se vojnicima koji se bore prsa u prse naredje napad, koristi se "attack move". Jednostavno, nije to ok da se 30 macevalaca skupi u jednu tacku, i svi od jednom bodu jednog vojnika kojeg im je to naredjeno. Nekako je to ipak ok u Stronghold 1 i Crusaderu, ne znam zasto, mozda i zato sto sam navikao :) , ali mi to u Stronghold 2 izgleda prilicno bezveze, a verovatno ce to izgledati bezveze i nekim novim klincima koji budu probali Stronghold Crusader 2. U drugim igricama ovo je davno resena stvar.
 
Poslednja izmena:
Sa Stronghold Crusader 2 bloga:
Stronghold Crusader 2 is now available for pre-order! The standard and special editions of Crusader 2 can be pre-purchased on Steam, the Humble Store, GetGames and Amazon, with other online retailers soon to be added. We have several pre-order bonuses, including two exclusive mini-campaigns, a 10% discount and more. Please enjoy our latest trailer which features music composed by Robert Euvino, new siege equipment and a brief glimpse of an old enemy…

Following the release of our ‘Meet the Rat’ AI video in June, many players were quick to ask if the other ‘Big Four’ Stronghold characters would return in Crusader 2. Today we have a trio of announcements to make: Pre-orders are now open, there is a brand new trailer of the game at beta stage and The Wolf will return! The team was in agreement that it simply would not be a Stronghold game without a certain lovable medieval psychopath and, while he won’t be the focus of the story this time around, The Wolf will be big part of the game.

The Stronghold community has requested a number of different features over the past year and although we cannot implement each and every one there are certain things that make a Stronghold game. The Wolf is the kind of character that Stronghold players love to siege. Who are we to take that away from them?

We want players to have plenty of new features and characters to play with, but there will also be certain options and characters like The Wolf that allow fans to set up more classic style games. We know there are people out there who want to recreate Crusader 1 style skirmish games in Crusader 2 and we want give them the characters and options needed to do that. We’re all PC gamers at Firefly. We know the importance of being able to tweak gameplay settings to suit a particular style of play.
Izvor: http://www.strongholdcrusader2.com/?p=948

Pa ko zeli, nek izvoli. Cena - "prava sitnica". :D
Svakako je bolje sacekati pre bilo kakve kupovine i videti koliko ce igraci biti zadovoljni igrom, ali eto, uskoro cemo imati priliku da vidimo na sta ce liciti novi Crusader, i da li ce biti ok igra.
 
Nazad
Vrh Dno