Šta je novo?

Snimanje zvuka preko mikrofona

deniss76

Cenjen
Učlanjen(a)
13.04.2013
Poruke
36
Poena
159
Morao sam otvoriti temu ovde jer ipak nisam uspeo sam...!
:rolleyes:
Želim preko računara Win10 slušati i snimiti zvuk mikrofona koji se nalazi u dvorište postavljen. Verovatno postoje više programa za snimanje, ali sam ja skinuo trenutno samo neki "Audacity".
Svidja mi se da ja mogu slušati zvuk iz dvorišta i kad god želim mogu to i snimiti neke provale od klinca itd... Ali taj zvuk mi se čuje non stop u računaru i kada gledam neki Youtube, stalno se čuje i taj mikrofon.
Da li je nekako moguće da se mikrofon iz dvorišta aktivira samo kada otvorim neki program za zvuk i snimanje zvuka a ne non stop da se čuje? I koji još program mogu koristiti za slušanje i snimanje preko mikrofona?
 
ako je u pitanju Windows, možeš u sound mixer-u, do kojeg se dolazi preko ikonice zvučnika u tray-u, da uključuješ i isključuješ mikrofon. razumeo sam da ne želiš da se čuje kad ne koristiš Audacity.

ima u Windows-u program Sound Recorder, tako nešto, koji služi za snimanje
 
Odlično, momsab. Što se tiče dvorišta to mi treba samo preko leta kada idem kod mojih na selo (na par dana). Ali sam probao sada što si mi rekao za snimanje iz Windowsa i podešavanje. Uključio mikrofon u računar i našao sam u Windowsu program za snimanje "Diktafon". Vidim da lepo snima i OK je za mene.
Tako ću i jednog lepog dana snimati zvuk sa audio kaseta ubacivanjem NF signal u ulaz za mikrofon preko PC računara da bi sačuvam materijal sa starih kaseta.
HVALA svima!
 
Nazad
Vrh Dno