Šta je novo?

Savet za kupovinu opreme Wifi antene i wireless routera

Silja019

Poštovan
Učlanjen(a)
15.12.2018
Poruke
36
Poena
55
Pozdrav svima.Nov sam u svetu wi fi antene i rutera za istu.Za neki mesec mi istice ugovor sa MTS-om i jednostavno zelim da se otkacim od svih jer su im trenutne ponude za starije korisnike sramota i uzas.Stvari stoje ovako imam dogovor sa komsijom koji nije neki zahtevan korisnik da uzimam od njega wifi signal(mada znam sifre od jos bar par ljudi iz komsiluka).Udaljenost svih njih je oko 30-120m max vazdusnom linijom.Sta mi preporucujete ?Koju opremu uzeti?Uzeo bih opremu iskljucivo da imam vise nego dobar net na kompu da mogu da bacim pogled nekada za neke vesti,you tube, neki film ili nekada da odgledam neku utakmicu imam od ortaka pass od total tv i tome slicno. Kod cerkice u sobu sam ubacio

TP-LINK 300Mbps High Power Wireless USB Adapter - TL-WN8200ND​

-prikljucen na kompu malo losije konfiguracije(komp sluzi za koriscenje ponekad youtube i vecinom za resavanje domacih zadataka preko e-ucionice)
Ovaj TP link i nije los (hvata signal od komsije pored mene .Udaljenost je oko 20-30m(od prilike) od ovog adaptera do njegovog rutera.Kao sto rekoh signal nije los ali nije to to i iskreno nisam nesto preterano zadovoljan zeleo bih nesto mnogo jace kasnije kada budem otkacio mts i kada ja treba koristim internet na mom kompu. Kada se prabaci ovaj adapter na moj wi-fi onda net kida (ruter je na totalno drugoj strani kuci oko 10-12m udaljenosti).Cisto sam napisao ovo neko svoje iskustvo o ovom adeptaru ako se neko razmisljao o kupovini istog zato sam i izneo neko svoje misljenje.
Hvala unapred.Ja sam trazio slicne teme da su postavljenje u neko skorije vreme i nisam nasao ako ih ima onda se svima izvinjavam.P.S jutros sam dosao sa proslave i ako nesto nije lepo napisano i zbog toga se takodje izvinjavam.Zivi bili.
 
Wifi je dvosmerna komunikacija tako da za nešto bolje i pouzdanije treba i kod tebe i kod komšije da se postavi uređaj. Na primer Nanostation Loco M5.
Ili ako je izvodivo od tog najbližeg provuci lan kabel do sebe, 40-50 metara nije problem za kabel ako je izvedivo da se provuče.
 
Nazad
Vrh Dno