Šta je novo?

spajanje zvučnika sa/bez pojačala na izlaz od slušalica na PC-iju?

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,068
Poena
125
Pozz društvo.
Zanima me da li smem spajati zvučnike sa/bez pojačala na izlaz od slušalica, bez opasnosti da ću nešto spaliti u računaru?
U pitanju je HP Elite Desk 800 G5 koji nema obične izlaze za zvuk na ploči nego samo na prednjem panelu 2 izlaza za slušalice.
Ako ne, da li bi pomoglo da kupim USB zvučnu karticu (neki jeftin kinez) i da tu spajam zvučnike.
Imam obične zvučnike koji dobivaju snagu preko USB porta i imam 2.1 sistem zvučnike koji vrvt imaju pojačalo u subwooferu.
Da li smem i ove zadnje spajati na izlaz od slušalica?
 

Prilozi

  • Screen Shot 08-19-23 at 08.47 AM.PNG
    Screen Shot 08-19-23 at 08.47 AM.PNG
    59.4 KB · Pregleda: 24
Nećeš spaliti ništa al sa izlaza za slušalice mora pojačalo kako bi dobio adekvatan signal za zvučnike. Bilo kakvi zvučnici za komp imaju neko pojačalo u sebi tako da si vrv ok u oba varijante bez dodatne kartice
 
Nećeš spaliti ništa al sa izlaza za slušalice mora pojačalo kako bi dobio adekvatan signal za zvučnike. Bilo kakvi zvučnici za komp imaju neko pojačalo u sebi tako da si vrv ok u oba varijante bez dodatne kartice
Ma spojio sam ja bio u izlaz za slušalice ali primjetio sam da je počela slika da mi trese na ekranu...Ne znam zašto pa sam brže bolje odpojio i prestalo je.
On ima 2 izlaza ovaj drugi kao piše audio out mada opetg piše HEADPHONES.
 
Ne bi smelo da pravi probleme kad spojiš zvučnike na izlaz za slušalice. Jedino što je ovo 4-polni 3mm konektor za slušalice sa mikrofonom, a zvučnici imaju 3-polni konektor, pa možda tu nešto zeza, ako se konektori ne gađaju dobro. Taj drugi audio izlaz, jel i on za slušalice s mikrofonom, ili je za obične slušalice?
 
Ne bi smelo da pravi probleme kad spojiš zvučnike na izlaz za slušalice. Jedino što je ovo 4-polni 3mm konektor za slušalice sa mikrofonom, a zvučnici imaju 3-polni konektor, pa možda tu nešto zeza, ako se konektori ne gađaju dobro. Taj drugi audio izlaz, jel i on za slušalice s mikrofonom, ili je za obične slušalice?
Ima sa slike koju sam postavio se vidi za šta je...piše audio out/headphones.
 

Prilozi

  • Screen Shot 08-19-23 at 11.39 AM.PNG
    Screen Shot 08-19-23 at 11.39 AM.PNG
    62.5 KB · Pregleda: 14
Ne znam šta ti pravi problem. Stalno bodem aktivne zvučnike u izlaz za slušalice na laptopu i nikad nisam imao problem. Jedino kod tih izlaza sa 4 pola može da se desi da se ne gađaju polovi sa 3 polnim konektorom od zvučnika, pa da jedan zvučnik ne radi, ili da nema bas, ali ne bi smelo ništa drugo da se dešava.
 
Ne znam šta ti pravi problem. Stalno bodem aktivne zvučnike u izlaz za slušalice na laptopu i nikad nisam imao problem. Jedino kod tih izlaza sa 4 pola može da se desi da se ne gađaju polovi sa 3 polnim konektorom od zvučnika, pa da jedan zvučnik ne radi, ili da nema bas, ali ne bi smelo ništa drugo da se dešava.
Pa ne znam ni ja.Jel da spojim u izlaz (4) sa slike, jer tako sam i do sad spojio?
Možda nije do toga, možda trese sliku usljed ne znam nekakvog e.magentskog polja jer je i monitor i PC izmedju zvučnika.
Imam ja i zvučnike bez subwoofera pa šta znam možda samo njih da probam.
 
