Šta je novo?

Sniper Ghost Warrior 3

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Ne verujem da tema ne postoji. :zgran:



Elem, igram ja ovo i ono što me bode u celoj igri je politika. Kao realni scenarijo, poprište sukoba je Gruzija, igra aludira na sukob iz 2008. godine.
I tako oni kažu da su separatisti u pograničnom pojasu sa Rusijom počeli da vrše masovne egzekucije i kindnapovanje civilnog stanovništva i sad ti tu treba da spašavaš sa snajperom.
Problem je u tome što u stvarnosti, oblasti u pograničnom pojasu sa Rusijom su Severna Osetija i Abhazija, obe regije su sa većinskim ruskim stanovništvom. Želja Abhazije i Severne Osetije da se odvoje od Gruzije počela je onda kada je tadašnji predsednik Gruzije Sakašvili naredio operaciju "Clean land" i kada je gruzijska vojska počela masovno da ubija civile. Vrlo brzo Rusija je poslala svoje trupe preko granice, a zapadni mediji su to izveštavali kao invaziju ruske vojske na suverenu zemlju Gruziju. Gruzija je naravno izgubila, ne samo taj rat, već i obe teritorije.
E sad ono što mene buni u toj igri je to što su separatisti u pograničnom pojasu sa Rusijom koji žele da se odvoje od Gruzije, znači Rusi, počeli da ubijaju lokalno civilno stanovništvo, znači Ruse, a ameri ih brane, ima li kraja licemerju? :wall:
Ovu igru igram sa teškim grčem u stomaku. Izvinjavam se što unosim politiku ali ne mogu da je zaobiđem jer je koncept same igre takav.
P.S. Pre nego što počnete da igrate ne bi bilo loše da pogledate na YT neki objektivan dokumentarac o sukobu u Gruziji kako bi što bolje shvatili igru.
 
Poslednja izmena:
Šta znam prešao sam tek par misija. Najviše mi smeta što nemam onaj centar za nišanjenje kako se već zvaše kod ostalog oružija kao kod snajpera pa teško "ubijam" šranje. Nikada ne znam đe će mi metak završiti. Ubiju me deset puta dok se ne naviknem na pucanje crap.
 
Igra ima bagova i to dosta, što po meni ne bi smelo nikako. Primetan je Cryengine. Pokušali su da ubace šumu iz Krize 1 ali po meni napravili su svinjac, to ipak nije to. Šuma u Krizi je mnogo realističnija. Primećujem hromatske aboracije po ivicama lišća kao da igram Alien Isolation, mada to tamo može da se isključi. Takođe mi se ne sviđa što ne možeš da se popneš na uzvišenja iako izgleda da možeš tuda da se prođe, pa te igra tera da kružiš unaokolo. Pored glavne priče imaš i sporedne zadatke ali takođe imaš milion gluph zadačića slobodnog izbora koji su označeni sa ? a koji su po meni gubljenje vremena i odvlačenje pažnje od pravog koncepta priče. Po meni ništa novo, ništa ozbiljno da bi imao u svojoj arhivi, sem ako gledamo iz tog provokativne političke pozadine, pa da je imaš kao takvu zbog toga ali odlična je za prekratiš slobodno vreme.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno