Šta je novo?

SIM kartica za alarmni sistem

Ahsen

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2006
Poruke
43
Poena
309
Da li neko ima sugestiju koja SIM kartica (domaci ili strani operater koji bi) bi bila pogodna za alarmni sistem da salje dojave ali da ne mora da se dopunjava svaka 2 meseca?
Znam da svi domaci operateri imaju manje vise iste uslove gde se forsira uplata kredita svaka 2 meseca. Ali bih hteo da ne moram da razmisljam o tome svaka 2 meseca a da je povoljno.
Ranije je bilo nekih inostranih SIM kartica koje su mogle da se dopune tipa za 10 EUR i da ne isticu, ali sada ne uspevam da pronadjem nesto tome slicno. Skytel je konkretno to mogao.
 
Koja je namjena sim kartice? Samo pozivi i sms ili internet? Ako je internet obavezno moja sugestija je traziti karticu sa statickom ip adresom. Ove dinamicke jednostavno rade lose kod mene (paradox alarm i njihov swan)
 
Paradox sistem je u pitanju, samo pozivi i SMS.
 
Onda moze svaki sim. Samo nemoj zaboraviti iskljuciti pin
 
Više ćeš razmišljati o bežičnim komponentama da li je baterija ok nego o dopuni.
 
Ne vidim da spominje igdje bezicne komponente
 
Paradox obično ima odredjen broj žičnih i bežičnih senzora koji mogu da se nakače na centralu u zavisnosti od modela centrale i valjda je 4 žična senzora max+sirena. Ako to zadovoljava potrebe ok je i nema razmišljanja o baterijama.
 
Sistem radi stabilno i bez problema, paradox sa ugradjenim akumulatorom i sve zicano.
Samo trazim SIM sa povoljnim planom, odnosno da ne mora da se dopunjava svaka 2 meseca.
 
Meni je najjeftiniji Globaltel, ali i dalje imas malo cimanja. Dopunjen kredit vazi 3 meseca. Minimalna dopuna je 100din na kiosku.

Najjeftiniji postpaid mislim da je Yettel ako izboksujes 50% popusta. Onda izadje 575 mesecno.
 
Pozdrav, mts ima tarifu sokolic, 300 din mesecno, ima 1 Gb,100 minuta i 100 poruka, postoji caka da moras da uzmes sat smartic koji se naravno placa.... Sve zavisi koliko sistem trosi sms, poziva. :)
 
Start paket kod Yettela. Oko 300 rsd mesecno, bez ugovorne obaveze, placas dodatno sav saobracaj ostvaren u toku meseca. Mislim da ima samo SMS i razgovor, proveri.
 
Nazad
Vrh Dno