koristiš CRT monitor?
Why-Would-You-Want-a-CRT-Monitor-in-2019-Title-Image.jpg
 
Pa ne znam ni ja.Jel da spojim u izlaz (4) sa slike, jer tako sam i do sad spojio?
Možda nije do toga, možda trese sliku usljed ne znam nekakvog e.magentskog polja jer je i monitor i PC izmedju zvučnika.
Imam ja i zvučnike bez subwoofera pa šta znam možda samo njih da probam.

Jedina razlika između line out i headphone out izlaza je što je headphone out minimalno pojačan, toliko da može da tera neke slabije slušalice, a line out je predviđen za pojačalo i nije uopšte pojačan. Ali pojačanje tog signala na headphone out je minimalno i ne može da tera ni jače slušalice, a kamoli da pravi neke smetnje pojačalu za zvučnike. Ako su zvučnici ispravni ne bi smelo da bude problema.
A da ti igra slika od zvučnika, to bi moglo da se desi samo ako zvučnici nisu ispravni i vraćaju neki mali napon na konektor, pa da to pravi neki problem laptopu.
 
Ma ne, imam ga u garaži.
Evo koje USB zvucne sam kupio sta cu kad zivim u IT zaostalom gradu.
Malo da se našalimo, zar postoji 8.1 zvuk? :D
Jedina razlika između line out i headphone out izlaza je što je headphone out minimalno pojačan, toliko da može da tera neke slabije slušalice, a line out je predviđen za pojačalo i nije uopšte pojačan. Ali pojačanje tog signala na headphone out je minimalno i ne može da tera ni jače slušalice, a kamoli da pravi neke smetnje pojačalu za zvučnike. Ako su zvučnici ispravni ne bi smelo da bude problema.
A da ti igra slika od zvučnika, to bi moglo da se desi samo ako zvučnici nisu ispravni i vraćaju neki mali napon na konektor, pa da to pravi neki problem laptopu.
Aha aha.
To sam htio da pitam, na 3.5mm konektoru ne bi smio biti napon/ struja?
Mogul izmeriti i kako?
Nisam ja siguran da je od zvucnika to moram potvrditi.Desi se samo da dio slike na ekranu zaigra deformise se u djelicu sekunde što naravno može upućivati na svašta.
E da , imam i zasebnu veću USB, Axagon zvučnu karticu koja je veličine kao i ovaj PC ali nemam baš prostora za nju ovde.
 

Prilozi

  • 20230819_121019.jpg
    20230819_121019.jpg
    240.1 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Da je do zvučnika, mislim da bi pravili problem stalno, a ne samo povremeno na delić sekunde. Ne znam šta da ti kažem, jedino da pratiš da li se to dešava samo kad su zvučnici priključeni, ili i bez njih.
 
Nista spojit cu na izlaz (4) pa kad se desi taj problem snimit cu video i postavit.
Imam ja i zvucnike bez subwoofera.
Meni nije jasno zašto su nacrtana oba izlaza za slusalice i tako i oznaceni (headphone out).
Znaci ne pise line out (za zvucnike).
 
Spojio sam pa pratim...
Secam se da je na pojedinim delovima slika ono kao se iskrivljavala tj deformisala kao slovo Z.
I to se desi pa nestane pa desi i tako.
Što vi kažete možda nema veze sa zvučnicima.
Kad sam pomenuo iste ovo su neki Logitech z533 koji imaju ja bih rekao poseban audio kabl jer mi je trebao duzi od orginalnog nasao sam obicni kabl sa 3.5mm konektora sa obe strane, isti nije odgovarao.
 
Zasad ništa.Tada se na pojedinim delovima slika deformisala u deliću sekunde u obliku slova Z.Sad možda nema veze sa zvučnicima ali pratit ću.Polovno je sve pa może biti sve uzrok problema.
 
Nazad
Vrh Dno