Šta je novo?

Simple question! mmorpg

Sn00py

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
49
Poena
304
U velikoj sam dilemi, hteo bih da uzem neku MMORPG igru, trenutno u dzepu imam 2000 din, shto je dovoljno za GW!:banana:
Da li da sachekam malo i skupim za WOW ili da sada uzmem Guild Wars... shta je po vama bolje ???tj. ako ne uzmemo u obzira pare, koja vam je igra bolja ?
 
Mozda ti ovaj sajt pomogne u odluci http://www.mmorpg.com/. Inace kao sto vidis tamo je GW nesto bolje ocenjen od WoW-a.
 
WOW je upravo world dok je GW više onako kao običan RPG. Kada uđeš u misiju ne možeš da ideš putanjama koje nisu predviđene. Ako bi ja birao između te dve igre ja bih uzeo WOW ipak je warcraft, ali sa GW nemaš mesečnu pretplatu ;)
 
A WoW je sa zadnjim pecom pretvoren u Guild Wars :d Dodate su arene za timski fajt :)

Voleo bih kad bi u Wc napravili da mogu da se osvajaju glavni gradovi drugih frakcija. Recimo, skupi se 3-4000 igraca, napadne se glavni grad gnomova, osvoji, gnomovi vise ne mogu da se dzoinuju na server, a oni koji su ucestvovali u napadu dobiju brdo para, itema, neke herojske atribute i tako to. I do kraja, pa ko prezivi pricace. Onda bi se stekao pravi utisak o savezima izmedju rasa, onda bi recimo humani i dwarfovi dolazili u pomoc gnomovima jer ako padnu ode im kompletna gnom podrska.
Po zavrsetku, tj. kad se osvoji poslednji glavni grad protivnicke strane preziveli bi dobili legendarne statuse, server bi krenuo ispocetka itd.

Naravno, to nema sanse da se desi :(
 
Ili da razmislis o EVE online, prvo probas 15 dana free, pa ako ti se svidi pocnes da placas i igras, jefitnije od WOWa :) i veliki plus, nema elfova, carobnjaka... :) 1 server za sve, player run economy, sam biras sta ces da radis, pirat, lovac na ucene, placenik, trgovac, industrija... nema klasa ni bilo kakvih ogranicenja, koristis i ucis ono sto odgovara tebi i tvom stilu igre... naravno nema ogranicenja sa kojim rasama mozes da budes u korporaciji (guildu kada se prevede na wow jezik :) ) postoje i eventi i full backstory za one koje i RP interesuje... i da li sam vec pomenuo, nema elfova i ostalih fantasy&magic cuda :)

a ako bas biras izmedju wow i gw, ja bih izabrao gw :)
 
Eva je perfektna igra :)
Sta se zbiva sa expansionom za nju, mislim da se zove Shiva? Jel izaslo to uopste?

Sto se tice Guild Warsa - dobar je, ali mozda je najjaci adut sto se ne placa. Fora je sto je zapadnjaku svejedno da li ce da questuje u singleu ili na netu jer njega cena single i mmorpg igre izadje isto a nama ne :d . Raznovrstan je u smislu pravljenja karaktera ali pvp je samo u areni timski, sto u principu mozda i nije tako lose ali u startu odbija, makar mene...Kad bih znao da cu naci 4 ortaka pa da onda to ozbiljno igramo ali ovako...Mada dobre su fore tipa ctf koji su preuzeli iz pucacina i slicno :D
 
filipenko je napisao(la):
Voleo bih kad bi u Wc napravili da mogu da se osvajaju glavni gradovi drugih frakcija. Recimo, skupi se 3-4000 igraca, napadne se glavni grad gnomova, osvoji, gnomovi vise ne mogu da se dzoinuju na server, a oni koji su ucestvovali u napadu dobiju brdo para, itema, neke herojske atribute i tako to. I do kraja, pa ko prezivi pricace. Onda bi se stekao pravi utisak o savezima izmedju rasa, onda bi recimo humani i dwarfovi dolazili u pomoc gnomovima jer ako padnu ode im kompletna gnom podrska.
Po zavrsetku, tj. kad se osvoji poslednji glavni grad protivnicke strane preziveli bi dobili legendarne statuse, server bi krenuo ispocetka itd.

Naravno, to nema sanse da se desi :(

ako ne glavni gradovi onda sela uz granicu ili nesto u tom fazonu cisto da se oseti ta borva izmedju alijanse i horde, a ovako WoW < smaranje tesko i najgora moguca komercijala (igra za decu i uzimanje para).

steta sto je igra tako losa za taj svet u koji su je smestli....
 
Sto je najgore svi su u fazonu da je to teorijski moguce, mada naravno ne u ovakvom obliku...To mislim da nije ni razjasnjeno do kraja. Mozda u expansionu kad se omoguce veci leveli?

Ne znam, ja sam ga igrao samo u igraonici ali vec me je tu prilikom razume se ne-tako-kratkog-ali-daleko-krace-nego-sto-bih-igrao-kuci igranja opasno isla na onu stvar neka blaga doza besciljnosti. Mislim, ubijem lika i sta, da ga cekam dok se ne vrati po opremu da bih ga opet ubio? Dobijem malo xpa (mogao sam 4 svinje da umlatim za to vreme i da dobijem isto :d ) i ne dobijem nista od ajtema...Mogao bi bar neki random item da mu ispadne. Ovako nema svrhe. Lep je osecaj zajednickog kvestovanja i tu nema dileme ali opet, moglo je biti jos bolje...
 
Poslednja izmena:
filipenko je napisao(la):
Sto je najgore svi su u fazonu da je to teorijski moguce, mada naravno ne u ovakvom obliku...To mislim da nije ni razjasnjeno do kraja. Mozda u expansionu kad se omoguce veci leveli?

Ne znam, ja sam ga igrao samo u igraonici ali vec me je tu prilikom razume se ne-tako-kratkog-ali-daleko-krace-nego-sto-bih-igrao-kuci igranja opasno isla na onu stvar neka blaga doza besciljnosti. Mislim, ubijem lika i sta, da ga cekam dok se ne vrati po opremu da bih ga opet ubio? Dobijem malo xpa (mogao sam 4 svinje da umlatim za to vreme i da dobijem isto :d ) i ne dobijem nista od ajtema...Mogao bi bar neki random item da mu ispadne. Ovako nema svrhe. Lep je osecaj zajednickog kvestovanja i tu nema dileme ali opet, moglo je biti jos bolje...

upravo to pogines i nista nisi izgubio, ubijes i nista nisi dobio. kakva glupost :S:
ni nesto od opreme da ti ispadne ni da si izgubio exp nego te samo kosta popravka i to je sve.
a za cilj su imali uzimanje para tako da je to odranjeno nikad bolje.

sramota je sto u imenu ove igre stoji "warcraft" :mad:
 
filipenko je napisao(la):
Eva je perfektna igra :)
Sta se zbiva sa expansionom za nju, mislim da se zove Shiva? Jel izaslo to uopste?
...

Shiva je izasla proslog Septembra, zvanicno ime Exodus. Shiva je bio samo radni naziv. Za nekih nedelju-dve ce izaci dodatak, tj ne bas dodatak, a ne ni patch, nesto izmedju, Exodus Cold War Edition,
ovde mozes da vidis sta ce novo doneti. A sve to kao uvod u novi expansion, radni naziv Kali.
Najbolji MMOG ce postati jos bolji :)
 
Middle Earth online, Dungeons & Dragons online, Star Trek online

Zna li se nesto vise i odredjenije o pomenutima? Posebno o ovom poslednjem.
 
Nazad
Vrh Dno