Šta je novo?

Saveti kod sklapanja racunara

ma ne tvoja, vec Asus TUF gaming B550M-Plus..
 
@spavac22
Odakle sad B550M-plus u jednačini, ko je to spomenuo?
 
sve ok..prasina na ekranu..
 
2,3 fpsa izgubis , ja ti imam uparenu rx 6600 xt sa b450 tomahawk max.
 
Poenta priče je bila da UVEK razmišljam o tome šta mi treba za rad, sve spremim, sve namestim i kad krenem uvek nešto ili zaboravim ili krene kako ne treba ili te nešto ometa. Evo, juče nameštam novi AIO na mom računaru, spremio sve, šrafcigere, sečice, vezice, šrafove raspodelio u grupe koji gde ide, uverim se da sam spremio BAŠ SVE i krenem da vadim staro hlađenje, Taman kad sam počeo da stavljam ventove na novo zvoni telefon, krenem sa pričom i namestim prvi vent tako da kablovi od napajanja i RGB budu na pogrešnoj strani. krastavac, ne mogu da se koncentrišem na priču i na to da razmišljam gde će kablovi da idu. Kad sam posle sređivao šumu kablova sa zadnje strane shvatim da nisam uzeo izolir traku i makaze kako bih zalepio RGB spojeve (koji se razdvoje na najmanji dodir). Dakle, iako sam razmišljao o moru stvari opet mi je nešto nedostajalo.
Nekad, na poslu, kad sklapam mašinu, uz ćaskanje sa kolegama često zašrafim SATA HDD/SDD ne razmišljajući kuda će struja i kablovi da prolaze. Što u jeftinim kineskim kućištima ume da bude problematično. O problemima sa PATA diskovima i kablovima, SLAVE/MASTER kombinacijama mogao bih knjigu da napišem (nemojtte da se čudite, u firmi imam stare HP mašine sa SDRAM memorijom koje još uvek rade).
Sve su to sitnice, ali poenta je da bar ja APSOLUTNO NIKADA nisam spremio BAŠ SVE i nikada nisam radio bilo šta oko kompjutera a da me neko ili nešto nije ometalo. I to je sve.

Kao da sam ja pisao, zapravo dok su bila ona stara P3/P4 kućišta, tako nešto mi se skoro nikada nije dešavalo.
Ali sa kineskim kućištima je počela ta urok serija, znači sve što može da se izokrene ja sam izokrenuo, SSD, HDD,
ventove na kućištu skidao pa vraćao jer ploča ne može da legne, pa onda opet jedan skidao jer udara u ploču...i tako u krug...
 
Ali sa kineskim kućištima je počela ta urok serija, znači sve što može da se izokrene ja sam izokrenuo, SSD, HDD,
ventove na kućištu skidao pa vraćao jer ploča ne može da legne, pa onda opet jedan skidao jer udara u ploču...i tako u krug...
Jedva sam dočekao da se ratosiljam HDDova i SATA SSDova, uvek sam se nervirao sa kablovima, sad lepo imam 4 M2 NVME SSDa na matičnoj, nigde kabla, a sve funkcioniše tako brzo da više nema razloga da PLAGUE RAGES. :D :D
A i ovi novi ventilatori gde ti za tri u nizu treba samo dva kabla su spas od nerviranja sa upetljavanjem istih.
 
Nazad
Vrh Dno